8°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

RUS POKUŠAO SVE, ALI JE NOVAK SILOVIT: Đoković u 1/4 finalu RG-a! Počistio i Hačanova, a usput pogodio i sudiju

05.10.2020. 18:27
Karen Kačanov i Novak Đoković
Karen Kačanov i Novak Đoković / Izvor: Profimedia
Čeka protivnika u narednoj rundi.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković nastavlja put ka osvajanju još jednog grend slema. Srbin se plasirao u četvrtfinale Rolan Garosa pošto je porazio Rusa Karena Hačanova u tri seta, bilo je 6:4, 6:3, 6:3.

Nole još izgubio set na otvorenom prvenstvu Francuske, a iako se zbog 3:0 na semaforu čini da je on lako dobio meč sa Rusom, istina je da se Kačanov svojski potrudio i pristojno parirao svetskom reketu broj jedan. Ipak, Đoković je bio silovit i uprkos otporu bio je gotovo nepogrešiv.

OPET FRKA: Đoković se POBUNIO kod sudije - pridružio mu se i Kačanov! Zar i na Šatrijeu?

ŠOK U PARIZU: Đoković opet POGODIO sudiju u glavu (VIDEO)

NOVAK ZAGRMEO U PARIZU: Ovako više NEĆE moći! Đoković ponovo sa Bekerom zajedno, govorio i o SVAĐI sa sudijam

Hačanov je najveći otpor pružio u prvom setu. Nije imao šta da traži u gemovima kada je servirao Đoković, ali nije dopuštao Srbinu ni da osvoji brejk. Sa druge strane, najbolji teniser na planeti je napadao, sjajno servirao i do oduzimanja servisa rivalu stigao u osmom gemu prvog seta.

Bio je to ubedljivo najduži gem na meču kada nisu želeli da se predaju ni ruski, ni srpski teniser a uporni je ipak bio Novak koji je poveo sa 5:3 i servirao za prednost u setovima. Hačanov se tu nije predavao i uspeo je da vrati brejk. Međutim, Novak je ponovo bio najbolji kada su presudni momenti utakmice u pitanju.

Stigao je do dve brejk prilike tada srpski as, Hačanov je napravio prvu, a onda i drugu servis grešku i na taj način završen je uvodni set.

Prvi set obeležio je i sedmi gem u kom je servirao Hačanov, a nakon jedne dobre serve Novak Đoković je ponovo slučajno pogodio linijskog sudiju, u glavu i ovoga puta tokom poena tako da nije bilo razloga da se svemu pridaje veći značaj.

Mada je Hačanov u drugom setu osvojio samo jedan gem manje, mnogo lakše je sve izgledalo i impresivniji je bio tenis Đokovića. Nije ovaj set trajao ni znatno kraće, svega minut pošto je završen za 50 minuta ukupno, ali je lakše osvajao poene srpski teniser.

Novak Đoković je rivalu oduzeo već drugi servis u novom setu, ponovo je silovito napao Hačanova koji nije mogao da se snađe u takvoj situaciji. Rus je loše otkovarao na agresivan tenis Novaka, a Srbin je grešio, ali i dolazio do cilja.

Odlučujući momenat za drugi set bio je sedmi gem kada je Hačanov imao tri brejk lopte, da bi se sa tri poena u nizu Srbin vratio. Imao je i posle toga Hačanov brejk priliku da bi sa dva nova poena Novak poveo sa 5:2 u gemovima. Do kraja drugog seta je svako osvojio po svoj gem što je značilo 2:0 na semaforu za Noleta.

Kao i u prethodna dva seta, opet je silovito počeo Đoković i u pvom gemu trećeg seta napravio brejk, ubro je bilo po 2:0 i u gemovima i u setovima. Usledio je period od par desetina minuta, jedinih, u kojim je Hačanov bio bolji.

Rus je osvojio tri gema u nizu, od čega je jedan bio brejk i prvi put poveo još od početka meča. Imao je brejk priliku i za 4:2, propustio je i njegova su kola krenula nizbrdo - pravo ka eliminaciji sa Rolan Garosa što se nedugo zatim i desilo.

Đoković je izjednačio na 3:3, onda napravio ključni brejk, pa priveo meč osmine finala kraju.

U četvrtfinalu Rolan Garosa najbolji teniser sveta igraće protiv boljeg iz duela Pablo Karenjo-Busta - Danijel Altmajeer.