15°C
16.04.2024.
117.142
110.3448

SPASAO 5 MEČ LOPTI: Nesalomivi Nole preko Verdaska do finala u Dohi (FOTOGALERIJA)

06.01.2017. 17:41
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Srpski teniser pobedio Verdaska 4:6, 6:7 (7:9), 3:6.

Novak Đoković grabi ka prvoj tituli u novoj godini! Posle četiri odigrana meča, on je zabeležio i maksimalan broj pobeda a poslednja u nizu jeste nad Špancem Fernandom Verdaskom, sa konačnim rezultatom 4:6, 6:7 (7:9), 3:6, čime je obezbedio prolaz u finale.

Posle izgubljenog prvog seta, Novak se probudio i uspeo da okonča meč u svoju korist.

Već u prvom gemu, Novak je imao poteškoća pa je morao da se bori za prednost i to na svoju servu. Duga razmena obeležila je sam početak meča, ali je Verdasko uspeo da sačuva servis i osvoji prvi gem. Prva brejk lopta viđena je u četvrtom gemu, na servis Verdaska, posle 17 minuta, ali je posle duge razmene udaraca, čak 28, Španac uspeo da natera Đokovića na grešku i spasi brejk loptu nakon čega je i dobio aplauz Srbina.

BODRI SA TRIBINA: Čovek koji je osvojio sve, na meču Đoković - Verdasko (FOTO)

Do prvog brejka je ipak došlo na servis Verdaska, ponovo posle duge razmene udaraca, istrajniji je bio drugi teniser sveta. Na nesreću srpskog igrača, on je taj brejk vrlo brzo izgubio, pošto je Verdasko imao tri brejk lopte i već prvu je iskoristio.

Nažalost, Đoković je izgubio i naredni servis, pa je posle vođstva od 4:2, posle gubio sa 5:4, i time dao šansu protivniku da servira za prvi set. Teška borba se vodila u poslednjem gemu prvog seta, imao je Đoković brejk šansu ali je ipak Verdasko iskoristio treću set loptu, pa je i poveo - 6:4.

Odmah na početku drugog seta, viđen je prvi brejk ali ne na strani našeg tenisera. Verdasko je uspeo da povede sa 2:0, ali je Novak imao priliku nakon toga da preokrene rezultat, što je i uspeo. Smanjio je prednost na 2:1, pa je i izjednačio - 2:2.

Đoković je RAZOČARAN, i to MNOGO

Potom sledi ekstremno brz gem, koji je Đoković osvojio bez izgubljenog poena, i poveo 3:2. U naredna tri gema se igrao egal, i nije bilo mnogo neizvesnosti, međutim prilikom 4:4, viđena su dve brejk lopte za Noletovog rivala, ali je na sreću Srbin uspeo da ih spasi. To je verovatno bio i najduži gem (10 minuta) u kojem su se nizale brejk i gem lopte, na kraju je Đoković izašao kao pobednik.

Usledio je brz gem na servis Verdaska, došlo se do rezultata 6:6, čime se otišlo u taj-brejk. Prvi mini brejk viđen je posle trećeg odigranog poena, kada je Đoković uspeo da oduzme servis protivniku. Ali ta prednost nije dugo trajala, pošto je već u naredna dva poena Verdasko uzvratio.

I ON IMA NEOSTVARENU ŽELJU: Novak otkrio šta mu nedostaje (FOTO)

Iako je prvi poveo, Nole je potom gubio u taj-brejku rezultatom 6:2 ali je svojom upornošću i smirenošću uspeo da izjednači na 6:6. Posle teške borbe i mnoštvo taj-brejkova, srpski teniser je spasao pet meč lopti i uveo nas u treći, odlučujući set.

OTKRIVENO: Ovo je PRAVI razlog zašto je ANA okončala karijeru! (FOTO)

Na startu poslednjeg dela igre, nije bilo iznenađenja, već je svako uzimao gemove na svoju servu. Prva šansa za brejk koja je viđena u trećem setu, bila je Noletova, tu prvu je iskoristio za rezultat 3:2 u njegovu korist. Posle toga je sve išlo glatko i bez opasnosti za Novaka. Nije dopustio protivniku da ugrozi povoljan rezultata pa je Nole priveo meč kraju i pobedio sa 2:1 u setovima.

Novaka u finalu čeka pobednik iz meča Endi Marej/Tomaš Berdih.