SPEKTAKL U NAJAVI: Hrvati u polufinalu čekaju Srbiju

30.11.2021. 08:14
Nikola Mehtić i Mate Pavić
Nikola Mehtić i Mate Pavić / Izvor: Profimedia
Veliko iznenađenje.

Teniska reprezentacija Hrvatske je prvi polufinalista Dejvis kupa pošto je u četvrtfinalu napravila veliko iznenađenje i savladala Italiju u Torinu sa 2:1.

NOVAK SVESTAN KVALITETA KAZAHSTANA: Mnogo su potcenjeni, imaju izuzetno nezgodnog igrača

LAJOVIĆ OPREZAN PRED KAZAHSTAN: Neće biti lako u Madridu

NOVAK JE VAKCINISAN I IGRAĆE U AUSTRALIJI: Legenda obelodanila SVE (FOTO)

Hrvatska će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Srbije i Kazahstana, pa bi u slučaju pobede Novaka Đokovića i ekipe mogli da gledamo spektakl u polufinalu.

Prvi poen, ispostavilo se i odlučujući, Hrvatima je doneo Borna Gojo koji je u tri seta savladao Lorenca Sonega i priredio veliko iznenađanje. Gojo, inače 279. igrač sveta je pobedio 27. igrača planete rezultatom 7:6, 2:6, 6:2.

Hrvati su imali priliku da sve reše u drugom meču, ali je Marin Čilić ispustio priliku, pošto ke posle preokreta izgubio od Janika Sinera.

Čilić je dobio prvi set sa 6:3, da bi u narednom setu Siner posle drame trijumfovao u taj-brejku sa 7:4. U trećem setu je Siner bio siguran i dobio sa 6:3, pa je odluka pala na dublove.

Tu su Hrvati bili sigurni pošto je jedan od najboljih dublova sveta Nikola Mektić i Mate Pavić lako savladao Sinera i Fonjinija sa 6:3, 6:4.

Najnovije vesti iz tenisa pročitajte OVDE.

Pogledajte kako izgleda Nikol Daza, verenica italijanskog atletičara Lamonta Džejkobsa