Velike senzacije su obeležile peti dan Australijan opena u ženskoj konkurenciji. Ispale su Serena Vilijams, Karolina Voznijacki i Naomi Osaka.

KAKO DA TI KAŽEM ZBOGOM? Nole poslao NAJEMOTIVNIJU moguću poruku ovoj teniserki... Bilo je i suza

NOVAK POSLE TRIJUMFA NAD NIŠIOKOM: Zbog NJEGA igram ovako dobro

AO: Argentinac i KATASTROFALNA SUDIJSKA GREŠKA jači od Lajovića

Dva duela u kojima su Amrikanke "ukrstile rekete" sa teniserkama iz Azije donele su neverovatne ishode. Kineskinja Kvang Vang  je u meču 3. kola savladala Serenu Vilijams sa 2:1 (6:4, 6:7, 7:5).

Vang je mogla meč da reši i posle samo dva seta, ali je pri rezultatu 5:3 u drugom setu naglo popustila i dozvolila Sereni da se vrati u meč.

Serena je tokom meča često pokazivala znake nervoze, pa ne čudi zaista neverovatan podatak da je tokom meča imala čak 56 neiznuđenih grešaka!

Vang će i u narednom kolu igrati protiv teniserke iz Tunisa Ons Žaber, koja takođe napravila iznenađenje, savladavši Karolinu Voznjacki sa 2:1 (7:5, 3:6, 7:5)

Ipak, možda i najveća senzacija je poraz Naomi Osake, koja je izgubila od najtelentavije devojčice na svetskoj sceni, Kori Koko Gof  sa 2:0 (6:3, 6:4).

Prvi set Koko Gof je dobila za tridesetak minuta, a bio je to set u kome je viđena samo jedna brejk lopta i to u momentu kada je bilo 4:3 za Gof. Ona je potom overila brejk i dobila je prvi set 6:3.

Drugi set počinje brejkom mlade Amerikanke da bi Japanka odmah uzvratila. Gof je opet napravila brejk i to u sedmom gemu kada je imala tri vezane brejk šanse. Drugu je iskoristila, a tu prednost je zadržala do kraja.

Mlada (15) teniserka iz Amerike će u narednoj rundi igrati saboljom iz duela Šuai Džang (Kina) ili Sofia Kenin (SAD).