ŠVARCMAN MU NIJE DORASTAO: Đoković u tri seta stigao do četvrtfinala

29.05.2022. 15:50
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Potebncijalni protivnik u narednoj rundi srpskom teniseur Rafael NAdal.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa pošto je maksimalnim rezultatom savladao Argentinca Dijega Švarcmana (6:1, 6:3, 6:3) posle dva sata i sedam minuta igre. Srpski teniser će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom meča između Rafaela Nadala i Feliksa Ože-Alijasima.

ŽELI DA SKINE ĐOKOVIĆA SA TRONA: Medvedev ambiciozan- "Veliki mi je motiv..."

SLAMA MI SE SRCE: Đoković emotivno progovorio o Bekeru!

NOVAK PONOVO GOVORIO O AUSTRALIJI: "Ne razumem zašto... nemaš pojma kakav je osećaj kada ti oduzmu slobodu"

Borbeni Argentinac naterao je Novaka da već u trećem gemu meča spasava dve brejk lopte, a posle toga je Švarcman kažnjen za propuštenu priliku. Đoković je već u narednom gemu napravio brejk, da bi potom drugi put uzastopno oduzeo servis Švarcmanu i ubrzo poveo sa 1:0 u setovima. Sjajan početak je imao Švarcman u drugom setu pošto je uspeo da brejkne Đokovića i povede sa 3:0, ali je tada usledila sjajna serija Đokovića koji je osvojio narednih šest gemova i drugi set. Novak je prvo brejknuo Argentinca i smanjio na 3:2, zatim spasio dve brejk lopte i napravio drugi uzastopni brejk da bi set osvojio pošto je i treći put oduzeo servis Švarcmanu.

Švarcman je u trećem setu izvršio pritisak na servis Đokovića, ali je tek u petom gemju stigao do brejk lopte koju nije iskoristio i odmah je za to i kažnjen pošto je Novak u narednom uspeo da mu oduzme servis. Imao je Đoković brejk, set i meč loptu u sedmom gemu, ali je Švarcman uspeo da osvji taj gem, ali je Novak na svoj servis rutinski priveo mećč kraju.