TITULA POSLE DVE I PO GODINE: Maša u finalu Tjanđina pobedila Sabalenku (FOTO)

15.10.2017. 10:57
Marija Šarapova
Marija Šarapova / Izvor: Profimedia
Ruskinja se vratila na velika vrata.

Marija Šarapova je u kineskom Tjanđinu došla do 36. titule u karijeri savladavši Beloruskinju Arinu Sabalenku u finalu rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 7:6.

INSTAGRAM SE PUŠI: Šampionka u TANGAMA! Ivana Maksimović u do sad NEVIĐENOM izdanju (FOTO)

DOĐI KOD NAS: Fudbalski velikan pozvao LOŠEG DEČKA da im se pridruži (FOTO)

Susret je ponudio mnogo preokreta. Mlada Sabalenka je u prvom setu vodila rezultatom 4:1, a potom Ruskinja pravi čudesnu seriju i izjednačava na 4:4.

Potom u 11. gemu pravi brejk za 6:5, te mirno privodi set kraju rezultatom 7:5.

Drugi set je ponudio mnogo više uzbuđenja. Beloruskinja je vodila sa 5:1 i svi su već mislili da će meč otići u treći set, ali Marija ponovo uzvraća, uzima pet vezanih gemova i dolazi do vođstva 6:5.

Šarapova je potom servirala za meč, ali Sabalenka pravi brejk i odvodi set u taj-brejk. Tamo je više sreće imala Marija i došla do prve titule nakon skoro dve i po godine.

KAO OD MAJKE ROĐENA: Skijašica Lisa Cimerman potpuno GOLA u neverovatnoj akciji! (FOTO)