U STOKHOLMU JE KRAJ: Japanac posle TROČASOVNE DRAME poslao Tipsarevića u PENZIJU

18.10.2019. 23:05
Janko Tipsarević
Janko Tipsarević / Izvor: Profimedia
Posle velike pobede nad Fonjinijem.

Janko Tipsarević, srpski teniser, poražen je od Japanca Juičija Sugite sa 2:1 (6:2, 4:6, 7:6) u četvrtfinalu turnira u Stokholmu čime je završio tenisku karijeru. Srbin se borio kao lav, spasao je čak devet meč lopti u trećem setu, ali nije imao snage da u taj-brejku napravi preokret i još malo produži tenisku karijeru.

Meč je trajao punih tri časa i 12 minuta.

ATP STOKHOLM: Krajinović se ne zaustavlja, stigao do polufinala (FOTO)

ATP MOSKVA: Rubljev prejak za Milojevića

SUPERLIGA: Zvezdina trojka pred Totenhem, penali za crveno-bele i Rad koji su podigli prašinu (VIDEO)

U prvom setu viđena je apsolutna dominacija Sugite koji je dva puta oduzeo servis Tipsareviću i sa 6:2 došao do vođstva, nakon 42 minuta igre.

Srbin je došao do izjednačenja posle uzbudljivog drugog seta. Prvi put je zapretio Japancu pri rezultatu 1:1, da bi ključni brejk napravio u devetom gemu i sa 6:4 došao do izjednačenja.

Meč je odlučen u dramatičnoj završnici trećeg seta. Tipsarević je pri rezultatu 5:5 spasao čak pet meč lopti. Sugita lako osvaja naredni gem i dolazi do prednosti. Janko je ponovo bio na ivici eliminacije. Japanac je u maratonskom 12. gemu došao do nove četiri šanse za polufinale, ali je Srbin hrabrom igrom nekako uspeo da izbori taj-brejk. U njemu je Sugita poveo sa 5:2, uz dva mini-brejka, i rutinski priveo meč kraju.

Japanac će se za finale boriti sa Kanađaninom, Denisom Šapovalovim.

Pogledajte kako izgleda slovačka teniserka, Dominika Cibulkova

CG
CG / Izvor: Foto: Youtube/Printscreen/ Novi Novi

VATROMET I GRMLJAVINA: Evo kojom pesmom su Delije ispratile igrače u London (VIDEO)

TADIĆ BEZ PODRŠKE U LONDONU: Zbog SKANDALOZNE odluke UEFA hiljade KOPLJANIKA bodriće AMATERE

PENAL ILI KOMPENZACIJA: Evo kakav jedanaesterac je SVIRAN za Rad na Marakani (VIDEO)

MILOŠEVIĆ PRESEKAO BROJNA NAGAĐANJA: Otvoreno o povredi Lazara Markovića

ABA LIGA: Konačno proradili klinci, Mega deklasirala Zadar (FOTO)