US OPEN: Đoković kao furija do polufinala u paklu Njujorka, Federerov dželat se presvlačio kao na modnoj pisti

06.09.2018. 05:56
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Tanjug
Odličan meč za najboljeg srpskog tenisera.

Novak Đoković se plasirao u polufinale US opena pobedom nad Džonom Milmanom rezultatom 6:3, 6:4, 6:4 posle gotovo tri sata igre (dva časa i 51 minut). Australijanac, koji je u minuloj rundi eliminisao Rodžera Federera, nije imao snage da ugrozi srpskog asa, iako je pružio jak otpor, pa je Đoković bez izgubljenog seta uspeo da izbori meč sa Keijem Nišikorijem.

Japanac je prethodno eliminisao Hrvata Marina Čilića rezultatom 2:6, 6:4, 7:6 (5), 4:6, 6:4. Biće to repriza polufinala iz 2014. godine, kada je Nišikori šokirao tada najboljeg tenisera sveta na pretposlednjem stepeniku ka trofeju.

HAOS U NJUJORKU: Milman usred seta tražio da se presvuče, a onda se Novak skinuo pored terena!

KAKO IH NIJE SRAM? Đokoviću u Njujorku uradili nešto mnogo ODVRATNO, legenda brani Srbina!

Srpski as je bio jači od neugodnog rivala i nesnosne vrućine, koja je vladala u Nujorku i u kasnim večernjim časovima. Novak je i pored otežavajućih okolnosti, pošto je opet imao izvesne zdravstvene tegobe tokom meča, uspeo da završi posao posle tri seta. Vrućina i vlaga smetali su i njegovom protivniku koji se tokom meča dva puta potpuno presvlačio, a OVDE pogledajte kakva se neobična situacija dogodila tokom drugog seta.

Đoković je odlično započeo meč, načinio brejk već u drugom gemu i lako poveo sa 3:0. U šestom gemu je imao još četiri šanse da ponovo oduzme servis rivalu, ali nije uspeo, pa je prvi set dobio posle devetog gema, u kojem je spasao jedinu brejk loptu za Milmana u ovom delu igre, 6:3.

U drugom setu viđena je velika borba, a Đoković je ovaj deo igre prelomio u devetom gemu, kada je iskoristio treću šansu za brejk u tom gemu i poveo sa 5:4. Novak je odlično servirao u ovom delu igre i nije dozvolio Milmanu šansu na gemove u kojima je Srbin imao početni udarac.

Najbolji teniser Srbije u trećem setu je dodavao gas kada je bilo potrebno. Kada mu je Australijanac uzvratio brejk i sa 3:1 stigao do 3:4, Novak je podigao ritam, vezao tri gema i stigao do polufinala gren slema koji je osvajao dva puta. Nadamo se da će ovog septembra biti i treća sreća...

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.