19.04.2024.
117.1484
109.6792

US OPEN: Kecmanović i PORED debakla u drugom setu nije dozvolio da Nole ostane jedini Srbin u Njujorku

31.08.2019. 22:31
Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: Reuters
Aleksandra Krunić poražena u dublu.

Srpski teniser Miomir Kecmanović je uspešno nastavio takmičenje na Ju-Es Openu u dubl konkurenciji. On je u tandemu sa Kasperom Rudom iz Norveške pobedio u drugom kolu Ravena Klasena iz Južne Afrike i Majkla Venusa iz Novog Zelanda rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 0:6, 6:4, nakon jednog sata i 54 minuta igre.

KUD BAŠ TAD? Poznat TAČAN termin meča Đokovića i Vavrinke (FOTO)

OPET BI DA BUDE SRPSKA SNAJKA: Adrijana Lima BACILA oko na našeg proslavljenog sportistu

ĐORĐEVIĆ POBESNEO! Sale na IVICI nerava, selektora je OVO posebno RAZLJUTILO (FOTO)

Srbin i Norvežanin su rešili prvi set zahvaljujući brejku u prvom gemu, kada su iskoristili prvu od dve uzastopne brejk lote, a nakon toga su i propustili takođe dve uzastopne u trećem i nakon 6:4, posle 38 minuta igre, su poveli 1:0 u setovima.

Klasen i Venus su bili ubedljivi u prvom setu u kome rivalima nisu dopustili da osvoje nijedan gem a oni načinili tri brejka u drugom četvrtom i šestom gemu i dakle posle 6:0 nakon 28 minuta igre u drugom delu meča izjednačili na 1:1 u setovima.

Nakon što su propustili četiri brejk lopte u prvom gemu i odbranili pet u četvrtom gemu, od toga dve uozastone, Kecmanović i Rud su oduzeli servis rivalima u petom gemu i nakon toga sačuvali prednot do kraja meča i nakon 6:4, pošto su iskoristili prvu od dve uzastopne meč lopte, posle minuta 47 igre u odlučujućem delu meča, pobedili 2:1 u setovima.

Sledeći rivali u trećem kolu će im biti pobednici meča između Mariusa Ćopila iz Rumunije i Nika Kirgiosa iz Australije i Dubla iz Austrije Oliver Maraš i Jirgen Melcer.

Kecmanović je sada jedini Srbin u Njujorku uz Novaka Đokovića budući da je i Aleksandra Krunić poražena je u drugom kolu dublova na US openu. Bolje od nje i Šuko Aojame bile su Danijel Rouz Kolins i Elen Perez koje su slavile sa 2:0 (7:6, 6:2), posle 99 minuta igre.