UZ DOSTA MUKE DO DRUGE RUNDE: Krunićeva nakon velikog preokreta savladala Govorcovu

10.01.2021. 16:53
Aleksandra Krunić
Aleksandra Krunić / Izvor: Profimedia
Srbija će imati još jednu predstavnicu u nastavku kvalifikacija za prvi Grend slem u sezoni.

Mučila se u prvom setu Aleksandra Krunić, a onda sjajno odigrala drugi i treći i prošla u drugo kolo kvalifikacija za Australijan open. Srpkinja je u Dubaiju dobila Beloruskinju Olgu Govorcovu 2:6, 6:2, 6:2 za sat i 36 minuta.

SVE MANJE SRPKINJA U MELBURNU: Kostićeva poražena na startu kvalifikacija!

ĐOKOVIĆ NEZADOVOLJAN ODLUKOM ORGANIZATORA: Srbin ne želi da se odvaja od ostalih!

VELIKI PREOKRET VIKTORA: Selektor STIGAO do trijumfa protiv nosioca iz Austrije

Napravila je Aleksandra brejk na startu prvog seta i to je ispostavilo se bilo sve od nje u ovom delu igre. Odmah je Beloruskinja uzvratila, a onda vezala jop tri gema za 4:1. Smanjila je Krunićeva na 4:2, ali je Govorcova sa dva uzastopna gema stekla set viška.

U drugom setu je viđena potpuno drugačija slika. Početni udarac je bolje služio Krunićevu. Nije dopustila rivalki nijednu šansu za brejk. Na drugoj strani dva puta je brejknula rivalku, stigla do 5:1, a onda rutinski stigla do izjednačenja.

Nije Aleksandra popuštala ni u odlučujućem setu. Brzo je stigla do 2:0, a možda odlučujući trenutak meča bio je u četvrtom gemu kada je spasila brejk loptu i povela 3:1. Novim oduzetim servisom stekla je Krunićeva nedostižnih 5:2, a onda je posle spašene dve brejk lopte, iskoristila prvu za meč i vredan trijumf.

Naredna protivnica joj je Danijela Segel. Čileanka je pobedila Holanđanku Šofs 6:3, 7:6 (8:6).