AUSTRALIJAN OPEN: Novak maksimalan protiv Raonića, sledi poslastica protiv Švajcarca (VIDEO)

28.01.2020. 08:44
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
U polufinalu Đoković igra protiv Rodžera Federera.

Novak Đoković savaldao je Miloša Raonića maksimalnim rezultatom 3:0 (6:4, 6:3, 7:6 (7:1) u četvrtfinalu Australijan opena posle dva sata i 53  minuta igre. Najboljem srpskom teniseru će protivnik u polufinalu biti Rodžer Federer koji je u pet setova savladao Tenisa Sandgrena.

JUNIORSKI AO: Kraj za Međedovića

OSTAO SAM U ČUDU: Degenek otkrio kako ga je Đoković iznenadio na plaži

SUZE I POSLE POBEDE: Nadal je zaplakao zbog tragične smrti Kobija Brajanta (FOTO)

Đoković je imao inicijativu tokom celog meča, iako nije imao najbolju realizaciju brejk lopti. U prvom setu je iskoristio tek devetu brejk loptu što mu je donelo i osvajanje seta. U drugom setu je Novaku bio dovljan samo jedan brejk kako bi osvojio set, dok je Raonić najveći otpor pružio u trećem setu koji je otišao u taj-brejk, ali je to bil osve što je Kanađanin uspeo da uradi.

Novak Đoković i Miloš Raonić igraju danas meč četvrtfinala Australijan opena, a najbolji srpski teniser ako je suditi po dosadašnjem skoru nema razloga da brine. Pobednik duela između Đokovića i Raonića igraće u polufinalu protiv Rodžera Federera koji je morao da spašava čak sedam meč lopti protiv Amerikanca Tenisa Sandgrena, ali je na kraju uspeo da trijumfuje posle pet setova velike borbe.

Đoković i Raonić do sada su odigrali devet mečeva, a srpski teniser ima maksimalan učinak. Zanimljivo je da su Srbin i Kanađanin crnogorskog porekla samo dva puta igrali na Grend slem turnirima, po jednom na Australijan openu i Rolan Garosu. U dosadašnjih devet mečeva Ranoć je uspeo da osvoji samo dva seta protiv Đokovića.

7:6
Novak je u polufinalu!!! Đoković je demonstrirao silu u taj-brejku koji je dobio rezultatom 7:1.
6:6
Sa nulo je Novak osvojio gem na svoj servis i u trećem setu igraće se taj-brejk.
5:6
Čak četiri meč lopte spasio je Raonić u 11. gemu i uspeo da produži meč. Kanađanina je poslužio servis u najvažnijim trenucima.
5:5
Đoković stiže do izjednačenja uz malo muke.
4:5
Raonić sa nulom osvaja gem na svoj servis.
4:4
I dalje bez brejka u trećem setu, Novak osvaja gem na svoj servis.
3:4
Pokušao je Đoković da ugrozi servis Raonića, ali nije bio uspešan i Kanađanin osvaja četvrti gem u trećem setu.
3:3
Ponovo je Novak morao malo da se pomuči na svoj servis, ali uspeva da osvoji gem.
2:3
Odličan servis gem Raonića koji vrlo brzo dolazi do vođstva.
2:2
Imao je Đoković problema u četvrtom gemu, ali je uspeo da se izbori sa njima i stigne do izjednačenja.
1:2
Još jedan siguran gem Raonića.
1:1
Tek drugu brejk šansu imao je Raonić na servis Đokovića, ali je srpski teniser uspeo da se odbrani i stigne do izjednačenja.
0:1
Zapretio je Novak Raoniću već u prvom gemu, ali je Kanađanin uspeo da osvoji gem.

III SET

6:3
Novak sa nulom rešava svoj servis gem i osvaja drugi set.
5:3
Lak servis gem za Raonića koji smanjuje na 5:3.
5:2
Najteži gem za Novaka u doasadašnjem toku meča. Imao je Đoković 40:0, ali je Raonić uspeo da stigne do izjednačenja. Tri puta je Kanađanin uspeo da dođe do đusa bez brejk prilike, a Novak je na kraju ipak osvojio gem.
4:2
Raonić prekida Novakovu seriju od tri uzastopno osvojena gema.
4:1
Ekspresno je Đoković potvrdio brejk odličnim servis gemom.
3:1
Novak uspeva da napravi brejk u četvrtom gemu. Dugo je odolevao Raonić, uspeo da spasi dve brejk lopte, ali treću nije mogao i Đoković mu oduzima servis.
2:1
Još jednom je Raonić stigao do 30:30 na Novakov servis, ali je Đoković uspešno priveo gem kraju.
1:1
Lagan gem za Raonića koji je sa dva asa stigao do izjednačenja.
1:0
Dobar početak Novaka i u drugom setu, iako je Raonić uspeo da stigne do 30:30.

II SET

6:4
Novak osvaja prvi set! Ponovo je Đoković pritisnuo Raonića, imao brejk i set lopte i iskoristio tek devetu brejk loptu i ujedno osvojio prvi set.
5:4
I dalje je Novak veom siguran na svoj servis i Raonić ne dobija priliku da ga ugrozi.
4:4
Novak nije uspeo da iskoristi ni petu brejk loptu i Raonić uspeva da izjednači.
4:3
Prvi put je Raonić uspeo da ugrozi Novaka na njegov servis i stigne do prve brejk lopte, ali je Đoković to brzo rešio i osvojio gem.
3:3
Ponovo se Raonić suočio sa brejk loptom na svoj servis, ali je još jednom uspeo da se izvuče iz teške situacije.
3:2
Ekspresno Novak osvaja gem na svoj servis.
2:2
Suočio se Raonić sa prvim problemima na svoj servis. Morao je Kanađanin da spašava tri brejk lopte i na kraju je uspeo da izjednači.