8°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

VIMBLDON: Nisu pomagale ni parade Poljaka, MOĆNI Đoković je u osmini finala (VIDEO)

05.07.2019. 16:06
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Borba za plasman u osminu finala trajala tri sata.

Novak Đoković je obezbedio plasman u osminu finala Vimbldona. Najbolje plasirani svetski teniser i branilac titule pobedio je u meču trećeg kola Poljaka Huberta Hurkača sa 3:1 (7:5, 6:7, 6:1, 6:4) i za plasman dalje Srbin će igrati protiv boljeg iz okršaja Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima i Francuza Uga Umbera. Meč je trajao tri sata, Poljak (48. na ATP listi) je bio nezgodan protivnik u prve dve deonice (pravio i egzibicije, bacao se po terenu), ali je u trećem setu Đoković prelomio. Zaigrao je mnogo bolje, ali je i otpor 22-godišnjeg Hurkača bio slabiji, pa je meč rutinski priveden kraju.

Ovo je prvi meč na ovogodišnjem Vimbldonu u kojem je Novak prepustio set protivniku. Denis Kudla i Filip Kolšrajber nisu imali "to zadovoljstvo".

Sada je 2:0 u međusobnim okršajima.

Sledeći meč Novak će odigrati u ponedeljak, a kako je danas bilo, iz seta u set pročitajte u nastavku teksta.

Novak Đoković igra za plasman u osminu finala Vimbldona, a na putu najboljem svetskom teniseru stoji Poljak Hubert Hurkač (48. na ATP listi). Đoković i Hurkač su do sada igrali samo jednom i to ove godine na Rolan Garosu, a uspešniji je bio naš igrač, bez izgubljenog seta (6:4, 6:2, 6:2).

HURKAČ PRETI ĐOKOVIĆU: Napravio sam PLAN, znam kako protiv Noleta

NOVA SPORTSKA ROMANSA: S*ksi teniserka STRASNO bodrila Kirjosa protiv Nadala (FOTO)

KAO DA JE NOVAK AMATER: Nova izjava Vilandera kojom će navući GNEV Noletovih navijača na sebe

Na putu do trećeg kola trećeg Gren slema u sezoni, Đoković je bio uspešniji od Filipa Kolšrajbera i Denisa Kudle. Njima nije prepuštao setove, a dešavanja iz Londona možete UŽIVO na portalu Srbija Danas

Igra se na terenu broj 1.

ČUDO U LONDONU: Novaku otvoren put do titule, ispao veliki favorit na Vimbldonu!

4. SET

6:4
Đoković ima servis za meč. Vodi sa 15:0, pa i sa 30:0. Stiže Poljak, za 30:30. Novak koristi prvu meč loptu.
4:2
Novaka služi prvi servis. Pobednik je odavno poznat.
3:2
Ima Đoković jednu brejk priliku, ali je ne koristi. Hurkač ostaje u meču.
3:1
Potvrda brejka
2:1
Brejk za Đokovića. Otvoren je put ka pobedi.
0:1
Hurkač dobija gem na svoj servis.

3. SET

6:1
Dominacija u trećem setu koji je trajao samo 25 minuta.
5:1
Hurkač na servisu. Đoković koristi drugu brejk šansu.
4:1
Održava Novak prednost. Mnogo bolja slika nego u dva prethodna seta.
3:0
2:0
Tri brejk lopte za Novaka. Koristi drugu. Drugi brejk za Srbina, ujedno i drugi u meču.

2. SET

Taj-brejk
Ponovo se Hurkač baca, za 2:1. Neizvesnost se nastavlja. Hurkač pravi brejk za 6:5, a zatim ga i potvrđuje. Ovo je prvi set koji Đoković ove godine gubi na Vimbldonu.
6:6
Ponovo Novak servira za ostanak u setu. Vodi za 30:0. Ubrzo rešava gem u svoju korist. Đoković ostaje u meču. Igraće se taj-brejk.
5:6
Samo jedan poen Hurkač prepušta Đokoviću.
5:5
Ponovo Novak servira za ostanak u setu. Vodi za 30:0. Ubrzo rešava gem u svoju korist.
4:5
Novak vodi sa 30:0 na Hurkačev servis. Bekhendom dolazi do izjednačenja. Ubrzo i do gema.
3:4
Ne koristi Đoković čak tri brejk prilike. Hurkač se spasava zahvaljujući drugom servisu. Ova deonica je trajala osam minuta.
2:3
Kao i u prvom setu. Nema brejkova na početku. Nije bilo ni brejk prilika.
2:1
Posle 29 udaraca - 30:30. Đoković traži čelendž, ali i dobacuje nešto svom timu. Ljut je. Hurkač vodi sa 2:1 u drugom setu.
1:1
Oba tenisera iskoristila svoj servis.

1. SET

7:5
Đoković pravi duplu grešku, vodi Hurkač sa 30:0. Stiže Đoković. Dolazi i do 40:30. Ipak izjednačenje. Posle 51 minuta vodi Srbin.
6:5
Srbin ima tri brejk lopte. Ne koristi ih. Na kraju koristi četvrtu. Hurkač traži čelendž, ali ne pomaže.
5:5
Novi egal. Iako je Hurkač poveo, Đoković uspeva da izjednači.
4:5
Nastavlja se "jurnjava". Nema brejkova. Hurkač ponovo ima gem prednosti. Đoković servira za ostanak u setu.
4:4
Bez izgubljenog poena, Novak ponovo do izjednačenja.
3:4
Na isti način uzvraća Đoković.
3:3
Uz samo jedan izgubljen poen, Đoković dolazi do izjednačenja.

SKANDAL NA VIMBLDONU: Đokovića ne poštuju! Evo šta su velikom šampionu zabranili tokom meča sa Hurkačem (FOTO)

Na početku šestog gema, zanimljiva scena. Sudija ne dozvoljava Đokoviću da stavi kačket. Izgleda da je problem jer nije potpuno beo. Podsetimo, pravila Vimbldona nalažu da cela oprema mora da bude kompletno bela.

2:3
Brejk prilike za Novaka. Ima ih tri, ali ih ne koristi. Hurkač se izvukao, servisom u telo Đokoviću.
2:2
Nova neiznuđena greška za Novaka. Posle nekoliko izjednačenja,Hurkač ima priliku za brejk. Ne koristi je. Posle osam minuta igre, Novak rešava četvrti gem. Hurkač je pošteno namučio Đokovića.
1:2
Prošlo je sedam minuta. Hurkač ponovo uspešan na svom servisu.
1:1
Novak pravi duplu grešku. Vodi Poljak sa 30:15, ali Srbin preokreće i pravi egal u gemovima.