VIMBLDON: Đoković lako do drugog kola, sledeći rival je ARGENTINAC (FOTO)

03.07.2018. 20:21
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Srpski teniser savladao Sandgrena rezultatom 3:0.

Novak Đoković uspešno je počeo takmičenje na trećem Gren slemu sezone, Vimbldonu, pošto je u prvom kolu pobedio Amerikanca Tenisa Sandgrena (57. na ATP) rezultatom 3:0, po setovima 6:3, 6:1, 6:2.

NISU IMALI MILOSTI: Zbog nameštanja mečeva OVAJ teniser dobio doživotnu suspenziju (FOTO)

VIMBLDON: Palo prvo iznenađenje! Meč predao jedan od FAVORITA! (VIDEO)

U prvom segmentu igre nijednom se nije dovelo u pitanje ko će ga osvojiti. Srpski teniser oduzeo je servis protivniku u trećem gemu meča, pošto je iskoristio nekoliko grešaka Amerikanca. Nastavio je Đoković može se reći sa pola snage, pa je hteo malo da ubrza završetak seta pa je uzeo još jednom brejk protivniku i okončao meč 6:3.

U drugom setu srpski teniser je dozvolio protivniku samo jedan gem, pošto mu je dva puta oduzeo servis i bilo dovoljno da za samo 27 minuta dovede sebe na set od plasmana u drugo kolo.

Sandgren je kako je meč odmicao, polako ostajao bez snage i energije, i nije uspeo da sačuva prvi servis gem, već da je Novak osvojio i odmah poveo rezultatom 1:0. Pored tog brejka, Novak je uzeo još dva ali je i izgubio gem na svoju servu. Međutim, to ga nije poljuljalo već je pribrano završio set a u tom i meč.

Sledeći protivnik biće mu Argentinac, pobednik meča AndreociZebaljos.

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.