VIMBLDON: Đoković saznao ime rivala u polufinalu, dobio je Novaka u poslednja dva meča

10.07.2019. 17:16
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Bliži se kraj londonskog gren slema.

Protivnik Novaka Đokovića u polufinalu Vimbldona biće Roberto Bautista-Agut. Španac je savladao Argentinca Gvida Pelju sa 3:1, po setovima 7:5, 6:4, 3:6, 6:3 posle tri sata i devet minuta.

ČOVEK OD GUME: Novak Đoković kao Van Dam! Publika je bila u šoku (VIDEO)

VIMBLDON: Neizvesno samo na početku, a onda je Novak DEKLASIRAO protivnika za novo polufinale (FOTO)

NOVAK POSLE UBEDLJIVE POBEDE: Ko zna šta bi se desilo da nisam... (VIDEO)

Prvi set je doneo dramu koja je trajala pun sat. Bautista-Agut je načinio brejk u prvom gemu, ali je Pelja uzvratio u osmom za 4:4. Španac je propustio četiri brejk prilike u devetom gemu, ali je realizovao prvu u 11. gemu, pa je dobio set sa 7:5.

U drugom setu sve je rešeno na početku. Agut, koji je 22. teniser sveta, oduzeo je servis rivalu u prvog gemu i sačuvao prednost do konačnih 6:4.

Roberto Bautista Agut
Roberto Bautista Agut / Izvor: Reuters

Pelja se probudio u trećem setu. Brzo je stigao do 3:0 i na kraju dobio ovaj deo igre sa 6:3. Bio je to samo trenutni bljesak, Bautista-Agut je bez mnogo muke dobio četvrti set sa i meč sa 3:1.

Bautista-Agut će protiv Novaka Đokovića igrati za svoje prvo gren slem finale u karijeri. Do sada je igrao 10 puta protiv srpskog asa, a najbolji teniser sveta vodi sa 7:3. Poslednja dva meča je dobio Španac, u Dohi i Majamiju ove godine.

Pogledajte kako izgleda slovenačka Mis sporta Manca Šepetavc.