10°C
24.04.2024.
117.1661
109.9635

VIMBLDON: Novak brži od mraka, savladan Kačanov za plasman u četvrtfinale (FOTO)

09.07.2018. 21:50
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Srpski teniser trijumfovao u tri seta.

Novak Đoković ekspresno je završio posao u osmini finala i tako izbegao da deo meča protiv Karena Kačanova na Vimbldona odigra i sutra. Najbolji srpski teniser, po rasporedu je poslednji izašao na teren broj 1, ali je uspeo da u tri seta savlada Karena Kačanova (6:4, 6:2, 6:2) i tako se plasira u četvrtfinale na Vimbldonu u kojem će mu protivnik biti Japabnac Kei Nišikori koji je bio bolji od Ernesta Gulbisa.

VIMBLDON: Nadal pobedio i učinio nešto što mu nije uspelo još od 2011. (FOTO)

ISTORIJA NA VIMBLDONU: Nikada se pre OVO nije dogodilo! (FOTO)

Nije Đoković dobro počeo meč protiv Kačanova, pošto je Ruxs odmah na startu napravio brejk, ali je najbolji srpski teniser odmah uzvratio brejkom i izjednačio na 1:1. Usledio je sigurniji period igre oba tenisera na svoj servis, pa nije bilo brejka sve do šestog gema. Ovoga puta je Novak prvi brejknuo rivala, ali je Rus odmah u narednom gemu uzvratio i potom izjednačio bna 4:4. Novak je lakop potom lako osvojio gem na svoj servis, a zatim uspeo da dođe do set lopte na servis Kačanova i odmah je iskoristi za vođstvo 1:0.

Mnogo lakše je Novak osvojio drugi set. Srpski teniser je uspeo da odmah oduzme servis Kačanovu i povede sa 3:0, a imao je priliku i za dupli brejk, ali je Rus uspeo da spasi dve brejk lopte i smanji na 3:1. Novak je nastavi u istom ritmu i sigurno osvajao gemove na svoj sevis da bi i drugi put završio set brejkom na servis Kačanova za vođstvo od 2:0.

Prva polovina trećeg seta protekla je bez uzbuđenja. Oba igrača su uspevala da osvoje gemove na svoj servis, a nije bilo nijedne brejk šanse. Prva prava prilika se Novaku ukazala u šestom gemu kada je uspeo da iskoristi drugu brejk loptu za vođstvo od 4:2, da bi veoma lako osvojio gem na svoj servis. Usledio je i treći put u meču pritisak Đokovića na servis Rusa što se Novaku isplatilo i treći put je brejknuo Kačanova, ovog puta za kraj meča.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.