VIMBLDON: Oprostio se i Janko! Prošlogodišnji finalista PREJAK za Tipsarevića!

03.07.2019. 20:55 20:55
Janko Tipsarević
Janko Tipsarević / Izvor: Reuters
Još jedan srpski teniser završio učešće u Londonu.

Posle Miomira Kecmanovića, učešće na ovogodišnjem Vimbldonu završio je i Janko Tipsarević. Srpski teniser pružio je dostojan otpor prošlogodišnjem finalisti Kevinu Andersonu iz Južne Afrike, ali je četvrti nosilac na "Ol Ingland klabu" slavio rezultatom 3:1 (po setovima 6:4, 6:7 (5:7), 6:1, 6:4).

SPEKTAKL: Nole napravio ŠOU sa Srbinom u Londonu! (VIDEO)

KECMANOVIĆ POSLE PREDAJE: Osećao sam nelagodnost i pre meča

VIMBLDON: Ako Novak savlada Kudlu, ovo će biti njegov protivnik u trećem kolu (FOTO)

Rani brejk na startu prvog seta, odlučio je i pobednika ovog dela igre. Anderson je već u prvom gemu u meču iznenadio nezagrejanog Janka, zatim poveo sa 2:0 i do kraja sigurno čuvao svoj servis za konačnih 6:4.

Rovovska borba viđena je i u drugom setu. O tome ko će ga osvojiti, rešavao je taj-brejk, a Tipsarević je u desetom poenu uspeo da se revanšira Afrikancu, povede sa 6:4. Kevin je ublažio samo da smanji na 6:5, da bi već na svoj prvi servis, Srbin rutinski odradio posao i izjednačio na 1:1.

Kevin Anderson
Kevin Anderson / Izvor: Reuters

Totalni pad Tipsarevića viđen je u trećem setu, koji je Anderson dobio sa ubedljivih 6:1, uz dva napravljena brejka.

Konačno, u četvrtom Janko je poklekao, baš kao i na početku meča, u prvom gemu, pa favorizovanom bombarderu iz Južne Afrike nije bilo teško da razornim servisima potvrdi plasman u treće kolo Vimbldona. Tamo ga čeka Argentinac Gvido Pelja, koji je u pet setova (3:2) eliminisao Italijana Andreasa Sepija.

Pogledajte kako izgleda najbolja odbojkašica današnjice Italijanka Paola Egonu.