WTA DUBAI: Završena BAJKA Ivane Jorović! Beloruskinja ide dalje (FOTO)

19.02.2019. 18:38
Ivana Jorović
Ivana Jorović / Izvor: MN Press
Srpkinja pružila dostojan otpor samo u prvom setu.

Srpska teniserka Ivana Jorović nije uspela da se plasira u osminu finala WTA turnira u Dubaiju. Mlada Čačanka poražena je od Arine Sabalenke iz Belorusije rezultatom 0:2 (po setovima 4:6, 0:6).

NOVAK ODGOVORIO MONIKI SELEŠ: Hvala ti! Znao sam kad ustaješ, šta piješ i kako se hraniš (FOTO)

ATP BANGKOK: Troicki SIGURAN na startu! (FOTO)

Samo u prvom setu Ivana je dostojno parirala devetoj teniserki planete, dok u drugom potpuno indisponirana nije uspela da osvoji nijedan gem.

Već na otvaranju prvog seta, Sabalenka je napravila brejk, koji se ispostavio odlučujućim. Do kraja je čuvala stečeno vođstvo i slavila sa 6:4. Drugi period je predstavljao jači trening za Beloruskinju, pa će joj u narednoj rundi rivalka biti Belinda Benčić iz Švajcarske.

I pored poraza, Jorovićeva je napravila sjajan rezultat, obzirom da je iz kvalifikacija stigla do drugog kola, pa je od ponedeljka čeka napredak na WTA listi. Ivana je trenutno 118. na svetu, pa su velike šanse da na najnovijem rangiranju uđe među 100 najboljih teniserki na planeti.