WTA PEKING: Jelena se borila i borila, ali se nije izborila (VIDEO)

02.10.2016. 12:16
Jelena Janković
Jelena Janković / Izvor: Reuters
Francuskinju u sledećem kolu čeka Amerikanka.

Jelena Janković poražena je u prvom kolu WTA turnira u Pekingu. Od srpske teniserke, posle dva sata i 45 minuta igre bolja je bila Francuskinja Kristina Mladenović, rezultatom 2:1 (6:3, 5:7, 7:6). U sledećem kolu, 1/16 finala 54. teniserka na svetskoj rang listi igraće protiv Medison Kiz iz Sjedinjenih Američkih Država.

U prvom setu, bilo je brejkova (četiri ukupno), ali se kao ključni pokazao onaj iz petog gema. Tada je Mladenović povela sa 3:2, a zatim novi brejk napravila za 6:3. U nastavku meča, Mladenović je povela sa 3:0, ali je Jankovićeva uspela da smanji na 3:2, a zatim i da izjednači na 3:3. Sa samo jednim izgubljenim poenom, uspela je i da dođe do novog brejka, za 4:3. I osmi gem je pripao Srpkinji, koja je spasila dve brejk lopte. Rezultat u tim trenucima je bio 5:3. Uzvratila je Mladenović i posle serije Jankovićeve konačno osvojila gem. Ubrzo je na svoj servis osvojila novi gem, i izjednačila na 5:5. I da ne bude dosadno, potrudila se Jelena i napravila novi brejk, za vođstvo od 6:5. Uz samo jedan izgubljen poen došla je do izjednačenja u setovima.

U trećem i odlučujućem setu, takođe je bilo brejkova (po tri), ali je na našu žalost Francuskinja bila uspešnija. Usledio je brejk za vođstvo Francuskinje od 4:2, ali se Jelena i dalje nije predavala. Napravila je brejk i smanjila na 5:4, a zatim na svoj servis (posle 0:30) izjednačila na 5:5. U 11. gemu, Janković je imala dve brejk prilike, ali ih nije iskoristila. Povela je Mladenović sa 6:5, Janković je izjednačila na 6:6 (bez izgubljenog poena) i ušlo se u taj-brejk. Tada je bilo 7:4.

Ovo je bio prvi međusobni duel Srpkinje i Francuskinje. Podsetimo, Jelena je pre nekoliko dana igrala na turniru u Vuhanu, ali je stigla samo do trećeg kola.