Utorak 19. mar 2024.
Dominik Tim

ZAVRŠNI MASTERS: London će dobiti novog šampiona, Tim savladao Zvereva (FOTO)

Austrijanac do pobede stigao u dva seta.

Dominik Tim savladao je u drugom polufinalu završnog Mastersa u Londonu branioca titule Aleksandera Zvereva sa 2:0 (7:5, 6:3) za sat i 35 minuta igre. Austrijanac će u finalu igrati protiv Stefanosa Cicipasa koji je u prvom polujfinalu bio bolji od Rodžera Federera.

ZAVRŠNI MASTERS: Federer ne ume da napravi brejk, Cicipas otišao u finale (FOTO)

IZNENADA: Posle eliminacije u Londonu ODUSTAO i od nastupa za reprezentaciju

KAKVO IZNENAĐENJE: Zvezda Barselone na treningu Srbije!

Dominik Tim uspeo je da osvoji prvi set, ali je sve moglo da bude drugačije. Posle mirnog početka, Zverev je propustio brejk priliku u trećem gemu, da bi zatim Nemac propustio i drugu šansu da oduzme servis svom protivniku u petom gemu. Tim je uspeo da se izvuče iz nezgodne situacije i zatim dočeka svoju šansu u 12. gemu kada je iskoristio drugu brejk, ujedno i set loptu i poveo sa 1:0.

Prvih pet gemova drugog seta prošlo je mirno i bez velike tenzije, da bi u šestom gemu sve eksplodiralo. Zverev je zakomplikovao sebi život na svoj servis koji je mogao da osvoji i dao Timu čak tri brejk šanse, a Austrijanac je iskoristio treću i poveo sa 4:2. Već u narednom gemu je mogao Zverev da oduzme servis Timu, ali je Austrijanac spasio obe brejk lopte i poveo sa 5:2, a zatim ubrzo i rešio meč u svoju korist.

Pogledajte kako izgleda Morana Mamić, jedna od najlepših hrvatskih manekenki

NOVAK ILI RAFA? Polufinalista Mastersa u Londonu PRIZNAO ko ga je više IZNENADIO!

KAD ĆE SE NOVAK VRATITI NA TRON? Pre ovog DATUMA to će se TEŠKO desiti

MORALO JE I TO DA SE DOGODI: Đoković će i zbog OVOGA dugo pamtiti težak poraz od Federera

OSIROMAŠEN DEJVIS KUP: Velika zvezda otkazala učešće na završnom turniru

POSLE POVREDE LAKTA NA MEČU SA FEDEREROM: Novak OTKRIO da li će igrati na Dejvis kupu!