NEĆE BITI LAKO ORLOVIMA: Švajcarska preživela Špance (VIDEO)

03.06.2018. 23:12
Fudbalska reprezentacija Švajcarske
Fudbalska reprezentacija Švajcarske / Izvor: Reuters
Crvena furija remizirala sa Sajdžijama.

Fudbalska reprezentacija Švajcarske pokazala je da selekciji Srbije neće biti lako na Svetskom prvenastvu u Rusiji kada 22. juna budu Orlovi igrali protiv Sajdžija. Švajcarska je u Viljarealu uspela da izbori remi protiv Španije 1:1 (1:0).

SRBIJA MORA DA BUDE OPREZNA: Kostarika pregazila Severnu Irsku (VIDEO)

RASTAVAC OTKRIO! Srbija nije KOMPLETNA protiv Čilea, neće izaći najjači sastav (FOTO)

Španci su bili bolji rival tokom čitavog meča, propustili mnogo šnasi, ali nisu uspšeli više od jednom da savladaju Somera. To je u 29. minutu uspelo Alvaru Odriozoli koji je sa nekih 17 metara uhvatio volej i doveo Španiju u vođstvo 1:0. Mogla je Furija i ubedljivije da vodi, ali je tim rezultatom završeno prvo poluvreme. U nastavku je slika ostala ista - Španija je napadala, Švajcarska se grčevito branila, da bi posle greške Davida De Hee stigli do izjednačenja. Lihtštajner je šurao iskosa, De Hei je lopta prošla kroz ruke, a na nju je natrčao Rikardo Rodrigez u 62. minutu i izjednačio na 1:1. Pokušal isu Španci do kraja da dođu do pobede, ali nisu bili uspešni.

Vladimir Petković je Špancima suprotstavio sastav Spomer, Rodrigez, Akanđi, Čar, Lihtštajner, Zakarija, Behrami, Zuber, Džemaili, Šaćiri i Seferović. U igru su ulazili i Fernandez, Embolo, Lang, Mubanđe, Đuru i Drmić.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.