PORAZ ZA BRIGU: Čile minimalno savladao Orlove u Gracu (VIDEO+FOTO)

04.06.2018. 19:50
Srbija - Čile
Srbija - Čile / Izvor: Srbija Danas
Neuspešna prva provera u Austriji.

Reprezentacija Srbije je minimalnim porazom od Čilea (0:1) u Gracu započela pripreme za SP u Rusiji, za briku navijača, ali i selektora. Mladen Krstajić nije na teren stadiona Merkur Arena poslao najjači sastav, a iako su Orlovi imali svoje šanse, Čile je zasluženo slavio, jer je stvorio više odličnih prilika za gol, a iskoristio je jednu tek u finišu meča, preko Giljermea Maripana. Čile je pobedio Orlove i bez prvih zvezda ekipe, Aleksisa Sančeza i Artura Vidala, a nije bilo ni Garija Medela, kao ni prvog golmana Klaudija Brava.

JEDAN TIM, SRCEM SVIM: Poznati uputili MOĆNE poruke Orlovima pred početak Mondijala (VIDEO)

A SAD I ZVANIČNO: Poznato koje će BROJEVE na dresovima nositi Orlovi na Mondijalu (FOTO)

SRBIJA - ČILE 0:1

STRELAC: Maripan u 88. minutu. STADION: Merkur arena u Gracu. SUDIJA: Aleksandar Harkam (Austrija). GLEDALACA: 2.000.

SRBIJA: Stojković, Rukavina, Milenković, Tošić, Kolarov (od 78. Rodić), Grujić, Milivojević (od 46. Matić), Radonjić (od 64. Kostić), Ljajić (od 46. Milinković-Savić), Živković (od 64. Tadić), Mitrović (od 84. Jović).

ČILE: Arijas, Albornoz (od 72. Vegas), Roko Dijaz (od 72. Bizama), Maripan, Fernandez (od 90. Lišnovski), Valdes, Mora (od 65. Henrikez), Pulgar (od 87. Martinez), Sagal (od 87. Martinaz), Rejes.

ZOVU GA ČOVEK PLANINA! Ronaldo će angažovati bodigarda da ga čuva na Mondijalu

TOK UTAKMICE

KRAJ MEČA

89. minut - GOL za Čile, strelac Maripan.

82. minut - velika šansa za Srbiju, pokušali su i Milinković-Savić i Kostić, ali su se Čileanci nekako odbranili.

80. minut - novi zicer za Čile, ponovo promašaj sa peterca.

78. minut - Milan Rodić ušao umesto kapitena Aleksandra Kolarova, traku preuzeo Matić.

74. minut - ŠANSA utakmice za Čile, a teško je opisati šta u gol nije pretvorio Anhelo Hernikez posle dodavanja Fernandeza. Promašio je prazan gol sa manje od pet metara.

69. minut - Kostić šutira neprecizno sa dvadesetak metara.

ORILO SE U GRACU: Kosovo je Srbija, Kosovo je Srbija! (VIDEO)

66. minut - velika šansa za Čile, Dijego Valdez odlično šutira sa ivice šesnaesterca, ali je na golu ponovo briljantni Stojković, koji loptu skreće u korner.

64. minut - nova dvostruka izmena u Srbiji, umesto Živkovića ulazi Tadić, a umesto Radonjića Kostić.

63.minut - odlična akcija Mitrovića i Radonjića, ali je udarac iskosa fudbalera Zvezde odbranio golman Arijas.

56. minut - Mitrović pada u šesnaestercu, ali sudija Harkam samo odmahuje rukom.

54. minut - žuti karton za Duška Tošića.

52. minut - Odlična akcija Orlova, Sergej Milinković-Savić dodaje do Radonjića, a mladi ofanzivac šutora pored gola sa oko 20 metara.

46. minut - Već u 15. sekundi nastavka odlična šansa za Čile, Pulgar tuče sa ivice šesnaesterca, ali čudesno brani Stojković.

DVOSTRUKA izmena u poluvremenu: Matić umesto Milivojevića i Milinković-Savić umesto Ljajića.

DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minut - pokušaj Čilea iz slobodnog udarca, ali je na pravom mestu Mitrović.

41. minut - prvi žuti karton na utakmici, za Antonija Rukavinu, zbog oštrijeg starta.

39. minut - odlična šansa za Orlove, posle duplog pasa sa Mitrovićem Kolarov uleće u šesnaesterac, ali njegov udarac iskosa sa 15 metara ide pored stative.

32. minut - prete Čileanci, ali Milenković odlično blokira pokušaj udarca sa ivice šesnaesterca.

26. minut - greška Tošića na dvadesetak metra od gola Orlova, srećom nije bilo opasnosti za golmana Stojkovića.

24. minut - velika šansa za Čile, ali Anhelo Sagal sa desetak metara šutira pored gola.

DRHTI BIVŠA JUGOSLAVIJA: Legendarni fudbalski as doživeo moždani udar (FOTO)

17. minut - velika šansa za Orlove, Ljajić je čudesno izbacio Radonjića, krilni napadač Crvene zvezde je "izlomio kičmu" defanzivcu Čilea i šutirao snažno sa 20 metara, ali je golman južnoameričke selekcije odbranio i skrenuo loptu u korner.

10. minut - pokušaj Ljajića sa 20 metara, lako brani Arijas.

9. minut - Pokušaj napada Orlova, treći u poslednjih nekoliko minuta, ali golman Čilea interveniše ispred Mitrovića.

4. minut - Čileanci traže penal, ali sudija Harkam nije ni pomislio da pokaže na belu tačku posle kontakta Rukavine sa napadačem južnoameričke selekcije.

2. minut - Prvi pokušaj na utakmici,vezista Čilea sa dvadesetak metara šutira visoko iznad prečke.

Sve najnovije vesti o Mondijalu u Rusiji možete da pročitate OVDE.