fbpx
Skip to main content
Vakcinacija

"BEOGRAD JE JEDNA VELIKA PORODICA": Danas počela vakcinacija vozača GSP-a (FOTO)

Foto: Beoinfo
Tokom ovih godinu dana, oko 700 vozača GSP-a je preležalo koronu, a nažalost troje je umrlo.

- Hiljadu vozača zaposlenih u GSP-u vakcinisaće se danas na Beogradskom sajmu, do sada je već kinesku vakcinu dobilo njih oko 650 što znači da ćemo sa današnjim danom imati 1.650 vakcinisanih vozača od 3.072 koliko je zaposleno u našem gradskom saobraćajnom preduzeću - izjavio je zamenik gradonačelnika Goran Vesić sa Beogradskog sajma.

RAZBIJENA JOŠ JEDNA KORONA ŽURKA U BEOGRADU: Organizovana u rano jutro, zatečeno 65 osoba

RAZBIJENA JOŠ JEDNA KORONA ŽURKA U BEOGRADU: Organizovana u rano jutro, zatečeno 65 osoba

GORAN VESIĆ O SMRTI BANDIĆA: Bio je posvećen poslu i donosio hrabre odluke (FOTO)

GORAN VESIĆ O SMRTI BANDIĆA: Bio je posvećen poslu i donosio hrabre odluke (FOTO)

RASTURENA JOŠ JEDNA VELIKA KORONA ŽURKA! Briga ih za mere, ne plaše se ni RIGOROZNIH KAZNI - muke za milicionere

RASTURENA JOŠ JEDNA VELIKA KORONA ŽURKA! Briga ih za mere, ne plaše se ni RIGOROZNIH KAZNI - muke za milicionere

On je rekao da je oko 700 vozača tokom ovih godinu dana preležalo koronu, a nažalost troje je izgubio život. Vozači GSP-a su, dodao je, vozili i u vreme vanrednog stanja i dali veliki doprinos da naše društvo funkcioniše u tim vanrednim uslovima. 

- Grad Beograd je obezbedio da se prioritetno vakcinišu i radnici u komunalnim preduzećima bez kojih naš grad ne bi mogao da funkcioniše. Sa zadovoljstvom mogu da kažem da je sa jučerašnjim danom u Beogradu vakcinisano 272.782 lica, a revakcinisano 151.645 građana. To znači da je vakcinisano 19,59 odsto punoletnih građana Beograda, a revakcinisano 10,89. Nalazimo se na nekoliko dana od toga da imamo 20 odsto punoletnih građana Beograda koji su vakcinisani - istakao je Vesić.

On je podsetio da u Beogradu živi oko 350.000 ljudi koji su stariji od 65 godina i dodao da je preko opštinskih kol-centara do sada pozvano oko 137.000, a više od 47.000 prijavljeno za vakcinaciju uz njihovu saglasnost. 

- To su ljudi koji se ne bi prijavili jer, ili nisu znali kako, ili su čekali da ih neko pozove. Važno je reći i da smo do mesta za vakcinaciju prevezli više od 6.000 starijih sugrađana koji se slabo kreću. Gradska i opštinske uprave su maksimalno angažovane da se što više građana vakciniše i zato imamo dobar rezultat - rekao je zamenik gradonačelnika.

Vakcinacija
Foto: Beoinfo

Vesić je izneo i podatak da je do sada u Srbiji vakcinisano 921.251 lice, a revakcinisano 511.809, a to je više od 1,4 miliona doza te da smo mi na nekoliko dana od milionitog građanina Srbije koji će primiti vakcinu

- To govori o tome koliko je ova zemlja uspešna, jer za razliku od mnogih drugih zemalja imamo vakcine zahvaljujući predsedniku Aleksandru Vučiću i Vladi Srbije koji su uspeli da obezbede vakcinu za svakog građanina - rekao je Vesić.

On je istakao da će tokom naredne nedelje biti nastavljeno sa vakcinisanjem taksista, ali i oko 600 kasirki iz supermarketa koje su svakodnevno izložene virusu. 

- Trudimo sa da, uporedo sa najstarijima, vakcinišemo one grupe sugrađana koji rade na poslovima koji su posebno ugroženi. Tako su vakcinisani novinari, glumci, i tako pokazujemo koliko je Beograd jedna velika porodica i da kako, kada svi zajedno radimo oko jednog cilja, naš grad može da bude među najboljima u svetu - zaključio je Vesić.

Sekretarka za socijalnu zaštitu Nataša Stanisavljević istakla je da će posle današnje vakcinacije više od 50 odsto vozača GSP-a biti vakcinisano.

- I u narednom periodu će svaki novoprijavljeni vozač biti vakcinisan jer su nam prioritet ljudi koji su u svakodnevnom kontaktu sa velikim brojem ljudi. Vozači GSP-a su radili i tokom vanrednog stanja, prevozili su naše zdravstvene radnike i zato moramo brinuti o njihovom zdravlju. Mi ćemo takođe i u narednom periodu biti posvećeni prioritetnim grupama, među kojima su i najstariji. Ovo je prilika da ih pozovemo da se i dalje prijavljuju za imunizaciju i da ih podsetimo da su za njih otvoreni kol centri pri svim gradskim opštinama. Oni rade svakog dana od 8 do 20 časova uključujući i vikende, a volonteri su tu da im pomognu na svaki način - rekla je Nataša Stanisavljević, podsetivši da se preko kol centara do sada za imunizaciju prijavilo više od 47.000 najstarijih sugrađana.

SD beograd

SD kosovo

SD info

SD izbori 2020

SD hronika

SD svet

SD sirija

SD naoružanje

SD region

SD vojvodina

SD srpska istorija

SD društvo

Vremenska prognoza
Clear sky
20 Beograd