Skip to main content
vesić

GORAN VESIĆ U EMISIJI "DOBRO JUTRO SRBIJO": "Mi imamo viziju kako naš grad treba da se razvije!"

Foto: Happy TV/Print Screen
Gost prvog jutarnjeg programa "Dobro jutro Srbijo" bio je zamenik gradonačelnika Beograda.

Milomir Marić i Katarina Korša, zajedno sa gospodinom Vesićem razgovarali su o aktuelnim rekonstrukcijama u Beogradu i o viziji kako bi glavni grad trebalo da izgleda. 

Tokom emisije zamenik gradonačelnika govorio je o aktuelnim projektima na izgradnji Beograda. Zamenik gradonačelnika je pokazao fotografije kako deo grada izgleda pre i posle rekonstrukcije. 

Beograđani će danas moći da vide UŽIVO let čoveka u mlaznom odelu, a sve zahvaljujući Ričardu Brauningu

Beograđani će danas moći da vide UŽIVO let čoveka u mlaznom odelu, a sve zahvaljujući Ričardu Brauningu

Legendarni SRPSKI GLUMAC dobija ulicu u Beogradu

Legendarni SRPSKI GLUMAC dobija ulicu u Beogradu

TURSKI AUTOBUSI POVUČENI SA ULICA! Neće voziti Beograđane dok se ne utvrdi UZROK SERIJE INCIDENATA

TURSKI AUTOBUSI POVUČENI SA ULICA! Neće voziti Beograđane dok se ne utvrdi UZROK SERIJE INCIDENATA

- Mi imamo viziju kako naš grad treba da se razvije. Sve što smo obećali, ispunićemo. Ulica Kneza Miloša imaće ukupno šest traka, ispod čitave ulice biće podzemna garaža sa 450 parking mesta. Ovo će biti jedan od najlepših bulevara u Beogradu. Savski trg počinjemo da radimo za mesec dana, biće završen za Sretenje. Sve vreme rekonstrukcije će ići saobraćaj.  Automobili i tramvaji  iće će po obodima, gde će se ispod ukrštati dve stanice metroa.

vesić
Gostovanje u jutarnjem programu
Foto: Happy TV/Print Screen

- Suština je u tome da mi grad razvijemo da ima više centara. Naša politika je da mi uređujemo Beograd. Beograd treba da bude moderna Evropska prestonica. Danas bolje izgledaju i Obilićev i Kosančićev venac. Sada ćemo uraditi sve fasade na Topličinom vencu, trenutno radimo 80 fasada u Zemunu. Radimo dom zdravlja u Borči. Mi sve što obećamo građanima ispunjavamo. Mi sve završimo i mi grad menjamo, to je suština priče. Mi u PKB-u prodajemo mašine koje su zastarele, a kupujemo nove. Plate u PKB-u su povećane za dvadeset odsto, takođe  i proizvodnja mleka je porasla. Ako hoćete da vodite Beograd, morate da ga volite - zaključuje Vesić.

"VUČIĆ ME ZOVE U PONOĆ ZBOG RUPE NA PUTU!" Goran Vesić otkriva kako će izgledati Beograd!

"VUČIĆ ME ZOVE U PONOĆ ZBOG RUPE NA PUTU!" Goran Vesić otkriva kako će izgledati Beograd!

Nova linija od Banovog Brda do Novog Beograda: Početkom juna tramvaji idu preko Mosta na Adi!

Nova linija od Banovog Brda do Novog Beograda: Početkom juna tramvaji idu preko Mosta na Adi!

Počinje VELIKO SREĐIVANJE centra Beograda! Zbog izmena u saobraćaju trebaće vam ova MAPA (FOTO)

Počinje VELIKO SREĐIVANJE centra Beograda! Zbog izmena u saobraćaju trebaće vam ova MAPA (FOTO)

U nastavku gostovanja,Vesić je govorio o važnosti istorije za Srbiju i grad Beograd. 

- U Beogradu ćemo na 127 bilborda imati slike srpske istorije u čast Spasovdana i Vidovdana. Hoćemo kroz te slike da podsetimo građane Beograda na našu slavnu istoriju. Mi nažalost kao narod ne poštujemo dovoljno srednjovekovne ličnosti. Mi se ponašamo kao da ne postoji srednji vek. Podići ćemo spomenik Stefanu Nemanji. Biće spomenik kralju Dragutinu i despotu Stefanu Lazareviću, koji je prvi put Beograd proglasio glavnim gradom Srbije. Podići ćemo svima spomenik koji su zadužili i Srbiju i Beograd. Biće očišćen i restauriran spomenik knezu Mihailu - najavljuje Vesić. 

 

Pročitajte i:

+ Pošalji komentar 0 Pogledaj sve komentare

SD beograd

SD kosovo

SD info

SD hronika

SD svet

SD sirija

SD naoružanje

SD region

SD vojvodina

SD društvo

SD drug nije meta

Vremenska prognoza
Mestimično oblačno
21 Beograd