fbpx
Skip to main content
Pokrenimo našu decu

Proglašeni šampioni programa "Pokrenimo našu decu"! Đaci i učitelji osvojili vredne nagrade

Foto: Promo
Treći konkurs "Pokrenimo našu decu", koji u okviru istoimenog programa za sve osnovne škole u Srbiji realizuje Aqua Viva, brend kompanije Knjaz Miloš, završen je proglašenjem 36 odeljenja - pobednika.

U saradnji sa Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Srpskim savezom profesora fizičkog vaspitanja i sporta, Aqua Viva već četvrtu godinu uspešno podstiče i organizuje dodatnu svakodnevnu petnaestominutnu fizičku aktivnost za učenike od 1. do 4. razreda. Cilj programa jeste prevencija lošeg držanja, deformiteta kičme, gojaznosti i neaktivnog životnog stila kod dece.

STIGLI REZULTATI: Ljudi iz Šapca i čovek sa Vračara NEMAJU KORONAVIRUS!

STIGLI REZULTATI: Ljudi iz Šapca i čovek sa Vračara NEMAJU KORONAVIRUS!

TAJANSTVENI BISER ZLATARA: Manastir Dubnica sagrađen početkom 15. veka, Turci su ga spalili do temelja! (VIDEO)

TAJANSTVENI BISER ZLATARA: Manastir Dubnica sagrađen početkom 15. veka, Turci su ga spalili do temelja! (VIDEO)

"SVIRA NEBESKI ORKESTAR": Ovo je "najmuzikalnije" groblje u Srbiji!

"SVIRA NEBESKI ORKESTAR": Ovo je "najmuzikalnije" groblje u Srbiji!

Među izabranih 36 najboljih odeljenja, proglašena su i tri prvoplasirana: ovogodišnji šampioni konkursa su odeljenje I-2 i učiteljica Gordana Janevska iz OŠ "Dimitrije Todorović Kaplar" u Knjaževcu, vicešampioni su III-3 i učiteljica Zorica Davidović iz OŠ "Đura Jakšić" u Paraćinu, a na treće mesto plasirali su se učitelj Rajko Pavlović i odeljenje IV-1 OŠ "Tanasko Rajić" u Čačku.

Osim vrednih paketa podsticajnih rekvizita za fizičku aktivnost, kojima će biti nagrađeno svih 36 pobednika, tri prvoplasirana odeljenja očekuju i nezaboravna putovanja sportsko-edukativnog karaktera za sve učenike, dok su za učitelje pripremljeni i vaučeri za putovanja po sopstvenom izboru.

Pokrenimo našu decu
Pokrenimo našu decu
Foto: Promo

  - Nismo se dvoumili oko toga hoćemo li učestvovati na konkursu. Fizičko vežbanje i takmičenja u našoj školi su tradicija. Učenici su glavni junaci naše pobede, jer sa lakoćom, sportskim duhom i sa osmehom na licu vežbaju, osmišljaju nove, originalne vežbe, vode računa o svom zdravlju i uče druge da to čine, takođe - istakla je učiteljica Gordana Janevska. 

Zorica Davidović, učiteljica drugoplasiranog odeljenja, izjavila je: "Na ovaj način, pored promocije fizičke aktivnosti, afirmisali smo i prijateljstvo i timski rad, toleranciju, podstakli dečje stvaralaštvo i kreativnost i zadovoljili osnovnu potrebu za igrom, koja je u ovom periodu veoma važna za pravilan i zdrav rast i razvoj dece. Zahvaljujemo se Aqua Vivi koja je u nama prepoznala nosioce vrednosti na kojima se ovaj projekat temelji".

Pokrenimo našu decu
Pokrenimo našu decu
Foto: Promo

- U doba digitalne zabave i sve izraženijeg sedentarnog načina života kod dece, zaista je važno da ukažemo na neophodnost igre i fizičke aktivnosti. Zato se moji učenici i ja trudimo da u našoj školi animiramo i druge đake i učitelje da vežbaju. Posebno smo srećni, jer je sada i zvanično da smo pravi ambasadori aktivnog školskog dana - rekao je učitelj Rajko Pavlović. 

- Svi đaci i učitelji koji svakodnevno vežbaju za nas su pobednici. Raznovrsnim i zanimljivim aktivnostima u programu pokazivaćemo im i ubuduće koliko cenimo njihov nemerljiv doprinos misiji da negujemo aktivne i zdrave buduće generacije. Drago nam je što smo primetili da su deca i učitelji ove godine podstakli i roditelje da sa njima vežbaju, jer smo tako svi zajedno na dobrom putu da ovu važnu misiju i ostvarimo - rekla je Milana Petrović, menadžer za javne i korporativne poslove kompanije Knjaz Miloš.

SRPSKI KREATOR U KARANTINU ZBOG KORONAVIRUSA! Bio je u Milanu kada je izbio HAOS: Sve je delovalo kao na filmu!

SRPSKI KREATOR U KARANTINU ZBOG KORONAVIRUSA! Bio je u Milanu kada je izbio HAOS: Sve je delovalo kao na filmu!

SAZNAJEMO: Poznato trenutno stanje pacijenata u šabačkoj bolnici

SAZNAJEMO: Poznato trenutno stanje pacijenata u šabačkoj bolnici

SIMPTOMI KORONAVIRUSA: Evo kako se manifestuje!

SIMPTOMI KORONAVIRUSA: Evo kako se manifestuje!

Slobodanka ima 77 godina i trči svaki dan: Pogledajte šta superbaki iz Jagodine daje mladalački duh (VIDEO)

Slobodanka ima 77 godina i trči svaki dan: Pogledajte šta superbaki iz Jagodine daje mladalački duh (VIDEO)

PUTOVANJA U ITALIJU SE OTKAZUJU, PUTNICIMA ĆE BITI VRAĆEN NOVAC: Oglasila se Juta povodom epidemije u Italiji

PUTOVANJA U ITALIJU SE OTKAZUJU, PUTNICIMA ĆE BITI VRAĆEN NOVAC: Oglasila se Juta povodom epidemije u Italiji

+ Pošalji komentar 0 Pogledaj sve komentare

SD društvo

SD kosovo

SD info

SD izbori 2020

SD hronika

SD svet

SD sirija

SD naoružanje

SD region

SD vojvodina

SD srpska istorija

SD beograd

Vremenska prognoza
Pretežno oblačno
20 Beograd