Skip to main content
bahata deca

SRPSKI ODGOVOR BAHATOJ DECI I BOGATIMA SA INSTAGRAMA: Evo kako naša omladina pokazuje svoje BOGATSTVO (FOTO)

Foto:InstagramPrintscreen/richkids__official
Na Istagramu, najpopularnijoj društvenoj mreži među mladima, pojavila se grupa iz Srbije pod imenom "Deca bogata znanjem". To je odgovor na desetine svetskih profila koji predstavljaju bogatu decu širom planete, koju prate milioni, pa i deca iz Srbije.

Dok vlasnici "bogatih" profila bahato poziraju sa novčanicama u skupim haljinama, kupaju se u Dom Perinjonu i sa najluksuznijih jahti skaču u biserno čisto more, srpska "Deca bogata znanjem" ne izgledaju starije, ne oblače se nepristojno i poziraju sa peharima osvojenim na takmičenjima, olimpijadama znanja i umetničkim konkursima.

Zašto su deca sve agresivnija? Evo odgovora i KLJUČNOG saveta

Jedna od njih je učenica trećeg razreda čuvene Valjevske gimnazije Lenka Živanović, koja godinama osvaja nagrade na republičkim smotrama istraživačkih talenata Srbije. Filološki je smer, od osnovne škole učestvuje na republičkim takmičenjima iz engleskog jezika. Uči i nemački, stipendista je Geteovog kampa, a na nemačkom i glumi u školskom teatru, koji je zaigrao i u Temišvaru i Frankfurtu.

Bogata deca širom sveta

Fotografijom se bavi od petog razreda, a na svim važnijim događajima Evropskog parlamenta mladih u svetu zvanični je fotograf Srbije. Za Sputnjik otkriva da se pridružila "Deci bogatoj znanjem" pre svega zato što mnogo voli svoj grad. Veliki sam lokal-patriota, priključila sam se pre svega kako bih promovisala "Rich kids of knowledge" u svom mestu, kaže Lenka.

- Uradila sam to kako bi moji vršnjaci videli da postoje ljudi koji se trude i uspevaju, kako bi i oni dobili motivaciju. Mislim da je ova stranica savršen primer, jedini u Srbiji, koji može deci da pokaže prave uzore, ali da im to bude dostupno na dlanu, na Instagramu, nečemu što svi koriste - objašnjava ta talentovana devojčica.

Dodaje da su pogrešni uzori, zbog kojih su mladima danas bliže materijalne od duhovnih vrednosti, velika zasluga propagande. Pitali smo je i da li posećuje neki od profila materijalno bogate dece, da bi videla šta druga deca vide u tome. Volim da izbegavam takve sadržaje, kratko odgovara Lenka Živanović.

Bogata znanjem deca iz Srbije

- Ne smatram to ni moralno, ni intelektualno bitnim, ali je odlično poređenje sa našim društvom. Vidimo kakva deca postoje i kakva se cene, ali i kakvu mi želimo da cenimo i da promovišemo znanje, umesto bogatstva - kaže ta učenica čuvene Valjevske gimnazije.

Srbi godišnje popuše 200.000 jednosobnih stanova: APSOLUTNI PRVACI SVETA U PUŠENJU

Da bi deca koja rade prave stvari izašla iz senke, pomažu i odrasli, pre svega kako bi mladi imali više vremena za učenje i druženje, ali ne na internetu, već u realnom svetu. Jedan od administratora profila "Dece bogate znanjem" je Viktorija Ćosić Petrović, pre svega majka, a zatim i novinarka. Imamo situaciju da se u većini medija propagiraju upravo stvari koje nisu za ponos, a one koje jesu, nisu dovoljno interesantne, zato sam se uključila u projekat, ističe Petrovićeva.

Dodaje da su pogrešni uzori, zbog kojih su mladima danas bliže materijalne od duhovnih vrednosti, velika zasluga propagande. Pitali smo je i da li posećuje neki od profila materijalno bogate dece, da bi videla šta druga deca vide u tome. Volim da izbegavam takve sadržaje, kratko odgovara Lenka Živanović.

- Ne smatram to ni moralno, ni intelektualno bitnim, ali je odlično poređenje sa našim društvom. Vidimo kakva deca postoje i kakva se cene, ali i kakvu mi želimo da cenimo i da promovišemo znanje, umesto bogatstva - kaže ta učenica čuvene Valjevske gimnazije.

Da bi deca koja rade prave stvari izašla iz senke, pomažu i odrasli, pre svega kako bi mladi imali više vremena za učenje i druženje, ali ne na internetu, već u realnom svetu. Jedan od administratora profila "Dece bogate znanjem" je Viktorija Ćosić Petrović, pre svega majka, a zatim i novinarka. Imamo situaciju da se u većini medija propagiraju upravo stvari koje nisu za ponos, a one koje jesu, nisu dovoljno interesantne, zato sam se uključila u projekat, ističe Petrovićeva.

Instagram je najpopularnija mreža među tinejdžerima, ali i najštetnija po mentalno zdravlje mladih, dokazali su britanski stručnjaci. Izaziva anksioznost, depresiju, utiče na predstavu o njihovom telu i duhu, menja identitet.

Razlog leži upravo u iskrivljenoj stvarnosti na profilima materijalno bogate dece, koja uspevaju druge da ubede da nisu dovoljno dobri.

Pročitajte i:

+ Pošalji komentar 1 Pogledaj sve komentare
niko's picture

niko

Ovakva deca su nam potrebna. Divno je videti ih, imati ih kao i davati im podrsku. Sve cestitke!

10 | 0

SD društvo

SD kosovo

SD info

SD hronika

SD svet

SD sirija

SD naoružanje

SD region

SD vojvodina

SD beograd

SD drug nije meta

Vremenska prognoza
Clear sky
25 Beograd