fbpx
Skip to main content
ZORANA-MIHAJLOVIC

MIHAJLOVIĆ: Svaka treća žena je fizički zlostavljana, STOP nasilju nad ženama!

Foto: Tanjug
Povodom sutrašnjeg obeležavanja globalne kampanje "Jedna milijarda ustaje" oglasila se Zorana Mihajlović i pružila podršku svim ženama

Neprihvatljiva je činjenica da se žene u Srbiji i dalje suočavaju sa različitim oblicima diskriminacije i svi zajedno moramo da radimo na promeni svesti našeg društva, poručila je danas potpredsednica vlade i predsednica Koordinacionog tela za rodnu ravnopravnost Zorana Mihajlović.

- Činjenica da je svaka druga doživela neki oblik nasilja, a jedna od tri i fizičko nasilje, da su ekonomski zavisne, da su 11 odsto manje plaćene za isti posao, a u 73 odsto slučajeva uznemiravanja na poslu su baš one žrtve je neprihvatljiva i predstavlja odgovornost svih nas građanki i građana Srbije - istakla je Mihajlović.

MIHAJLOVIĆ ŽENAMA: Ne podležite predrasudama, idite za svojim željama!

ZORANA-MIHAJLOVIC
Foto: Tanjug

Ona je, povodom sutrašnjeg obeležavanja globalne kampanje "Jedna milijarda ustaje", saopštila da Koordinaciono telo kojim predsedava pruža podršku ovoj akciji, jer je veoma važno podizanje svesti javnosti o problemima sa kojima se žene susreću svakodnevno.

- Država je tu da gradi institucionalni okvir i donosi strateške dokumente, ali kako bi se izborili sa velikom globalnom pošašću, a to je nasilje nad ženama i devojčicama, moramo svi zajedno raditi na promeni svesti našeg društva - naglasila je Mihajlović.

NAPREDAK! MIHAJLOVIĆ: Građevinske dozvole se izdaju za pet dana!

ZORANA-MIHAJLOVIC
Foto: Tanjug

Ona je pozvala građanke i građane Srbije da se pridruže globalnoj inicijativi "Jedna milijarda ustaje" i kažu ne eksploataciji žena, jer na taj način "pokazujemo solidarnost i pružamo podršku svim ženama koje su iskusile neki oblik nasilja", saopštio je kabinet potpredsednice vlade

Pročitajte i:

+ Pošalji komentar 1 Pogledaj sve komentare
draga's picture

draga

Daj ne pravi nas blesave, kazne moraju da se poostre, na poslu sef nesme da vikne na zaposlenog, ako se to desi odmah smena sefa.

0 | 1

SD info

SD kosovo

SD izbori 2020

SD hronika

SD svet

SD sirija

SD naoružanje

SD region

SD vojvodina

SD srpska istorija

SD beograd

SD društvo

Vremenska prognoza
Slaba kiša
19 Beograd