Skip to main content
Saša Paunović

Paunović se uplašio za fotelju pa organizovao sastanak: Podržali ga Đilas i Jeremić koji su godinama uništavali Srbiju

Foto: YoutubePrintscreen
Zbog brojnih afera koje su isplivale u javnost Paunović se uplašio se za svoju fotelju

Paunović je zbog straha od toga da izgubi vlast, organizovao sastanak sa predsednikom opštine Čajetine Milan Stamatović i predsednikom optine Šabac Nebojšom Zelenovićem.

Paunović koji je već izgubio podršku jer je narod Paraćina uvideo da se vlast u toj opštini temelji na aferama u koje su umešani svi ljudi grupisani oko njega, a na sastanku koji je organizovao požalio se kako trpi torturu političkih neistomišljenika iako je zapravo istina da se njegovoj vlasti bliži kraj.

Saša Paunović
Saša Paunović
Foto: Media Centar

Građani Paraćina napokon su uvideli šta se u toj opštini radi, a Paunović nemoćan da spreči građane da izraze svoje mišljenje rešio je da napiše pismo Savetu Evrope gde je na sve moguće načine optužio političke neistomišljenike i građane opštine koju vodi. Naravno, Paunovića su podržali i propali političari koji su dok su bili na vlasti građane Srbije gurnuli na rub egzistencije.

Dragan Đilas
Dragan Đilas
Foto: Profimedia

Tako je prvi u redu koji ga je podržao stao Dragan Đilas koji je Beograđane ostavio u dugovima, a koji je isto poznat po brojnim aferama. Uz Paunovića je stao i Vuk Jeremić, propali predsednički kandidat, čiji su finansijeri iz inostranstva pre par dana uhapšeni. Paunovića, dakle, sada podržavaju ljudi o kojima je narod već rekao svoje na izborima, kada je odlučio da ne žele da ih vode oni koji su ih godinama uništavali.

vuk-jeremic
Foto: Profimedia

O Đilasu i Jeremiću građani su rekli svoje, a dokaz za to je mizeran broj glasova koji su osvojili na izborima. Za razliku od njih građani Srbije su odabrali da ih vodi Aleksandar Vučić i dali mu svoje poverenje da stane na mesto predsednika države, jer je i kao premijer pokazao da državu vodi u pravom smeru, smeru ekonomskog napretka, mira i blagostanja.

Afere koje su uzdrmale Paraćin i uplašile Sašu Paunovića da ne izgubi fotelju predsednika opštine

U neke od afera umešan je direktor Vodovoda Nebojša Simić, koji nije prijavio imovinu, ni posao svoje supruge Agenciji za borbu protiv korupcije, kao i zamenik predsednika Opštine Paraćin Tomislav Šaletić, koji je sve do 26. aprila 2018. godine, u isto vreme obavljao i funkciju jednog od direktora firme Spektar Invest, koja je dobijala mnoge tendere i konkurse koje je raspisivala upravo Opština Paraćin.

Nebojša Simić
Nebojša Simić
Foto: SD/ilustracija

Naime, Simić je 2014. godine bio direktor banke, ali je navodno uhvaćen u malverzaciji sa klijentima, ali ipak to ga nije sprečilo da uskoro postane vd direktora JKP Paraćin, a 2016. i direktor JP za vodovod, kanalizaciju i gasifikaciju. On je u tom periodu kupio dva automobila vrednosti od skoro 1.500.000 dinara, a imao je i pozamašnu ušteđevinu. Međutim, on tvrdi da je sve vreme živeo od 20.000 dinara, a da sve ima zahvaljujući tome što živi sa porodicom kod roditelja koji su penzioneri, ali i da je kao direktor banke zarađivao i do 1.800 evra mesečno, no da taj novac nije čuvao u banci već kod kuće, te da nije "prijavljivao koliko novca ima u kući i džepu"?! Takođe, dotični, kako kaže, "nije znao" da treba da prijavi imovinu supruge, iako je kao javni funkcioner bio u zakonskoj obavezi da to uradi. U svemu ovome, na videlo je izašao i lokal koji izdaje, kako on tvrdi za 100 evra. Ipak, kao i u prethodnim slučajevima, to nigde nije prijavljeno, kao ni da li je porez na to uopšte plaćao.

Tomislav Šaletić
Tomislav Šaletić

Da ovaj slučaj u opštini Paraćin nije usamljen, govori i afera u koju je upleten Tomislav Šaletić koji je istovremeno bio zamenik predsednika opštine i jedan od direktora privatne firme koja je samo 2017. godine, pobedila na javnim konkursima i tenderima koje je raspisala ova Opština, u vrednosti od oko 480.000 evra. Šaletić se, kao i njegov kolega u Paraćinu Nebojša Simić, pravdao. Kako je rekao, on nije direktor Spektar Invest firme od juna 2017. godine, nakon čega se ispostavilo da se na toj funkciji ne nalazi tek od otkad je naš portal objavio pomenute informacije. Naime, vlasnik firme Spektar Invest je prvi put podneo zahtev da se Šaletić obriše sa registra direktora ove firme, tek nakon sedam dana od objavljivanja ove afere na našem portalu.

Takođe, u javnim preduzećima u Paraćinu se zapošljavaju radnici, i to preko firme Vuk Logistic, čiji je vlasnik preduzetnik Srđan Rakić, muž sekretarke Skupštine Opštine Paraćin Maje Rakić.

Maja Rakić
Maja Rakić
Foto: SD/ilustracija

Prema podacima do kojih smo došli, tokom 2017. JKP Paraćin koji posluje u okviru Opštine Paraćin je firmi Srđana Rakića isplatila 4.334.246,04 dinara, dok je od početka 2018. godine JKP Paraćin istoj firmi platio čak 14.400.000 dinara za takozvani lizing radnika. Direktor i vlasnik firme Vuk Logistik, Srđan Rakić, je suprug sekretarke Skupštine Opštine Paraćin Maje Rakić, a pošto su njih dvoje u braku to predstavlja direktan sukob interesa.

Samo jedna u nizu je i afera u koju je umešan Goranko Tačić, član opštinskog veća opštine Paraćin i predsedavajući Osnivačke skupštine Udruženja građana “Srcem za naš grad“

Goranko Tačić
Goranko Tačić
Foto: SD/ilustracija

Prema podacima do kojih smo došli, Udruženje građana “Srcem za naš grad“ konkurisalo je dva puta za isti konkurs za lizing radnika Opštine Paraćin odnosno za nabavku usluga socijalne zaštite – pomoć u kući, a većnik Opštine Paraćin Goranko Tačić u obe dokumentacije koje su dostavljene Opštini Paraćin potpisan je kao presedavajući Osnivačke skupštine Udruženja građana “Srcem za naš grad“. Goranko Tačić, koji je u isto vreme član veća u Opštini Paraćin, našao se u sukobu interesa jer je Udruženje građana “Srcem za naš grad“ gde je on potpisan kao presedavajući Osnivačke skupštine Udruženja građana “Srcem za naš grad“, poslalo prijavu na ovaj opštinski konkurs.

Aleksandar Milojković
Aleksandar Milojković
Foto: SD/ilustracija

Jedna od afera koju je naš portal otkrio govori o tome kako je sadašnji direktor Direkcije za izgradnju Opštine Paraćin, Aleksandar Milojković, dok je bio direktor JP Vodovoda, kanalizacije i gasifikacije, dao nalog za kopanje bunara u vrednosti od 10,2 miliona dinara u kome nema dovoljno vode, a taj bunar nikad nije proradio. Kopanje se desilo u selu Plana, i ovaj bunar je trebalo da snabdeva vodom ne samo selo, već i druge delove Opštine Paraćin, koja se bori sa nestašicama vode. Milojković nije kontaktirao Geološki zavod Srbije, radi geoloških ispitivanja, jer da jeste, znao bi da na tom mestu vode nema dovoljno i ne bi bacio 10,2 miliona dinara na iskopavanje neupotrebljivog bunara. Umesto toga, Milojković je platio geološka istraživanja privatnoj firmi 2008. godine. Ovaj slučaj je istraživalo tužilaštvo i policija, a veštačenje su vršili stručnjaci iz Geološkog zavoda Srbije, koje je prvobitno i trebalo da angažuje.

Lizing radnika za 100 miliona

Među najvećim aferama je svakako iznajmljivanje radnika na takozvani lizing radne snage na koji su opštinska preduzeća dala preko 100 miliona dinara. Ugovore koje su sklapala javna preduzeća sa privatnim firmama kreću se do čak 12 miliona po jednom ugovoru, a najviše sklopljenih ugovora ima sa firmama rođaka funkcionera koji rade u opštini Paraćin.

Ne samo da su se na ovaj način prebacivale pare iz budžeta građana Paraćina i da su se na taj način funkcioneri našli u sukobu interesa, već su vlasti u Paraćinu našle način kako da zaobiđu i zakon o zabrani zapošljavanja koji je propisala Republika Srbija.

Lizing radnika u Paraćinu
Lizing radnika u Paraćinu
Foto: SD/ilustracija

U velike afere umešana su i javna preduzeća opštine Paraćin. Tako je, JP Vodovod 2018. godine raspisao je javnu nabavku za takozvani lizing radne snage u vrednosti od 8 miliona dinara, a taj iznos je rasparčan na dve partije – jednu od milion dinara i drugu od 7 miliona dinara. Takođe, i godinu dana ranije, 2017. to javno preduzeće raspisalo je javnu nabavku od 10 miliona dinara za tzv. lizing radne snage. Iznos te javne nabavke takođe je bio rasčlanjen na dve partije – jednu od 3 miliona i drugu od 7 miliona. Interesantno je da je jedna ista firma, D.R.J doo iz Donje Mutnice, dva puta za rednom dobila ove javne nabavke i to u vrednosti od 7 miliona dinara.

Na sličan način novac iz javnih preduzeća ispumpan je i u firmu Partner Plus doo iz Paraćina na čijem se čelu nalazi Radomir Milutinović. Naime, JP Vodovod od firme Partner plus iznajmila je radnike na tzv. lizing, a novac koji su prebacili u ovu firmu je 3.300.000 dinara.

Takođe, ova firma ostvarila je isto poslovanje i sa JP Direkcijom za izgradnju opštine Paraćin a ugovor je potpisan na 6.000.000 dinara. Dakle, iz javnih preduzeća opštine Paraćin u firmu Partner plus doo iz Paraćina prebačeno je 9.300.000 dinara na tzv. lizing radne snage.

Od opštinskih para bogatili se pojedinci

 

Mihajlovići
Mihajlovići
Foto: SD/ilustracija

Među najbogatijim ljudima u Paraćinu svakako je porodica Mihajlović koja je stvorila imperiju različitih lanaca privatnog biznisa. To ništa ne bi bilo čudno da supruga Dejana Mihajlovića, glave ove porodice, Suzana Mihajlović nije radila kao član opštinskog veća u opštini Paraćin. Ona je na tom mestu bila u periodu od 2012. do 2016. godine. Za vreme dok je ona bila većnik, imperija Mihajlović ubrzano se razvijala, da bi saradnja sa opštinom Paraćin i javnim preduzećima te Opštine bila nastavljena i nakon što je otišla sa te funkcije. Funkcioneri opštine Paraćin potrošili su u kafani porodice Mihajlović 60 hiljada evra, a navjevći deo tog novca potrošeno je dok je Suzana Mihajlović bila član veća opštine Paraćin. Dakle, funkcioneri te opštine jeli su i pili u kafani Mihajlovića u isto vreme dok je Suzana bila funkcioner u toj istoj opštini. Suzana Mihajlović u to vreme našla se i u sukobu interesa zbog toga što su opštinske pare išle u kafanu njene porodice.

Pročitajte i:

+ Pošalji komentar 14 Pogledaj sve komentare
sasa's picture

sasa

Da je radio kako treba, ne bi imao cega da se plasi

1 | 0
kosta's picture

kosta

Dosli dugovi na naplatu....

0 | 0
Paracinac's picture

Paracinac

Jedva cekam da se rasturi to "osinje gnezdo" u Paracinu.

1 | 0
Ratko's picture

Ratko

Tesko da se mu bilo ko pomoci da je zadrzi.

1 | 0
vera's picture

vera

To govori zuti kakvi su u istini!

0 | 0
sqqs's picture

sqqs

Zuti nemaju podrsku gradjana

1 | 0
denis's picture

denis

Vreme je da se smeni, nista nam dobro nije doneo.

1 | 0
javor's picture

javor

Nek raspisu izbore i narod zna sta treba i koga podrzati da se smene bahati funkcioneri iz DS-a.

1 | 0
seti's picture

seti

Dakle,imace tu nadlezni mnogo posla.

1 | 0
mara's picture

mara

Od koga on to ocekuje zastitu...od njemu slicnih?

0 | 0
Adam's picture

Adam

Ko će koga ako ne svoj svoga

0 | 0
Kosta's picture

Kosta

Oni se plase samo kad im se fotelja drma.

0 | 0
Dusan's picture

Dusan

I treba da se plasi, dosta je bilo afera i prevara.

0 | 0
Una's picture

Una

U Paracinu su podhitno potrebni izbor kako bi se ovi lopovi proterali sa vlasti.

1 | 0

SD info

SD kosovo

SD hronika

SD svet

SD sirija

SD naoružanje

SD region

SD vojvodina

SD beograd

SD društvo

SD drug nije meta

Vremenska prognoza
Mestimično oblačno
15 Beograd