fbpx
Skip to main content
Maja Gojković

PODRŠKA MILENI SA SVIH STRANA: Ministarka Gojković odala zahvalnost svim devojkama koje su progovorile o nasilju

Foto: Profimedia
Ovo je važno zbog svih žena koje su se nalazile ili nalaze u ovakvoj situaciji

Ministarka kulture i informisanja Maja Gojkvić izjavila je da je "ispovest mlade glumice Milene Radulović koja svedoči o stravičnom seksualnom nasilju koje je preživela u poznatoj školi glume sa razlogom uznemirilo čitavo naše društvo i pokazalo da je seksualno nasilje nad decom i ženama prisutno, često prikriveno i zato je neophodno da sve žrtve imaju jasnu podršku svih nas i u borbi koju vode".

OGLASIO SE MUP O HAPŠENJU MIKE ALEKSIĆA: Sumnja se da je zlostavljao pet učenica! Poziv žrtvama da se jave

OGLASIO SE MUP O HAPŠENJU MIKE ALEKSIĆA: Sumnja se da je zlostavljao pet učenica! Poziv žrtvama da se jave

"Pozvao me u kancelariju na razgovor" Ispovest još jedne devojke koja tvrdi da ju je Miroslav Aleksić uznemiravao (FOTO)

"Pozvao me u kancelariju na razgovor" Ispovest još jedne devojke koja tvrdi da ju je Miroslav Aleksić uznemiravao (FOTO)

Priveden čuveni režiser i nastavnik glume Mika Aleksić: Učenice ga optužile za silovanje!

Priveden čuveni režiser i nastavnik glume Mika Aleksić: Učenice ga optužile za silovanje!

Kako ističe u saopštenju za javnost Gojkovićeva pruža veliku podršku Mileni Radulović i svim drugim devojkama koje su prošle kroz patnju i torturu.

- Odajem tim devojkama zahvalnost na hrabrosti i odlučnosti da progovore o ovom teškom iskustvu. Ovo je važno ne samo zbog Milene već i zbog svih devojaka i žena koje su se nalazile ili nalaze u ovakvoj situaciji, posebno iz sveta kulture koje su često žrtve nasilja o kome se u svetu kulture Srbije sve više govori - navodi Gojkovićeva.

Ona naglašava i da je na čitavom društvu sada da ih podrži, a na nadležnim organima da hitno i efikasno reaguju u ovom slučaju.

- Zato pozdravljam već prve reakcije državnih organa i očekujem da ovaj slučaj dobije i sudski epiolog, kako bi odgovorni snosili zakonske posledice i sankcije, a naše društvo poslalo jasnu poruku svima da seksualno nasilje nad devojčicama i ženama je neprihvatljivo i ne može ostati nekažnjeno - navela je Maja Gojković.

SD info

SD kosovo

SD izbori 2020

SD hronika

SD svet

SD sirija

SD naoružanje

SD region

SD vojvodina

SD srpska istorija

SD beograd

SD društvo

Vremenska prognoza
Clear sky
6 Beograd