Skip to main content
studenti

INVESTICIJA U OBRAZOVANJE: Vojvođanska vlada pomaže sto njaboljih studenata

Foto: Profimedia/ilustracija
Sto najuspešnijih studenata iz izbegličkih i raseljeničkih porodica koji žive u AP Vojvodini, dobili su danas jednokratnu novčanu pomoć u iznosu od 30.000 dinara.

Novčanu pomoć dodeljuje Fond za pružanje pomoći izbeglim, prognanim i raseljenim licima AP Vojvodine, saopštila je Pokrajinska vlada.

Pao Čankov predlog o Vojvodini: Skupština odbila rezulociju LSV, a rezultat glasanja je brutalan za tu partiju

Pao Čankov predlog o Vojvodini: Skupština odbila rezulociju LSV, a rezultat glasanja je brutalan za tu partiju

USPEH pripadnika VOJSKE SRBIJE na Novosadskom POLUMARATONU: Borili se sa konkurencijom iz 25 zemalja

USPEH pripadnika VOJSKE SRBIJE na Novosadskom POLUMARATONU: Borili se sa konkurencijom iz 25 zemalja

BESPOVRATNA SREDSTVA ZA RIBNJAKE: Vojvodina ponudila 20 miliona dinara

BESPOVRATNA SREDSTVA ZA RIBNJAKE: Vojvodina ponudila 20 miliona dinara

Ugovore o dodeli pomoći studentima su na svečanosti u novosadskom Rektoratu uručili potpredsednik Pokrajinske vlade Ðorđe Milićević, pokrajinski sekretar za socijalnu politiku, demografiju i ravnopravnost polova Predrag Vuletić i direktor Fonda Duško Čutilo. Milićević je istakao da je Pokrajinska vlada prošle godine prvi put obezbedila sredstva za studente iz izbegličkih porodica, i podsetio da se od 2016. godine, sa 40 hiljada dinara jednokratne pomoći, pomažu i najbolji srednjoškolci. 

- U protekle dve i po godine Pokrajina je na ovaj način pomogla obrazovanje 600 mladih ljudi, srednjoškolaca i studenata i verujemo da je to značajna pomoć izbegličkim i raseljeničkim porodicama - kazao je Milićević. 

Novi Sad
Foto: Profimedia

On je dodao da, iako nije materijalno velika, ova pomoć govori o tome da država Srbija na svim nivoima vlasti želi da podrži rad, marljivost i spremnost ovih mladih ljudi da se na najbolji način bore i izbore za sopstvenu budućnost. Naglasio da se vodi aktivna politika Pokrajinske vlade prema izbegličkoj populaciji i podsetio na set mera sa kojima se pomažu izbegličke porodice.

To je pre svega bespovratna pomoć za nabavku kuća, pomoć u građevinskom materijalu, poljoprivrednim mašinama, te pomoć za ekonomsko osnaživanje žena. Milićević je podsetio da danas u Vojvodini živi 28.000 ljudi sa formalnim izbegličkim statusom, te da su sve ove mere zapravo u funkciji njihove pune integracije u naše društvo. 

OBELEŽEN 24. MART - DAN SEĆANJA NA POGINULE U NATO BOMBARDOVANJU

OBELEŽEN 24. MART - DAN SEĆANJA NA POGINULE U NATO BOMBARDOVANJU

Novosađanki Andrei se svi čude: Sve zbog toga što je ONA JEDINI KOVAČ U SRBIJI

Novosađanki Andrei se svi čude: Sve zbog toga što je ONA JEDINI KOVAČ U SRBIJI

Gradonačelnik Vučević se sastao sa ambasadorkom Kine

Gradonačelnik Vučević se sastao sa ambasadorkom Kine

Duško Čutilo je naglasio da je uz podršku Pokrajinske vlade, Fond za pružanje pomoći izbeglim, prognanim i raseljenim licima u prilici da realizuje nove mere podrške izbegličkoj populaciji. On je dodao da postoji ozbiljna volja da se ubrza i omogući bolja integracija ove populacije u naše društvo. Chutilo je još dodao da je interesovanje studenata za ovaj program bilo veliko, te da su podržani izuzetno dobri i uspešni studenti. 

Dodeli ugovora su prisustvovali i prorektor Univerziteta u Novom Sadu Dejan Madić, zamenica pokrajinskog sekretara za visoko obrazovanje Dušica Rakić i pomoćnik komesara za izbeglice i migracije Ivan Gerginov, navodi se u saopštenju.


 

Pročitajte i:

+ Pošalji komentar 0 Pogledaj sve komentare

SD vojvodina

SD kosovo

SD info

SD hronika

SD svet

SD sirija

SD naoružanje

SD region

SD beograd

SD društvo

SD drug nije meta

Vremenska prognoza
Clear sky
20 Beograd