fbpx
Skip to main content
Edukativna radionica u Šidu

Obuka za bolji život: U Šidu organizovane edukativne radionice za migrante

Foto: Tanjug/TANJA VALIC / bb
Žene su učile kako da prave sapune od prirodnih sastojaka

U Prihvatnom centru za migrante u Šidu održane su edukativne radionice tokom kojih su žene migranti učile kako da prave sapune od prirodnih sastojaka, što je bila prilika da se zabave, ali i steknu praktična znanja koja će im pomoći da se eventualno time bave i zarađuju za život.

Učesnice radionice su posle obuke dobile sertifikat na engleskom jeziku o završenom kursu pravljenja sapuna, a među njima bila je i Sahar iz Irana koja je u Srbiju došla pre godinu dana.

GRAĐANI SRBIJE U STRAHU: Misteriozno CRVENO NEBO praćeno dimom prekrilo sve, a požara nigde! (FOTO)

GRAĐANI SRBIJE U STRAHU: Misteriozno CRVENO NEBO praćeno dimom prekrilo sve, a požara nigde! (FOTO)

AMERIČKI PORTAL jedan SRPSKI GRAD proglasio NAJBOLJE ČUVANOM TAJNOM NA SVETU! (FOTO)

AMERIČKI PORTAL jedan SRPSKI GRAD proglasio NAJBOLJE ČUVANOM TAJNOM NA SVETU! (FOTO)

NAJLEPŠE VESTI ZA SRBIJU: Ovaj naš grad je EVROPSKI PRVAK po broju blizanaca, tuku SVE REKORDE

NAJLEPŠE VESTI ZA SRBIJU: Ovaj naš grad je EVROPSKI PRVAK po broju blizanaca, tuku SVE REKORDE

Rekla je da joj je bilo veoma interesantno da učestvuje u radionici i da, zajedno sa svojim prijateljicama iz Prihvatnog centra, nauči nešto novo. Navela je da joj veoma nedostaje njena zemlja i da je Srbija samo usputna stanica ka boljem životu za nju i njenog sina, za koji veruje da će ga pronaći u Nemačkoj.

Dvodnevne edukativne radionice pravljenja prirodnih sapuna deo su projekta "Clandestino 2019. - Žene žive i na selu", u Prihvatnom centru u Šidu održane su 15. i 16. avgusta, a pre toga i u Centru za azil u Bogovađi.

Edukatorka Ivana Milunović kaže da je veoma srećna što ima priliku da bude deo tako humanog projekta i dodaje da joj je još draže kada im se u pravljenju sapuna pridruže i deca.

VIŠE AUTOBUSKIH LINIJA MENJA TRASU: Evo kuda će saobraćati

VIŠE AUTOBUSKIH LINIJA MENJA TRASU: Evo kuda će saobraćati

ŠEĆER LEČI KOŠNICE: Država pomogla pčelarima

ŠEĆER LEČI KOŠNICE: Država pomogla pčelarima

SAVETI ZA BEZBRIŽNU STAROST: Policija edukovala NAJSTARIJE GRAĐANE kako da se zaštite od kriminala

SAVETI ZA BEZBRIŽNU STAROST: Policija edukovala NAJSTARIJE GRAĐANE kako da se zaštite od kriminala

- Oni se još više oduševe - rekla je Milunović i dodala da su žene veoma zadovoljne i da je bilo čak i muškaraca zainteresovanih da učestvuju u radionicama.

Istakla je da je ovaj projekat veoma koristan za njihovo napredovanje jer im pomaže da se odluče šta bi mogli da rade i kako da zarađuju dok su u situaciji u kojoj se trenutno nalaze.

- Pravili smo sapune po određenom planu i postupku - rekla je Milunović i dodala da se izrada ručno rađenih sapuna nije promenila od davnina s tim što su se sapuni nekada pravili od svinjske masti, a sada se za to koriste biljna ulja.

BICIKLOM DO HILANDARA : Mladi Subotičanin se otisnuo u avanturu života (VIDEO)

BICIKLOM DO HILANDARA : Mladi Subotičanin se otisnuo u avanturu života (VIDEO)

Novi Sad, grad sa najviše povređenih biciklista: Preko 500 nezgoda u tri godine

Novi Sad, grad sa najviše povređenih biciklista: Preko 500 nezgoda u tri godine

Nova sezona krivolova prepelica - otkrivena tri slučaja u okolini Sremske Mitrovice

Nova sezona krivolova prepelica - otkrivena tri slučaja u okolini Sremske Mitrovice

Maja Mišković iz Color Media Communications kaže da su projekat "Clandestino 2019. - Žene žive i na selu" pokrenuli 2013. godine kada su obilazili migrante, a sada ga nastavili uz podršku Komesarijata za izbeglice i migracije Republike Srbije i Vlade Švajcarske preko projekta "Podrška sistemu upravljanja migracijama u Srbiji".

- Sa radionicama smo počeli u Bogovađi, a ideja je da obiđemo nekoliko centara za azilante i prihvatnih centara u kojima ćemo održati dvodnevne radionice za izradu prirodnih sapuna. Cilj je da edukujemo što veći broj žena kako bi stekle praktična znanja koja će posle moći da upotrebe i da na kraju krajeva na osnovu ovoga zarađuju, privređuju jer nakon završetka radionice svaka polaznica dobija sertifikat na engleskom jeziku koji može legitimno da upotrebljava gde god se posle nalazila - rekla je Mišković.

Krenuo je da čisti bojler i zanemeo od ŠOKA kada je video šta je sve pronašao u njemu (VIDEO)

+ Pošalji komentar 0 Pogledaj sve komentare

SD vojvodina

SD kosovo

SD info

SD izbori 2020

SD hronika

SD svet

SD sirija

SD naoružanje

SD region

SD srpska istorija

SD beograd

SD društvo

Vremenska prognoza
Mestimično oblačno
13 Beograd