clear sky
12°C
19.04.2024.
Beograd
eur
117.1474
usd
110.1009
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Beograd
  • Dečani
  • Jagodina
  • Kragujevac
  • Kruševac
  • Niš
  • Novi Sad
  • Orahovac
  • Pančevo
  • Pirot
  • Priština
  • Prizren
  • Sombor
  • Subotica
  • Štrpce
  • Užice
  • Vranje
  • Vršac
  • Zrenjanin
  • Zvečan
Podešavanja Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Beograd
  • Dečani
  • Jagodina
  • Kragujevac
  • Kruševac
  • Niš
  • Novi Sad
  • Orahovac
  • Pančevo
  • Pirot
  • Priština
  • Prizren
  • Sombor
  • Subotica
  • Štrpce
  • Užice
  • Vranje
  • Vršac
  • Zrenjanin
  • Zvečan

SADA SU NA NEKOM BOLJEM MESTU! Ove legende su nas NAPUSTILE zauvek u 2020. godini! (VIDEO)

02.01.2021. 14:01
Piše:
Srbija Danas/G.Vasiljević
Umrli u 2020. godini
Umrli u 2020. godini / Izvor: Foto: SD ilustracija
Teška i tužna godina!

Kada smo dočekivali 2020. godinu, niko se nije nadao, koliko će nam ona doneti tuge i bola. U godini, koja je skoro iza nas, na put bez povratka je otišlo mnogo poznatih ličnosti. O nekima se pisalo i pričalo dugo, o nekima malo manje, a sigurno je da nikog od njih nećemo zaboraviti, jer su ostavili neizbrisiv trag iza sebe!

Dragana Mirković otvorila vrata svoje vile i pozirala u PIDŽAMI: Njena čestitka je divna, ali svi gledaju u ČUDO OD JELKE IZA NJE

Dragana Mirković otvorila vrata svoje vile i pozirala u PIDŽAMI: Njena čestitka je divna, ali svi gledaju u ČUDO OD JELKE IZA NJE

SAŠA POPOVIĆ JOJ DAO ŠANSU KADA TO NIKO NIJE HTEO Trnovit put Teodore Džehverović: Rijaliti, veze, netrpeljivost sa koleginicama i skandali

SAŠA POPOVIĆ JOJ DAO ŠANSU KADA TO NIKO NIJE HTEO Trnovit put Teodore Džehverović: Rijaliti, veze, netrpeljivost sa koleginicama i skandali

"SVI BI DA ME ŽENE!" Brenin sin otkrio da li PLANIRA SVADBU I DECU pa progovorio o ZAJEDNIČKOM ŽIVOTU

"SVI BI DA ME ŽENE!" Brenin sin otkrio da li PLANIRA SVADBU I DECU pa progovorio o ZAJEDNIČKOM ŽIVOTU

Neda Arnerić

Neda Arnelić
Neda Arnelić / Izvor: Foto:YoutubePrintscreen/Pink.rs

Na samom početku godine, tačnije desetog januara, dočekala nas je vest da nas je napustila Neda Arnelić. Poznata glumica je umrla u 67. godini života, a poslednjih godina je nekoliko puta pokuzšala da izvrši samoubistvo. Pravi razlog zbog kog je glumica pokušala da se ubije, javnost nikada nije saznala, iako se spekulisalo da ju je mučila samoća, sa kojom nije mogla da se pomiri. 

U karijeri dugoj pola veka, Arnerić je ostvarila upamćene uloge u filmovima Višnja na Tašmajdanu, Užička republika, Sutjeska, seriji Valter brani Sarajevo, Varljivo leto ’68 i drugim. Igrala je i u mnogobrojnim italijanskim filmovima. 

Nakon velike popularnosti šezdesetih i sedamdesetih godina prošloga veka, glumica je i devedesetih doživela veliku slavu - zahvaljujući blokbasteru Tri karte za Holivud i televizijskoj seriji Policajac sa Petlovog brda.

Prvi film, pod nazivom “San”, snimila je sa samo 13 godina.

Rođena je 15. jula 1953. godine u Knjaževcu.

Mica Trofrtaljka

 Mica Trofrtaljka
Mica Trofrtaljka / Izvor: Foto: Youtube printscreen/TIOLI Records

Pevačica Mica Trofrtaljka, koja je bila prepoznatljiva po svojim vrcavim hitovima, preminula 8. marta.

Kada se spomene ime Mice Trofrtaljke, koja je umrla u 77, godini, mnogima odmah u sećanje naviru dvosmislene pesme kao što su "Davorike dajke", "I labavi ume da zabavi", "Predem vunu i kučinu", "Drž' se, ćerko, čvrstog kursa", "Rđavome kupcu i dlake smetaju" i mnogi drugi.

Ipak, ona je imala zapaženu ulogu u nekoliko domaćih filmova, od kojih je najpoznatija ona u filmu "Lepa sela, lepo gore".

Izeta Beba Selimović

Beba Selimović
Beba Selimović / Izvor: Foto: Youtube printscreen/Shaun Garrett

Dva dana kasnije, 10. marta, napustila nas je jedna od najboljih interpretatorki sevdalinki Izeta Beba Selimović. Preminula je u Sarajevu, gde je i živela.

Njen suprug Dževad Šabanagić opisao je Bebu Selimović kao čuvara sevdalinke, koju je najviše volela, posvetila joj život i karijeru.

Beba Selimović započela je pevačku karijeru u Radio Sarajevu, a vrlo brzo je postala popularna. Mnogi su je nazivali „Dama sevdaha“, zbog njenog ozbiljnog i časnog odnosa prema profesiji, kao i ponašanja na estradi.

Dobitnica je mnogih nagrada, a često je učestvovala u humanitarnim koncertima.

Desimir Stanojević

Desimir Stanojević
Desimir Stanojević / Izvor: Foto: Youtube printscreen/RTS Tako stoje stvari - Zvanični kanal

Istog dana, kada je preminula Beba Selimović, napustio nas je i glumac Desimir Stanojević.

Rođen 7. oktobra 1950. godine u Nišu, a preminuo u 69. godini života.

Igrao je u Narodnom pozorištu u Nišu od 1970. do 1990. godine a od 1991. u Pozorištu na Terazijama u Beogradu. Osnivač je Omladinskog pozorišta "Treća polovina" u Nišu.

Jedna od njegovih najpoznatijih uloga jeste uloga Vukašina Golubovića u seriji "Srećni ljudi". 

Igor Spasov

Igor Spasov
Igor Spasov / Izvor: Foto: Printscreen/Youtube/Igor Spasev

Autor kultne emisije "Pozovite 92" o crnoj hronici Igor Spasov, pronađen je mrtav u svom stanu na Novom Beogradu 28. marta.

Spasov je živeo na relaciji Prag-Beograd, bio je profesor na fakultetu u Pragu i predavao montažu.

Spasov je od 1982. do 1986. godine studirao na češkoj filmskoj i TV akademiji FAMU.

Devedesetih je postao poznat kao autor i voditelj kultne emisije crne hronike "Pozovite 92" na Radio-televiziji Beograd.

Posle dugogodišnjeg rada na RTS-u prešao je na BK televiziju, gde je napravio i vodio emisiju "Ekspirijum".

Nakon gašenja BK TV otišao je u Češku.

Bio je od 2012. do 2014. godine urednik i producent na praškog televiziji Metropol. Tamo je bio autor emisije "Volim Prag", kao i emisije crne hronike.

Radomir Antić

Radomir Antić
Radomir Antić / Izvor: Profimedia

Šokantna i veoma tužna vest sačekala nas je nepunih mesec dana kasnije, kada je 6. aprila osvanula vest iz Madrida, da nas je napustio Radomir Antić.

Atletiko je na svojim društvenim mrežama objavio ovu tužnu vest, a Antić je bio teško bolestan izvesno vreme i nažalost nije uspeo da pobedi u najvažnijoj životnoj utakmici.

Bivši selektor reprezentacije Srbije je preminuo u 71. godini.

Dobrivoje Topalović

Dobrivoje Topalović
Dobrivoje Topalović / Izvor: Foto: Youtube Printscreen/ RTS Zabava - Zvanični kanal

Pevač narodne muzike Dobrivoje Topalović preminuo je 16. juna, posle duge i teške bolesti u bolnici u Čačku u 76. godini života.

Dobrivoje Topalović bio je jedna od najvećih muzičkih legendi narodne muzike. Pevanjem je počeo da se bavi u kulturno-umetničkom društvu u Čačku, a prvu ploču snimio je 1968. godine.

Dobitnik je mnogih muzičkih nagrada i priznanja, a neki od njegovih najvećih hitova su "Crno vino", "Progovori, sliko", "Okreni glavu, Milice", "Rađaj, goro", “Sunce jarko jutrom kad se budiš” i mnogi drugi.

Igor Vuk Torbica

Igor Vuk Torbica
Igor Vuk Torbica / Izvor: Foto: Youtube Printscreen/Goran Milošević

Samo dan kasnije u Rovinju je preminuo pozorišni reditelj Igor Vuk Torbica.

Vuk je tragično preminuo je u 33. godini života.

Rođen u Drvaru 1987. godine, diplomirao je na Fakultetu dramskih umetnosti, 2013. godine, u Beogradu, u klasi profesorke Alise Stojanović.

Kao najbolji student pozorišne režije u generaciji, dobitnik je nagrade "Hugo Klajn".

Na trećoj godini studija, njegova ispitna predstava "Pokojnik" dobila je glavnu nagradu festivala "Studio fest" i biva uvrštena u redovni repertoar Jugoslovenskog dramskog pozorišta.

Režirao je "Carstvo mraka" Lava Tolstoja (Narodno pozorište u Beogradu), "Razbijeni vrč" Hajnriha fon Klajsta (Jugoslovensko dramsko pozorište), Molijereovog "Don Žuana" (Narodno pozorište "Toša Jovanović" iz Zrenjanina), "Hinkemana" Ernsta Tolera (Zagrebačko kazalište mladih, Zagreb), "Priče iz Bečke šume" Edena fon Horvata (Gradsko dramsko kazalište "Gavela").

Na Jugoslovenskom pozorišnom festivalu Bez prevoda u Užicu 2016. godine, Torbica dobija nagradu "Ardalion" za najbolju režiju za "Hinkemana", koja je ujedno proglašena i za najbolju predstavu festivala.

Za postavku istog komada nagrađen je i na 31. festivalu Gaveline večeri.

"Hinkeman" je ovenčan i Nagradom hrvatskog glumišta za najbolju dramsku predstavu u celini na 24. međunarodnom festivalu malih scena u Rijeci dobija čak četiri priznanja žirija.

Kako su mediji navodili, reditelj je ostavio i dva oproštajna pisma za sobom. Jedno je namenio svojoj profesorski Alisi, a drugo dugogodišnjoj devojci, glumici Hani Selimović.

Rajko Dujmić

Rajko Dujmić
Rajko Dujmić / Izvor: Foto: Youtube Printscreen/CMCtelevizija

Hrvatski kompozitor i nekadašnji vođa benda Novi fosili Rajko Dujmić preminuo je u 65. godini života zbog posledica saobraćajne nesreće.

Dujmić je teško stradao kada je kod Ravne Gore izgubio kontrolu nad vozilom i sleteo u provaliju, posle čega je smešten u jedinicu intenzivne nege riječkog Kliničkog bolničkog centra, u kom je i preminuo.

Dujmić je bio vođa grupe Novi Fosili, izuzetno popularne u bivšj Jugoslaviji, a njihovi se hitovi slušaju i danas. U vreme dok su svirali Novi fosili Dujmić je sa njima radio na albumima koji su prodani u više od 500.000 primeraka. Najpoznatiji hitovi koje je napisao su ”Plava košulja”, ”Tonka”, ”Ključ je ispod otirača”, ”Šuti moj đečače plavi” i mnogi drugi. U međuvremenu je napustio Fosile, pa je čak vodio spor smiju li koristiti to ime za grupu koja više ne deluje u istom sastavu.

Imao je problema i sa narkoticima i alkoholom, a zbog toga i zbog sumnji na porodično nasilje završio je i u zatvoru.

Isidora Bjelica

Isidora Bjelica
Isidora Bjelica / Izvor: Foto: Instagram printscreen/isidorabjelicapajkic

Dan kasnije, 5. avgusta, posle duge i teške bolesti, preminula je književnica, režiserka i voditeljka Isidora Bjelica.

Isidora se nekoliko godina borila sa kancerom, a preminula je u 52. godini.

Isidora je rođena u Sarajevu 10. decembra 1967. godine. U tom gradu je završila gimnaziju, a nakon toga je u Beogradu diplomirala na Fakultetu dramskih umetnosti, odsek dramaturgija. Magistrirala je na istom fakultetu.

Bila je udata za dramaturga Nebojšu Pajkića sa kojim je dobila sina Lava Grigorija i ćerku Vilu Evangelinu.

Autorka je više od 40 knjiga, više pozorišnih komada i radio drama. Režirala je film "Dorćol-Menhetn".

Goran Paskaljević

Goran Paskaljević
Goran Paskaljević / Izvor: Foto: Youtube printscreen/RTS Tako stoje stvari - Zvanični kanal

Proslavljeni srpski filmski reditelj i scenarista Goran Paskaljević preminuo je u 74. godini 25. septembra.

Paskaljević je ostavio dubok trag u kinematografiji ostvarenjima „Varljivo leto '68“, „Bure baruta“, „Vreme čuda“, „Tango argentino“, „Tuđa Amerika“. Režirao je i prvi film u indijsko-srpskoj koprodukciji „U zemlji bogova“.

Goran je diplomirao filmsku režiju na Praškoj akademiji. Režirao je mnoge dokumentarne filmove i TV drame za TV Beograd, a prvi dugometražni igrani film Čuvar plaže u zimskom periodu, snimio je 1976.

Napravio je preko 30 dokumentarnih i 18 igranih filmova. 

Bora Drljača

 Bora Drljača
Bora Drljača / Izvor: Foto: Youtube Printscreen/Happy televizija

Početakom oktobra, tačnije 11-og dana ovog meseca, ostali smo bez legende narodne muzile Bore Drljače.

Proslavljeni pevač preminuo je u 80. godini..

Ostaće upamćen po hitovima „Otišla je Danijela“, „Plači, mala, plači“, „Oj oraje oraje“, „Stari vuk“, „Prijo moja, kako ćemo“, "Plači, mala plači", kao i mnogim drugih hitovima i krajiškim pesmama.

Drljača je rođen u Donjoj Suvaji, u Opštini Bosanska Krupa 29. avgusta 1941. godine. Rani gubitak majke i siromaštvo odredili su njegov životni put usmerivši ga ka muzici.

Prijavio se na audiciju za Radio Beograd koju je položio i ubrzo je njegova muzička karijera krenula uzlaznom putanjom.

Stekao je status Istaknuti umetnik i dobio je nagradu za životno delo. Snimio je prviše od 50 nosača zvuka na kojima se nalazi oko 400 pesama. Prodao je preko pet miliona ploča i kaseta.

Nastupao je po celom svetu, a najviše u Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi, Australiji i zapadnoj Evropi.

Iz prvog braka, sa pokojnom suprugom Vericom, imao je dva sina Vladimira, koji je magistrirao menandžment u Parizu, i Branislava, koji je diplomirao slikarstvo u Beogradu.  

Kićo Slabinac

Kićo Slabinac
Kićo Slabinac / Izvor: Foto: Youtube printscreen/ Fantastic Show

Novembar je, kako izgleda bio najtužniji mesec u ovoj godini, jer su nas u ovom mesecu napustile četiri poznate osobe.

Prvi među njima, otišao je zauvek 13. novembra.

U pitanju je poznati hrvatski pevač Krunoslav Kićo Slabinac preminuo je 13. novembra u bolničkoj sobi zagrebačkog KBC, gde je ležao tri meseca.

Slavonski muzičar je početkom avgusta završio u bolnici zbog koronarne bolesti koja mu je zahvatila krvne sudove, a uprkos uspešne operacije oporavak se zakomplikovao, usred čega je Slabinac dobio upalu pluća i infekciju.

Slabinac je rođen 1944. godine u Osijeku. Karijeru je započeo u rok sastavu Dinamiti, a nakon toga je otišao u vojsku.

Posle se vratio muzici, a tokom svoje dugogodišnje karijere sarađivao je s velikim imenima regionalne scene: Dorđem Novkovićem, Zdenkom Runjićem, Arsenom Dedićem, Dragom Britvićem…

Kićo Slabinac vrlo brzo je postao jedan od najpopularnijih pevača na prostoru bivše Jugoslavije, a njegove skladbe „Plavuša“, „Pokloni mi jedan dan“, „Zbog jedne divne crne žene“, „Tri slatke riječi“ postale su veliki hitovi.

Bio je pevač, gitarista, kompozitor i aranžer.

Ivan Bekjarev 

Ivan Bekjarev 
Ivan Bekjarev  / Izvor: Foto: E-stock/Časlav Vukojičić

Samo tri dana kasnije, 16. novembra, dočekala nas je tužna vest, da je preminuo glumac Ivan Bekjarev.

Poznati glumac preminuo je u 75. godini, a ostaće upamćen kao prvak Jugoslovenskog dramskog pozorišta i brojnim ulogama na filmu i televiziju.

Ivan Bekjarev je krajem oktobra bio pozitivan na koronavirus. Tada je saopšteno da je obustavljeno snimanje filma Bilo jednom u Srbiji.

Bekjarev je jedan od najznačajnijih srpskih i jugoslovenskih glumaca sa izuzetno plodonosnom i dugom karijerom, a obreo se u svim žanrovima pozorišne, filmske i televizijske umetnosti.

Rođen je u posleratnom Beogradu 1946. godine, a završio je Šestu beogradsku gimnaziju i nakon toga upisao Fakultet dramskih umetnosti u generaciji sa Josifom Tatićem i Milanom Gutovićem.

Prvu filmsku ulogu ostvario je u filmu Bokseri idu u raj 1967. godine.

Ipak, najveću popularnost stekao je tumačenjem likova u kultnim TV serijama – Stevana Kurčubića u Boljem životu i Boška Despotovića u Srećnim ljudima.

Mustafa Nadarević

Mustafa Nadarević
Mustafa Nadarević / Izvor: Foto: Profimedia

Tužni dani su nastavili da se ređaju u ovom mesecu, a mnogi je rastužila vest o smrti Mustafe Nadarevića.

Veliki bosanskohercegovački glumac  preminuo je u 77. godini.

Legendarni glumac rođen je 1943. godine u Banjoj Luci. Prve glumačke korake napravio je u pozorišnoj grupi „Viktora Cara Emina“.

Diplomirao je na Akademiji dramskih umjetnosti u Zagrebu, a pozorišnu karijeru započeo je u Zagrebačkom kazalištu mladih.

Nadarević će ostati upamćen po ulogama u filmovima, serijama i predstavama poput: “Prosjaci i sinovi”, “Nikola Tesla”, “Velo misto”, “Nepokoreni grad”, “Smrt Tome Bakrana”, “Kiklop”, “Večernja zvona”, “Otac na službenom putu”, “Savršeni krug”, “Halimin put”…

Dobitnik je brojnih priznanja za režiju, glumu i rad u pozorištu.

Poslednje godine glumačke karijere posvetio je najviše ulozi u TV seriji „Lud, zbunjen, normalan“.

Bojan Zlatanović Tokan

Bojan Zlatanović Tokan
Bojan Zlatanović Tokan / Izvor: Foto: Instagram Printscreen/tokandrums

Vest koja je mnoge šokirala je ona o odlasku Bojana Zlatanovića Tokana, bubnjara popularne grupe Amadeus bend.

Tokan preminuo je od posledica koronavirusa, a vest o smrti potvrđena je na zvaničnoj Instragram stranici grupe.

- Dragi prijatelji, sa velikim bolom i neizmernom tugom u srcu obaveštavamo vas da nas je danas, 24. novembra 2020. godine, prerano napustio naš Bojan Zlatanović Tokan. Tokanov neizbrisiv trag nastaviće da živi kroz Amadeus i sve nas, kroz sve ono čime nas je zadužio kao veliki čovek pre svega, kroz ritam koji je utkao u naša srca i kroz uspomene kojima je oplemenio naše duše. Vole te zauvek tvoji Amadeusi... Zahvaljujemo se kompletnom osoblju bolnice "Dr Dragiša Mišović" na njihovom nesebičnom požrtvovanju i trudu u borbi sa ovom opakom bolešću. Držite se i čuvajte se - navedeno je na zvaničnom Instagram profilu grupe.

Miša Aleksić

Miša Aleksić
Miša Aleksić / Izvor: Foto: Youtube Printscreen/Riblja Čorba Official channel

Basista čuvene jugoslovenske i srpske rok grupe Riblja čorba, Miroslav Miša Aleksić, preminuo je predposlednjeg dana novembra od posledica korona virusa.

Miša je preminuo u bolnici u Beogradu u 67. godini života.

Poslednjih nedelju dana bio je na respiratoru u beogradskoj bolnici Bežanijska kosa, gde je primljen 13. novembra.

Jedan je od osnivača rok grupe Riblja čorba sa kojom je snimio više od 20 studijskih i živih albuma, odsvirao veliki broj koncerata i turneja i pobrao brojne nagrade.

Publika će ga pamtiti po energičnim nastupima, vedrom duhu, kao i hitovima koje je stvarao - "Amsterdam", "Ostaću slobodan", "Ja ratujem sam".

Džej Ramadanovski

Džej Ramadanovski
Džej Ramadanovski / Izvor: Foto: Youtube printscreen/Fm Sound Production

Ako je suditi po komentarima i oproštaju od preminulog, najtužnija vest ove godine dočekala nas je u nedelju 6. decembra, kada su mediji preneli vest da je na put bez povratka otišao Džej Ramadanovski. 

Proslavljeni pevač umro je u 56. godini života, od posledica srčanog udara.

Rođen je u višečlanoj porodici obućara Mazlama i radnice Gradskog Zelenila Barije Ramadanovski kao jedino muško dete.

Rane godine života provodi u Skenderbegovoj ulici na Dorćolu. Nakon razvoda roditelja izvesno vreme provodi živeći sa bakom po majci, da bi posle zbog sklonosti ka maloletničkoj delinkvenciji vreme do punoletstva proveo po domovima za vaspitanje dece i omladine.

U toku boravka u domu izučava autolakirerski zanat i nakon odsluženja vojnog roka posao dobija u Industriji poljoprivrednih mašina “Zmaj” gde se međutim ne zadržava dugo, i vraća se životu na ulici i sitnom kriminalu.

U to doba muzikom se bavio amaterski. Upoznavši se sa Marinom Tucaković, odlučuje se na prvi ozbiljniji korak u bavljenju muzikom.

Sa pesmom „Zar ja da ti brišem suze“ učestvuje na festivalu MESAM 1987. godine i osvaja drugo mesto.

Tokom 1990ih bio je popularan u celoj nekadašnjoj Jugoslaviji a naročito u Srbiji, Makedoniji, Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini. Dok je bio na vrhuncu popularnosti pravio je turneje po inostranstvu (u Nemačkoj, Švedskoj, Kanadi, SAD…)

Džej se takođe pojavio u filmu iz 1989. godine „Hajde da se volimo 2“, gde je izveo jednu od svojih, tada popularnih pesama, „Slažeš li se ti“.Na Grand festivalu 2008. godine je osvojio drugo mesto sa pesmom „Imati pa nemati“.

Poslednji Džejev angažman bio je u filmu „Vikend sa ćaletom“, na čiju premijeru je došao ruku pod ruku sa ćerkom Marijom, koja je krenula njegovim stopama.

Mnogobrojni obožavaoci, danima su se opraštali o popularnog pevača, sakupljajući se ispred njegove zgrade, paleći sveće i pevajući njegovu pesmu "Nedelja".

Tihomir Arsić

Tihomir Arsić
Tihomir Arsić / Izvor: Foto: YouTube/printscreen/Grand TV

Samo dan kasnije, 7. decembra, posle duge i teške bolesti,  u 64. godini, preminuo je poznati srpski glumac Tihomir Tika Arsić.

Arsić je dve godine bolovao od raka pankreasa.

Rođen je 21. jula 1957. godineu Zemunu. Iza Arsića su ostale brojne pozorišne i filmske uloge, a od 1984. godine bio je stalni član Narodnog pozorišta u Beogradu.

Arsić je bio filmski, televizijski i pozorišni glumac i producent.

Od 1984. godine je član Narodnog pozorišta gde je igrao predstave Rat i mir, Romeo i Julija, Crveni šal, Koštana i druge. Dobitnik je dve velike nagrade – „Zlatni vitez“ i nagrada „Raša Plaović“. Nakon toga se povukao iz pozorišta, a na filmu se pojavljivao tek povremeno.

Na velikom platnu se prvi put pojavio 1975. u filmu "Sinovi". Veliku popularnost stekao je 80-ih godina, kada su godišnje izlazila po tri filma u kojima igra jednu od glavnih uloga. U periodu od 1981. godine i filma „Dečko koji obećava“ do 1989. i „Boja na Kosovu“, Arsić je glumio u 22 filma, jednoj seriji i jednom TV filmu.

Snimio je nekoliko filmova: „Solunci govore“, „Devojka s lampom“, „Udri jače manijače“, „Pokondirena tikva“, te seriju „Teatar u Srba“. Okušao se i kao producent u filmu „Uslovna sloboda“ iz 2006. Ponovo je bio producent, ovog puta u seriji „Šesto čulo“. Međutim, zbog nesporazuma, serija je ugašena nakon šest epizoda.

Televizijska publika imala je priliku da ga vidi u ulozi Barona u drugoj sezoni popularne serije „Ubice mog oca“. Tokom 2018. glumio je u seriji „Šifra Despot“, te filmove“ Zaspanka za vojnike“ i „Kralj Petar Prvi u slavu Srbije“.

Borivoje Bora Kandić

Borivoje Bora Kandić
Borivoje Bora Kandić / Izvor: Foto: Youtube Printscreen/Serija Ex

 Osmog decembra napustio nas je još jedan velikan srpskog glumišta Borivoje Bora Kandić.

Kandić je bio poznat po ulozi mladog Vuka Karadžića u TV seriji "Vuk Karadžić", reditelja Đorđa Kadijevića.

Rođen je 13. maja 1961. u Mostaru.

Kako se navodi u saopštenju JDP, diplomirao je glumu na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu.

Član JDP je bio od 1986. do 1997. godine, ali je, kako se navodi, i pre tog perioda ostvario nekoliko uloga u tom pozorištu. Među njima su "Kolubarska bitka" Dobrice Ćosića u režiji Arsenija Jovanovića, "Zli dusi" od Dostojevskog u režiji Steve Žigona, kao i mnogim drugim.

Dodaje se da je igrao i na drugim pozorišnim scenama, poput Srpskog narodnog pozorišta u Novom Sadu i Zvezdara teatru, a ostvario je i nekoliko uloga u filmovima i serijama.

Bora je poslednja poznata ličnost, koja nas je napustila u 2020. godinu, za koju s pravom tvrde da je bila jedna od najtežih i najtužnijih godina, kako za čovečanstvo, tako i za našu javnu scenu.

OČITAO MU BUKVICU! Vuk Mob dao Neci lekciju za pamćenje: "Ti si tražio sam šamar..." (VIDEO)

OČITAO MU BUKVICU! Vuk Mob dao Neci lekciju za pamćenje: "Ti si tražio sam šamar..." (VIDEO)

Piše:
Srbija Danas/G.Vasiljević
02.01.2021. 14:01