МИТРОВИЋ УЋУТКАО РОНАЛДА: Србин у 100. минуту затресао мрежу (ВИДЕО)

17.05.2024. 22:39
Aleksandar Mitrović
Александар Митровић / Извор: Twitter printscreen/B/R Football

Ал Наср и Ал Хилал су дуго били главни и једини конкуренти за освајање титуле у Саудијској Про лиги, а на крају су Александар Митровић и Сергеј Милинковић-Савићбили ти који су славили.

У претходном колу су и математички осигурали освајање првенства, те међусобни дерби ова два тима у 32. колу није имао резултатски значај.

Ипак, и једни и други су изашли у најјачим саставима, а на крају је још једну победу, психолошку, не и резултатску, остварио Ал Хилал, пошто је изједначио у 100. минуту и извукао реми против Ал Насра резултатом 1:1 (1:0).

Изједначујући гол дао је Александар Митровић, голом из пенала у 100. минуту, чиме није пружио Кристијану Роналду ни мрву радости у овој сезони.

Ал Наср је водио, практично, 99. минута, и то тако што је водећи гол дао већ у првом минуту. Тада је Кристијано Роналдо асистирао Отавију, а он затресао мрежу.

Српски репрезентативци су од старта били на терену и обојица су провели сваки минут на терену.

Митровић је до саме завршнице и надокнаде био мало запажен, док је СМС у два наврата могао до поготка, једном са дистанце, а други пут главом са око 11 метара, али није успео да изједначи резултат.

На крају је меч завршио са јавном опоменом зарађеног у 63. минуту.

Најбољу шансу за Хилал имао је Мајкл у 74. минуту, али је голман Давид Оспина одбранио његов шут.

Кристијано Роналдо је шансе промашивао у 10. и 12. минуту, док је најбољу шансу за 2:0 имао Абдулах Ал Каибари у 81. минуту, али је погодио стативу.

Казна за то је стигла у деветом минуту надокнаде, када је досуђен пенал који је Митрогол претворио у крајњих 1:1.