ATP MADRID: Novak Gromovnik ponovo razoružao bombardera Raonića! (VIDEO)

06.05.2016. 22:22 14:38
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Đoković u polufinalu Mastersa.

Novak Đoković se plasirao u polufinale Mastersa u Madridu, pošto je u četvrtfinalu pobedio redovnu mušteriju Miloša Raonića rezultatom 6:3, 6:4. Najbolji teniser sveta pružio je još jednu odličnu partiju u prestonici Španije i pokazao da mu je forma u uzlaznoj putanji. Iako Đokovića u subotu očekuje duel sa Keijem Nišikorijem, iako se sa Raafelom Nadalom bori za prevlast na večnoj listi Masters turnira (trenutno je 28:28), jasno je da Srbin tempira formu za Rolan Garos, jedni gren slem u karijeri koji nije osvojio.

Raonić je pružio solidan otpor Đokoviću, ali i pored jakih udaraca sa osnovne linije, nije imao rešenje za raznovrsne razmene prvog igrača sa ATP liste. Novak je stigao do sedmog trijumfa u sedam duela sa Raonićem zahavljujući po jednom brejku u oba seta.

OTERA GA NOLE U PENZIJU: Federer konačno progovorio o povlačenju!

Raonić je odlično započeo duel na terenu "Manolo Santana", bio ravnopravan rival Srbinu, ali nije izdržao paklenu razmenu udaraca u šestom gemu. Đoković je stigao do dve brejk lopte i realizovao prvu za 4:2 posle fantastičnog "pasing šota" koji je završio na liniji.

Kanađanin crnogorskog porekla nije se, međutim, predavao. Već u sledećem gemu stigao je od 40:15 do izjednačenja, ali je Novak koncentrisanim poenima održao brejk viška, 5:2. Posle 36 minuta Đoković je dobio uvodni set rezultatom 6:3.

ŠOKIRAO SUDIJU: Monfis tražio nešto NEVEROVATNO (VIDEO)

Već na startu drugog seta prvi igrač sa ATP liste je ponovo oduezo servis kanadskom bombarderu. Posle velike borbe Đoković je iskoristio četvrtu brejk loptu i poveo sa 1:0.

Pokušao je Raonić da se vrati u meč, već u narednom gemu uspeo je da dođe do prvih brejk prilika u četvrtfinalnom duelu, ali nije iskoristio dve vezane šanse, 2:0.

Četiri šanse ukupno imao je Đoković u trećem i petom gemu da praktično reši meč u svoju korist, ali je Raonić uspeo da održi rezultatsku tenziju, 3:2 za Đokovića. Prvu meč loptu Srbin je imao pri rezultatu 5:3 na servis Kanađanina. NIje iskoristio šansu, pa je morao da se pomuči u desetom gemu kako bi završio posao. Srbin je "spasao" 0:30 i 30:40 i osigurao polufinalni duel sa Nišikorijem kojeg je pobedio sedam puta u devet duela.