ATP Rim: Đoković srušio Ferera u gladijatorskoj borbi

16.05.2014. 18:50
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Beta/AP
Drugi teniser sveta slavio u četvrtfinalu posle dva sata i 33 minuta igre sa 2:1, po setovima 7:5, 4:6, 6:3.

Novak Đoković plasirao se u polufinale ATP turnira u Rimu posle atomskog tenisa u duelu sa Špancem Davidom Fererom. Drugi teniser sveta uspeo je da slavi rezultatom 2:1, po setovima 7:5, 4:6, 6:3 posle dva sata i 33 minuta borbe za pamćenje.

Srbin i Španac odigrali su meč za teniske sladokusce. Veliki broj atraktivnih poena oduševio je publiku na Centralnom terenu „Foro Italika“. Novaka je mučio servis tokom prvog seta, ali je zahvaljujući brejkovima u šestom i 12. gemu uspeo da dođe do vođstva od 1:0 u setovima, 7:5 posle 53 minuta.

Ferer je uzvratio u drugom delu igre. Đoković je propustio da iskoristi tri brejk lopte u drugom gemu, mučio je Ferera i u četvrtom,a  onda je izgubio svoj servis u sedmom gemu. Mogao je drugi teniser sveta da izjednači na 4:4, ali je ispustio još dve brejk prilike. Za propuštene šanse kažnjen je posle 51 minuta igre u drugom setu, peti nosilac izjednačio je na 1:1 rezultatom 6:4.

Gladijatorska borba viđena je i u trećem setu. Novak je uspeo da povede sa 3:1, ali je Ferer odgovorio istom merom i izjednačio na 3:3. Ključni brejk Srbin je napravio u osmom gemu, kada je poveo sa 5:3. Uspeo je Đoković nekako da sačuva svoj servis i izbori polufinalni duel sa Kanađaninom Milošem Raonićem. Teniser crnogorskog porekla nadigrao je Francuza Žeremija Šardija rezultatom 6:3, 5:7, 6:2.