34°C
10.06.2024.
117.0668
108.8386

BUNDESLIGA: Miler za Bajernov miran san, Menhengladbah ispustio dva gola "viška" (VIDEO)

07.03.2015. 17:45 14:38
Fudbaleri Bajerna slave gol Tomasa Milera u meču protiv Hanovera
Fudbaleri Bajerna slave gol Tomasa Milera u meču protiv Hanovera / Izvor: Beta/AP

"Vukovi" zabeležili minimalan poraz u Bavarskoj i definitivno se oprostili od titule.

Fudbaleri Bajerna slavili su pobedu na gostovanju Hanoveru rezultatom 3:1 i učvrstili prvo mesto na tabeli Bundeslige. Nije sve delovalo sjajno po šampiona Nemačke kada je u 25. minutu Kijotake doveo domaćina u vođstvo, ali je Ćabi Alonso samo tri minuta kasnije doneo izjednačenje fenomenalnim golom iz slobodnog udarca.

Trijumf gostima, peti uzastopni, doneo je Tomas Miler u nastavku igre. Najpre je u 62. minutu, posle kontroverzno dosuđenog penala nakon sumnjivog prekršaja Marsela, doneo prednost Bajernu, da bi u 72. rešio pitanje pobednika udarcem glavom sa penaltika.

Augzburg je okončao snove Volfsburga o tituli, pošto je savladao "vukove" rezultatom 1:0. Jedini gol u pobedi domaćeg tima bio je Kor u 63. minutu, kada je natrčao na loptu nakon što je Benaljo odbranio šut Vernera sa bele tačke. U ekipi Augzburga poslednjih desetak minuta odigrao je povremeni reprezentativac Srbije Nikola Đurđić.

Šalke našeg Matije Nastasića savladao je kao domaćin Hofenhajm rezultatom 3:1. Srpski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta u meču u kojem je Fuhs doveo tim iz Gelgenkirhena u vođstvo veću 12. minutu. Maks Mejer je u 41. i 53. iskoristio odlična dodavanja Čupa-Motinga, dok je poraz gostiju ublažio Foland u 73. minutu.

Maks Mejer postiže gol u meču Bundeslige između Šalkea i Hofenhajma
Maks Mejer postiže gol u meču Bundeslige između Šalkea i Hofenhajma / Izvor: Beta/AP

Borusija Menhengladbah imala je dva gola prednosti u Majncu, ali nije zabeležila važan trijumf u borbi za Ligu šampiona. Rafael je gostima doneo veliki rezultatski kapital pogotcima u 27. i 67. minutu, ali je usledila slaba završnica u kojoj je najpre Gajs golom iz slobodnog udarca sa preko 35 metara u 73. minutu smanjio rezultat, posle slabe procene golmana Zomera, da bi samo četiri minuta kasnije Okazaki doneo izjednačenje, posle auta i još jedne slabe intervencije gostujuće odbrane.