SP: Benzema za siguran start Francuza

15.06.2014. 21:35 14:45
Karim Benzema
Karim Benzema / Izvor: Beta/AP

Sa dva pogotka, prvotimac Real Madrida predvodio je "trikolore" do važnog trijumfa. Za potvrdu drugog gola, prvi put u istoriji iskorišćena je "gol tehnologija".

Reprezentacija Francuske opravdala je ulogu favorita i sa 3:0 savladala selekciju Honaudrasa. Od prvog minuta „trikolori“ su zagospodarili terenom. Pretežno se igralo na polovini Hondurasa, reprezentativci Francuske diktirali su tempo, imali više lopte u nogama ali je u tom periodu igre viđeno jako malo šansi. U dva navrata okvir gola bila je saveznik Hondurasa, ali svega nekoliko trenutaka pred odlazak na odmor Palasio je faulirao Pogbu a sudija je pokazao na belu tačku sa koje je neumoljiv bio Benzema.

Gde su stali u prvom, reprezentativci Francuske nastavili su i u drugom poluvremenu. Posle samo tri minuta igre u drugom poluvremenu, Benzema je umakao čuvarima snažno šutirao, lopta se odbila o stativu, a golman Valjadares se nije najbolje snašao i poslao loptu u sopstvenu mrežu. Kako bio utvrdili da li se pogodak priznaje prvi put u istoriji fudbala upotrebljena je „gol tehnologija“ koja je potvrdila autogol golmana Hondurasa.

Vođstvo od 2:0 nije bilo dovoljno „galskim petlovima“ koji su nastavili sa svojom dominacijom, a dvadesetak minuta pre kraja meča, Benzema se po drugi put upisuje u listu strelaca. Posle šuta Debušija lopta je došla do noge Benzeme koji je iskoristio nepažnju odbrane protivnika i poslao loptu u mrežu.

Podatak koji jasno svedoči o terenskoj dominaciji „trikolora“ je to da su reprezentativci Hondurasa prvi ozbiljniji napad imali tek u dvadesetak minuta pre kraja susreta. U narednom kolu Francusku očekuje duel sa Švajcarskom, dok će Honduras odmeriti snage sa Ekvadorom.

FRANCUSKA: Loris, Debiši, Varan, Saho, Evra, Pogba (Sisoko), Kabaj (Mavuba), Matuidi, Valbuena (Žiru), Benzema, Grizman.

HONDURAS: Valjadares, Bekelis, Bernandez (Čavez), Figeroa, Izagire, Najar (Klaros), Palasios, Gardio, Espinoza, Bengtson (Garsija), Kostli.

Tekstualni prenos susreta mogli ste da pratite na sajtu Srbija Danas.

Tokom većeg dela susreta fudbaleri Hondurasa bili su izuzetno čvrsti u duelima što je često za rezultat imalo javne opomene.

73. minut - 3:0 GOOLL - Posle šuta Debušija lopta se odbila do Benzeme koji je iskoristio trenutak uspavanosti odbrane Hondurasa i poslao loptu u mrežu.

70. minut - Prvi ozbiljniji napadad Hondurasa. Grešku francuske odbrane pokušao je da iskoristio Figaroa, ali je Loris bio na mestu.

65. minut - Evra je lepo pronašao Matuidija ali je ovaj sa svega pet metara šutirao pored gola.

Prvi put u istoriji upotrebljena je gol tehnologija, koja je pokazala da je lopta posle šuta Karima Benzeme i greške Valjadaresa prešla gol liniju.

48. minut - 2:0 GOOLL - Benzema je umakao čuvarima i snažno šutirao, lopta se od stative odbila do golmana Valjadaresa koji ju je nespretnom reakcijom ubacio u sopstvenu mrežu.

U poslednjim trenucima prvog dela susreta, Valbuena pokušava direktnim šutem iz slobodnog udarca ali Valjadares dobrom intervencijom uspeva da sačuva svoju mrežu.

44. minut - 1:0 GOOLL - Karim Benzema sa bele tačke šalje loptu u mrežu nemoćnog Valjadaresa.

43. minut - Posle prekršaja Palasija nad Pogbom, sudija je pokazao na belu tačku a Palasio je zbog drugog žutog kartona morao u svlačionicu pre saigrača.

Tokom većeg dela prvog poluvremena, težište igre je na polovini Hondurasa. Francuzi imaju loptu u nogama, kontrolišu igru ali bez ozbiljnijih pretnji po gol Valjadaresa.

23. minut - Drugi put na utakmici okvir gola spašava Honduras. Ovoga puta Grizman pogađa prečku sa svega pet metara.

Francuska Honduras
Francuska Honduras / Izvor: Beta/AP

15. minut - Posle prekida, golman je odbio loptu do noge Matuidiju koji iz srca šesnaesterca šutira Valjadares je uspeo da zakači loptu i da je prebaci preko prečke.

Prema očekivanjima, Francuska je od prvog trenutka meča zagospodarila terenom i težište igre prebacila na polovinu protivnika.