Lud meč u Natalu, Bruks doneo tri boda Amerikancima u 86. minutu!

16.06.2014. 23:47 14:45
Džon Bruks
Džon Bruks / Izvor: Beta/AP

Nakon prvog nerešenog meča na Mundijalu između Irana i Nigerije, Amerika i Gana su nastavili fantastičan niz utakmica na kojima je postignuto tri i više golova na ovom šampionatu.

Drugi meč Grupe G, između Gane i reprezentacije SAD, završen je pobedom izabranika Jirgena Klinsmana od 2:1. Klint Dempsi je petim najbržim pogotkom u istoriji Svetskih prvenstava doneo prednost svojoj ekipi posle samo 29 sekundi igre.

U nastavku susreta, opsadu gola Tima Hauarda pogotkom u 82. minutu, je krunisao Andre Ajev. Međutim, samo četiri minuta kasnije rezervista i debitant u nacionalnoj selekciji, Džon Bruks je postigao pogodak koji je doneo velika tri boda za reprezentaciju SAD.

U prvom duelu ove grupe, Nemačka je pokazala zbog čega je jedan od glavnih kandidata za osvajanje "Boginje", posle pobede nad Portugalom od 4:0.

Utakmici u Natalu prisustvovao je i potpredsednik Amerike Džo Bajden.

Sigurno ćete prepoznati još jednog navijača selekcije SAD.

Klint Dempsi je posle samo 29 sekundi doveo svoju reprezentaciju u vođstvo od 1:0, a tim rezultatom se otišlo na odmor.

Teksutalni prenos mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

95. minut: KRAAAAAJJJJJ. Velika radost za Klinsmana i njegovu ekipu, Dempsi i Bruks doneli su prva tri boda za Ameriku na 20. Svetskom prvenstvu u Brazilu.

92. minut: Suli Muntari je zaradio javnu opomenu, drugu za fudbalere Gane na meču.

90. minut: Kao i u prvom poluvremenu, sudija Erikson je produžio meč za pet minuta.

Stadion: Das Dunas u Natalu.

Gledalaca: 39.760

Žuti kartoni: Rabiju, Muntari (Gana)

Sudija: Jonas Erikson (Švedska).

Gana: (4-4-2) Kvarasej, Opare, Mensah, Boje, Asamoa, Muntari, Rabiju (Esijen), Dž. Ajev (K.P. Boateng), Atsu (Adomah), A. Ajev, Đan. Trener: Akvasi Apija.

USA: (4-3-1-2) Hauard, Džonson, Kamerun, Besler (Bruks), Bizli, Bekrem, Džons, Dempsi, Bredli, Bedoja (Zusi), Altidor (Johanson). Trener: Jirgen Klinsman.

86. minut: GOOOLLL 1:2. Bruks je pobegao Bojeu i najbolje se snašao u šesnaestercu "crnih zvezda" i doneo veliku radost svojoj ekipi, prvim golom u nacionalnom dresu.

82. minut: GOOOLLLL 1:1. Đan je ostavio loptu za Andrea Ajeva, a on sa nekih šest, sedam metara šutirao sa spoljnim delom kopačke i poslao loptu iza leđa Hauarda.

77. minut: Poslednja izmena Klinsmana, Grejem Zusi menja Alehandra Bedoju. Kod Gane Albert Adomah ulazi umesto Kristijana Atsua.

71. minut: Prvotimac Milana, Mikael Esijen ulazi u igru umesto Muhameda Rabijua.

63. minut: Prvi udarac Amerike ka golu Kvaraseja u drugom poluvremenu uputio je Džons, a čuvar mreže Gane je nakon malih problema, uspeo da ukroti njegov udarac.

58. minut: Napadi Gane se nastavljaju, Đan je probao glavom sa 11 metara, ali je golman američke selekcije još jednom pokazao raskošan talenat. Akvasi Apija pravi prvu izmenu, Kevin Prins Boateng ulazi umesto Džordana Ajeva.

56. minut: Muntari je uputio silovit udarac ka Hauardovom golu, ali lopta nije zavšila tamo gde je on želeo.

51. minut: Tvrda igra na startu drugog dela, bez pravih prilika na obe strane.

I pored većeg poseda lopte, fudbaleri Gane nisu imali konkretnu šansu za izjednačenje rezultata, pa su izabranici Jirgena Klinsmana okončali prvi period utakmice u svoju korist.

45. minut: Četvrti sudija je pokazao da će prvo poluvreme biti produženo za pet minuta. Ponajviše zbog povrede Altidora. Gijan je imao šansu za Ganu, ali je uputio neprecizan završni udarac ka golu Hauarda.

34. minut: Dempsi je završio na travi posle brutalnog starta Džona Boje. Napadač Amerike je nastavio susret, iako je dobio nezgodan udarac u nos.

32. minut: Odlična odbrana Hauarda, posle neugodnog udarca Asamoe Đana.

31. minut: Prvi žuti karton na meču zaradio je Mohamed Rabiju.

21. minut: Povreda Žozija Altidora, umesto njega je ušao Aron Johanson.

1. minut: GOOOLLLL 0:1. Šok na startu utakmice, bukvalno u prvom napadu ka golu Kvarasija, Klint Dempsi je strelac u 29. sekundi susreta. Ovo mu je bio 39 gol za reprezentaciju.

1. minut: Sudija Erikson dao je znak za početak susreta.