108.571

GRAN PRI: Turkinje "pretrčale" Srbiju u završnici maratona

09.08.2014. 20:29
Podbacivanje novčicva na početku meča Turska - Srbija na drugom vikendu Gran prija u Ankari / Izvor: Foto: fivb.org

Naše reprezentativke dva puta vodile u setovima, ali ipak poklekle u duelu sa domaćinom, nakon velike borbe i pet odigranih setova. U poslednjem susretu drugog vikenda u nedelju protiv Dominikanske Republike.

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je u meču drugog kola drugog vikenda Gran prija od domaće selekcije Turske rezultatom 3:2 (18:25, 25:19, 22:25, 25:20, 17:15).

Naše reprezentativke dva puta su imale prednost seta, diktirale su igru tokom većeg dela meča, ali su greškama u bitnim momentima direktno pomogle domaćim igračicama i, ipak, poklekle u finišu, nakon velike borbe i pet odigranih setova. Najbolji pokazatelj koliki su "doprinos" pobedi Turske dale naše reprezentativke je broj grešaka koji iznosi čak 43-16 na štetu našeg nacionalnog tima!

Najbolje u selekciji Srbije bile su Sanja Malagurski sa 20 poena, odnosno, Milena Rašić sa 19 i Brankica Mihajlović sa 17.

Srpske odbojkašice prvi set su rešile u svoju korist boljom igrom u drugom delu, nakon rezultatskog egala na prvom tehničkom tajm-autu. Ipak, naše igračice zaigrale su znatno bolje u nastavku, a dominantna u tim momentima bila je srednji bloker Nataša Krsmanović koja je zabeležila sedam poena od čega dva iz bloka, pa je Srbija prvi set rešila prilično ubedljivo - 25:18.

SRBIJA: Malagurski 20, Živković 1, Krsmanović 14, Malešević, Molnar 10, Mihajlović 17, Ognjenović 5, Veljković, Nikolić, Bjelica 2, Ninković, Rašić 19, Popović, Ćebić.

U nastavku, ipak, druga slika. Domaće odbojkašice zaigrale su bolje, dok su naše devojke mnogo grešile. Turske reprezentativke stigle su brzo do velikog vođstva od osam poena (11:3), koje su Srpkinje uspele da prepolove, da bi se domaće u završnici ponovo odlepile na 19:11. Ni tada nisu odustale naše igračice, smanjile su na 22:17, ali više od toga nisu mogle, pa je rezultat izjednačen - 19:25.

U trećem setu značajno poboljšanje u igri naših reprezentativki. Razigrala se u tim momentima Sanja Malagurski, pa su naše devojke održavale vođstvo tokom čitavog seta i sigurno držale prednost do kraja - 25:22. Ipak, novi preokret viđen je u četvrtom setu, jer su se domaće odbojkašice ponovo podigle, zaigrale znatno bolje, vodile tokom celog toka četvrtog dela igre i zasluženo stigle do novog izjednačenja, istina, i uz pomoć loših odluka sudija koje tokom većeg dela meča nisu bile na nivou (20:25).

Detalj sa meča drugog kola drugog vikenda Gran prija između Turske i Srbije u Ankari / Izvor: Foto: fivb.org

Odlučujući set Turkinje počinju sa 4:0, ali se sa dva dobra servisa Brankice Mihajlović naše devojka vraćaju u igru i čuvaju neizvesnost (3:4). U nastavku se igrao egal, sve dok domaća selekcija nije stigla do prednsoti od 11:8. Srbija uspeva da izjednači, da bi nešto kasnije spasila dve meč lopte pri rezultatu 12:14 i poptuno preokreće na 15:14, ali je greškama u finišu direktno omogućila domaćinu da ipak stigne do trijumfa - 15:17.

U poslednjem kolu drugog vikenda Gran prija koji se igra u Ankari naša selekcija sastaće se sa Dominikanskom Republikom (nedelja, 15.00).