108.571

Majstori Katai i Kanga osvetleli put Zvezdi ka plej-ofu Lige šampiona (VIDEO)

26.07.2016. 18:55 14:38
Timovi Ludogoreca i Crvene zvezde uoči utakmice u Razgradu
Timovi Ludogoreca i Crvene zvezde uoči utakmice u Razgradu / Izvor: Srbija Danas

Remi u Razgradu.

Crvena zvezda je na dobrom putu da izbori plasman u plej-of Lige šampiona posle prve utakmice treće runde kvalifikacija i remija sa Ludogorecom, 2:2 (0:1). Šampion Srbije je spavao na margini odbrambene taktike Miodraga Božovića čitavo prvo poluvreme, ali je gol Kafua u smiraj prvog dela probudio lava iz Ljutice Bogdana.

Ujed maestra Aleksandra Kataija I krvoločni ugriz Gelora Kange dovekli su navijače Zvezd edo ivice ekstaze, ali ih je pogodak Kešerua vratio u relanost. Do plej-ofa, a tek do Lige šampiona ima još mnogo da se „gilja“. Za početak, narednog utorka da se preore teren stadiona „Rajko Mitić“.

Trener Crvene zvezde Miodrag Božović iznenadio je sve taktičkom postavkom. Ugo Vijeira je ostao na klupi, a ulogu najisturenijeg igrača dobio je kapiten Katai. Ludogorec je bio bolji rival u prvih 45 minuta, ali je tek u poslednjih 10-ak minuta pustio otrovnu žaoku ka crveno-belima. Jedna, u 43. minut bila je dovoljna za nespokoj Beograđana na poluvremenu.

A, onda kada su pesimisti dobili povoda za poduže monologe, Zvezda se digla iz nokdauna. Tačnije, Katai je u cugu nanizao trojicu igrača Ludogoreca i podsetio Bugare da je dres slavnog kluba pre 20 decenije nosio takav mag driblanja kao što je Dejan Savićević.

Crveno-beli su vezli „Ludogorec arenom“ u drugom poluvremenu. Kao plod dobre igre usledio je još jedan spektakularan gol, ovoga puta Gelora Kange.

Nije, međutim, izdžala odbrana Beograđana pod pritiskom, pa pred revanš na „Marakani“ Zvezda „vodi“ sa 2:2. Timu Miodraga Božovića, dakle, za prolaz u plej-of biće dovoljni i remiji od 0:0 ili 1:1, ali je sigurno da Zvezdu očekuje sve, samo ne miran revanš potiv Ludogorecove prekaljene legije stranaca.

Utakmica u Beogradu na programu je narednog utorka od 20.30 časova.

LUDOGOREC - CRVENA ZVEZDA 2:2 (1:0)

Stadion: Ludogorec Arena.

GLEDALACA: 8.000.

SUDIJA: Martin Strongbertson (Švedska).

LUDOGOREC (4-2-3-1): Stojanov - Minev, Moci, Plastun, Natanijel - Đakov, Lukas (od 75. Kuikšada), Kafu, Marselinjo, Vanderson -Lukoki (od 68. Kešeru).

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Kahriman - Cvetković, Fibel, Rendulić, Ibanjez - Le Talek, Donald - Srnić, Mouče (od 68. Ruiz), Kanga - Katai (od 88. Sikimić).

Kako je tekao prenos meča pročitajte u nastavku vesti.

KRAJ

81. minut - Neoprezna igra Ibanjeza, visoko je podigao nogu, udario protivničkog fudbalera i dobio žuti karton.

76. minut - Kešeru, 2:2! Rezervista Ludogoreca koji je opre osam minuta ztamenio Lukokija iskoristio je lukavu asistenciju posle prekida i sa levog boka u bliži ugao matiorao Kahrimana.

66. minut - 1:2  Kanga!!! E, zbog ovoga je Gabonac bio najveća želja čelnika Zvezde i trenera Božovića u prelaznom roku. Ciljao je Kanga levo rašlje gola Stojanova sa preko 20 metara i ubio pauka i u pojam fudbalere Ludogoreca.

60. minut - Odličan udarac Lukasa, ali pored leve stative Kahrimana.

58. minut - Moglo je da bude 1:2, ali je Mouče bio za malo kratak posle centaršuta Srnića. Velika prilika za vođstvo Beograđana.

48. minut - 1:1, Katai! Kapiten Zvezde postigao je gol u stilu najboljeg diblera sveta Lionela Mesija. Zalomio je jednog, pa"bacio je u nesvest" dvojicu odbrambenih igrača Ludogoreca, a onda je levicom oštro po zemlji zatresao mrežu. Da li je ovo video Dejan Savićević?

Samo, da nije postigao gol, Katai ne bi mogao da živi od kritika nezadovoljnih navijača. Gelor Kanga je čekao loptu u sredini kaznenog prostora, ali je Katai pokazao klasu. Svaka čast, maestro!

DRUGO POLUVREME

Defanzivna Crvena zvezda primila je gol u samom finišu poluvremena u kojem nije ugozila gol Ludogoreca, ali je u dobrom delu dobro parirala domaćinu. Pogodak Kafua je, međutim, pokvario utisak.

43. minut, 1:0 - Kafu! Brazilac se prošetao kroz odbranu Zvezde, protrčao pored Ibanjeza i Fibela, obišao istrčalog Kahrimana i rutinski pogodio mrežu u finišu prvog poluvremena.

34. minut - Najopasniji napadač domaćina Lukoki probio je po levom boku, ali je očajno šutirao preko gola pored Cvetkovića.

29. minut - Mičel Donald je neoprezno i nepotrebno startovao na centru i dobio žuti karton.

26. minut - Opasna akcija domaćina, Vanderson je šutirao pored gola.

Zvezda se dobro brani, ali crveno-beli nisu opasni u kontranapadima.

25. minut - Pokušaj Natanijela, ali visoko preko gola.

21. minut - Ofanziva Ludogoreca, gosti se dobro brane posle kornera.

17. minut - Pokušaj Kataija, golman Stojanov odbija loptu u korner.

15. minut - Bravo za sudiju Strongbertsona. Marselinjo je pokušao da iscenira penal posle duela sa Rendulićem i dobio žuti karton.

12. minut - Prva šansa na utakmici i to za Marselinja koji je ostao zaboravljen na drugoj stativu. Udarac naturalizovanog Bugarina završio je pored gola.

Utakmica je počela

LUDOGOREC - CRVENA ZVEZDA

LUDOGOREC (4-2-3-1): Stojanov - Minev, Moci, Plastun, Natanijel - Đakov, Saša, Kafu, Marselinjo, Vanderson -Lukoki (od 68. Kešeru).

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Kahriman - Cvetković, Fibel, Rendulić, Ibanjez - Le Talek, Donald - Srnić, Mouče (od 68. Ruiz), Kanga - Katai.

Trenutak istine! Fudbalere Crvene zvezde očekuje prvi meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona sa Ludogorecom posle kojeg bi crveno-beli mogli da dobiju odgovor na pitanje – ima li srpski šampiion snage da dominaciju na domaćim terenima u minuloj sezoni nadogradi ozbiljnim evropskim nastupom na evropskoj pozornici.

Eliminacija prvaka Bugarske značila bi siguran plasman u Ligu Evrope i još jednu priliku da se napadne plasman u Ligu šampiona, u kojoj Zvezda nije igrala još od sezone 1991/1992, kada je upravo u Bugarskoj, porazom od Sampdorije u grupnoj fazi, izgubila šansu da u Londonu brani titulu iz Barija.

NEDOSTOJNO ČOVEKA: Pogledajte gde će Delije biti smeštene na stadionu Ludogoreca (FOTO)