IV: Kiseli osmeh Jelene Janković - Halepova joj iz džepa otela titulu!

22.03.2015. 21:55
Jelena Janković na meču sa Simonom Halep
Jelena Janković na meču sa Simonom Halep / Izvor: Beta/AP

Rumunka slavila u Indijan Velsu posle velikih preokreta u finalu.

Kraljica preokreta zaigrala se u sopstvenoj drami i ispustila titulu u Indijan Velsu! Jelena Janković imala je set prednosti i servis za trofej, koji čeka od 2013. na WTA turu, ali je izgubila od Simone Halep sa 2:6, 7:5, 6:4 posle dva sata i 37 minuta velike borbe. Srpkinja je tako ostala na 13 titula u karijeri, a napredovaće za četiri mesta na WTA listi, pa će u ponedeljak osvanuti na 17. poziciji. Ostaje, međutm, žal, jer je bila vrlo blizu pehara, koji je poslednji put dizala na turniru u Bogoti.

Jelena je odlično započela meč, iskoristila petu brejk šansu u prvom gemu i povela sa 1:0. Halepova je, međutim, već u narednom gemu uzvratila na servis Jankovićeve i preokrenula na 2:1. To je bilo sve od Rumunke u prvom setu, pošto je usledio „uragan“ srpske teniserke i pet vezanih gemova u nizu, od čega su dva bila na servis treće igračice sa VTA liste, 6:2.

Halepova je između dva seta zatražila pomoć lekara zbog povrede stopala, ali joj to nije smetalo da osvoji svoj servis i povede sa 1:0 u drugom delu igre. A, onda je Jelena načinila novu mini seriju od tri gema za 3:1. Rumunka je uspela da se vrati u meč, izjednačila na 3:3, ali je dozvolila 21. teniserki sveta da načini novi brejk (4:3).

Jelena Janković servira na meču sa Simonom Halep
Jelena Janković servira na meču sa Simonom Halep / Izvor: Beta/AP

Posle velike borbe u osmom gemu drugog seta Halepova je uspela da izjednači na 4:4 i produžila dramu u kalifornijskoj pustinji. Međutim, Jelena ne bi bila Jelena da se opet nije digla iz pepela i ponovo je oduzela servis rivalki. Kada se očekivalo da zada konačan udarac protivnici Jelena je uprskala stvar i dozvolila Halepovoj da veže tri gema i izjednači na 1:1 - 5:7.

Serija brejkova nastavljena je i u trećem setu. Jankovićeva je dva puta oduzimala servis Rumunki, ali je Halepova uspevala da "ribrejkom" niveliše rezultat. Treća teniserka sveta konačno je u osmom gemu "preuzela" rezultat u svoje ruke, stigla do dva gema prednosti (5:3), ali se Jankovićeva digla iz nokdauna i produžila maratonsko finale (5:4). Srpkinja ipak nije uspela da dodatno produži finale, pošto je deveti put izgubila gem na svoj servis, 6:4.