JSL: Babović i Ilić čuvaju Partizan! (VIDEO)

04.04.2015. 19:48
I.Lakić
Stefan Babović
Stefan Babović / Izvor: Tanjug

Na debiju trenera Zorana Milinkovića, crno-beli u Humskoj savladali poslednjeplasirani Radnički iz Kragujevca 2:1.

Ekipa Partizana uspela je da opravda ulogu favorita i pred svojim navijačima savlada Radnički iz Kragujevca. Crno-beli su poveli golom Babovića ali je izjednačenje gostima doneo Rosić. Tačku na rezultat stavio je kapiten Saša Ilić koji je još jednom pokazao da je neizostavni motor u crno-beloj ekipi.Ovom pobedom Partizan je iskoristio poraz Zvezde u Novom Pazaru (više o tome pročitajte OVDE) i "odlepio" se na pet bodova.

Kao i ostali mečevi 21. kola i utakmica u Humskoj počela je minutom ćutanja preminulom Bogoljubu Stepanoviću

Kada je domaća ekipa izvela početni udarac, igrači Radničkog su seli na teren u znak protesta najverovatnije zbog stanja u kome se klub trenutno nalazi (više pročitajte OVDE).

Od prvog minuta crno-beli su krenuli agresivno ka golu Trifunovića, dok je sa druge strane Radnički odlučio da se povuče i da svoju eventualnu šansu traži iz konre ili prekida. Igrao se 7. minut kada je Šaponjić uposlio Grbića, koji je pokušao da zapreti iz okreta ali je lopta završila preko gola. Kako je vreme odmicalo gosti su počeli da igraju sve angažovanije, ali nisu uspeli da stvore ozbiljniju šansu pred golom Živkovića. Igrao se 20. minut kada je Grbić centrirao, a Šaponjić uklizao ali je zamalo zakasnio na loptu. Najbolju šansu da dođu do vođstva crno-beli su propustili u 32. minutu kada je kapiten Ilić poslao idealnu loptu do Šaponjića koji se našao oči u oči sa Trifunovićem, ali je šutirao pravo u čuvara mreže Radničkog. Nekoliko minuta kasnije zapretili su i gosti ali je šut Milovanovića sa petnaestak metara završio pored gola. Mogli su domaći do vođstva i u 42. minutu ali je posle kornera Ninkovića, Balažic na svega pet metara od gola nedovoljno dobro zavhvatio loptu koja je završila pored stative.

Saša Ilić
Saša Ilić / Izvor: MN Press

Interesantna situacija dogodila se u samom finišu prvog dela meča. Partizan je bio u napadu, na semaforu je stajalo 44:58 kada je sudija Ilić Milan označio kraj prvog poluvremena. Ovaj potez glavnog arbitra nije se dopao nikome na stadionu a pre svih kapitenu crno-belih Saši Iliću koji je ušao u žučnu raspravu sa deliocem pravde.

U nastavku crno-beli su imali kontrolu igre i posed lopte, dok je Radnički odlučio da pokuša da „izvuče“ barem remi. Igrao se 59. minut kada je Ninković idealno uposlio Šaponjića, ali je ovaj sa svega pet metara poslao loptu pored gola. Samo tri minuta kasnije, posle  dodavanja Volkova, Brašanac je poslao loptu pored gola. Dva velika promašaja crno-belih izgleda su bili najava pogotka. Igrao se 65. minut kada je kapiten Ilić poslao idelanu loptu do Babovića, koji je iskoristio svoje iskusvo prevario odbranu gostiju i poslao loptu u mrežu.

Petnaestak minuta kasnije Radnički je stigao do izjednačenja. Tada se posle kornera pred golom Živkovića najbolje snašao Rosić koji je poslao loptu u mrežu. Izjednačenje gostiju nije dugo trajalo pošto je već u sledećem napadu Partizan došao do nove, kako se kasnije ispostavilo kapitalne prednosti. Tada se cenatršuta lopta odbila od Kojića a na nju natrčao Ilić i levom nogom je poslao u mrežu.

Igrao se 82. minut kada je posle dodavanja Bandalovskog, Kojić šutirao ali je sjajnom paradom Trifunović sačuvao svoj gol. Do kraja susreta vodila se velika borba na svim delovima terena ali su se po isteku 90. minuta radovali crno-beli.

PARTIZAN – RADNIČKI 1923 (0:0)

STRELCI: 1:0 Babović u 65, 1:1 Rosić u 70, 2:1 S. Ilić u 73. minutu.

STADION: Partizana.

SUDIJA: Milan Ilić (Ćurija).

GLEDALACA: 4000.

ŽUTI KARTONI: Volkov (Partizan), B. Miljuš, Bonsa (Radnički)

PARTIZAN: Živković, Bandalovski, Volkov, Balažic, B. Ilić, Drinčić, Grbić (od 86. Marinković), S. Ilić, Šaponjić (od 66. Kojić), Babović, Ninković (od 60. Brašanac).

RADNIČKI 1923: Trifunović, Terzić, B. Miljuš, Rosić, Bonsu, Vidović (od 86. Jović), Tiodorović (od 65. Vusljanin), Bubanja (od 78. Keljević), D. Miljuš, Milovanović, Kovačević.