JSL: Drinčić i Ninković srušili "građevinare"! (VIDEO)

I.Lakić
Nikola Drinčić na meču protiv Rada
Nikola Drinčić na meču protiv Rada / Izvor: MN Press

Posle velike borbe Partizan je u Humskoj savladao Rad sa 2:0.

Ekipa Partizana ostvarila je prvu prolećnu pobedu pred domaćim navijačima. Crno-beli su u Humskoj posle velike borbe uspeli da savladaju Rad sa 2:0. Domaćoj ekipi pobedu su golovima obezbedili Drinčić i Ninković.

Nikolićeva povratnička molitva!

Oko sat i po vremena pred početak susreta, dok su pojedini igrači Rada izašli da „osete“ teren, iz tunela je izašao i trener domaćih Marko Nikolić. On je otišao do restriktivnog prostora na kratko stao u jedan ćošak, posle nekoliko sekudni se prekrstio i isto ponovio i u drugom ćošku. Ovim potezom trener crno-belih je verovatno želeo da označi svoj povratak na klupu posle tri meča suspenzije.

Usled nesreće koja je u noći između petka i subote potresla Srbiju utakmica u Humskoj počela je minutom ćutanja.

Od prvog minuta ekipa Rada krenula je ofanzivno ne pokazavši ni trunku straha od favorizovanog domaćina. Crno-beli su prvi zapretili ali je pokušaj Kojića sa dvadesetak metara završio daleko od gola. Već u sledećem napadu Mihajlović je uzvratio, ali je njegov šut bio lak plen za dobro postavljenog Živkovića. Sjajnu šansu crno-beli su propustili u 9. minutu ali posle centaršuta Bandalovskog Kojić nije uspeo dobro da zahvati loptu, pa je završila pored gola. Svega nekoliko minuta kasnije "građevinari" su se stuštili ka golu Živkovića ali je posle centaršuta Rodića, Balažic uspeo da interveniše.

Desetak minuta kasnije, Kojić je sa ivice šesnaesterca uputio snažan udarac ali je lopta završila preko gola. U 28. minutu lopta je završila u mreži Partizana, ali je zbog ofsajd pozciije Jelića pogodak poništen. Kazna je „građevinare“ stigla već u sledećem napadu kada je iz slobodnog udarca Radunovića savladao iskusni Nikola Drinčić. U samom finišu prvog dela Ninković je sjajno prošao po levoj strani, prevario Raspopovića ali je šutirao preko gola.

Radost fudbalera Partizana
Radost fudbalera Partizana / Izvor: MN Press

Drugo poluvreme crno-beli su započeli pogotkom. Kojić je započeo akciju i uposlio Grbića koji je pokazao svoju brzinu, pretrčao Maraša i uposlio usamljenog Ninkovića kome nije bilo teško da iz srca šesnaesterca savlada nemoćnog Radunovića.

Nikola Ninković
Nikola Ninković / Izvor: MN Press

Ni na meču protiv Rada nisu izostali povici "Uprava napolje".

Tokom većeg dela drugog poluvremena igralo se na polovini gostiju. Crno-beli su kontrolisali igru i imali više loptu u nogama, dok su "građevinari" svoju šansu tražili iz prekida i kontri. Igrao se 63. minut kada je mladi Mihajlović snažno šutirao, ali je Živković odličnom reakcijom sačuvao svoj gol. U 69. minutu utakmica je prekinuta zbog transparenata koje su razvili navijači Partizana.

Do kraja susreta igralo se na granici faula, vodila se velika borba za svaku loptu. Crno-beli se nisu zadovoljavati sa dva gola želeli su da postignu još koji, dok su sa druge strane "građevinari" na sve načine pokušavali da dođu do pogotka. Ali je ipak po isteku 90. minuta na snazi ostao rezultat postavljen u 50.

PARTIZAN – RAD 2:0 (1:0)

STRELCI: 1:0 Drinčić u 31, 2:0 Ninković u 50. minutu.

STADION: Partizana

GLEDALACA: 5.000

SUDIJA: Milan Jeremić (Beograd).

ŽUTI KARTONI: Jelić (Rad).

PARTIZAN: Živković, Bandalovski, Petrović, Balažic, B. Ilić, S. Ilić, Ninković, Kojić (od 98. Šaponjić), Drinčić, Babović (od 90. Brašanac), Grbić (od 80. Živković).

RAD: Radunović, Đurić, Obradović, Mihajlović, Jelić (od 81. Marković), Gnjatić, Raspopović, Maraš, Milošević, Rodić (od 73. Nenadović), Simić (od 61. Mladenović).