JSL: Partizan prokockao još dva boda na Brdu! (VIDEO)

I. Lakić
Fudbaleri Partizana
Fudbaleri Partizana / Izvor: MN Press

Crno-beli sa dva brda u derbiju kola podelili bodove, 2:2.

U derbiju 20. kola Čukarički i Partizan su podelili bodove 2:2. Domaćini su poveli golom Bojića, ali su crno-beli preko Babovića uspeli da poravnaju rezultat. Drugi deo igre doneo je nova uzbuđenja i još dva pogotka. Ponovo su "brđani" poveli golom Stojiljkovića, ali je u poslednjim minutima susreta remi crno-belima doneo Branko Ilić.

Duel u kome su se sastali crno-beli timovi sa dva brda u svakom segmentu igre opravdao je očekivanja. Od prvog minuta na Banovom brdu viđena je velika borba, otvorena igra na obe strane. Domaćini su poveli već u 6. minutu kada je Srnić pažnju odbrane povukao na sebe a loptu poslao do Bojića koji je sa dvadesetak metara snažnim šutem po zemlji matirao Živkovića.

Radost fudbalera Čukaričkog
Radost fudbalera Čukaričkog / Izvor: MN Press

Rani pogodak samo je dodatno zakuvao dešavanja na terenu. Da ih vođstvo protivnika nije poremetilo crno-beli su pokazali u 13. minutu kada je posle idealne asistencije Grbića, Babović primio loptu u srcu šesnaesterca i poslao je u dalji ugao Stevanovićevog gola. U 22. minutu Živković je odlično proigrao Ninkovića ali je ovaj putirao preko gola. Nekoliko minuta kasnije Mandić je dodao loptu Stojiljkoviću, koji je šutirao ali je lopta pogodila u glavu Balažica. Do odlaska na odmor viđeno je još nekoliko izglednih šansi na obe strane ali nije bilo promene rezultata.

Andrija Živković na meču sa Čukaričkim
Andrija Živković na meču sa Čukaričkim / Izvor: MN Press

U drugom delu susreta domaćini su bili mnogo opasniji rival na terenu, a zapretili su u 55. minutu ali je posle šuta Stojiljkovića lopta završila pored gola. Desetak minuta kasnije golman Stevanović je bio u centru pažnje. Bandalovski je centrirao, Živković je spustio loptu do Brašanca koji je šutirao ali je Stevanović odlično izašao na lotpu i otklonio opasnost ispred svog gola. Šanse su se ređale jedne za drugom. Partizan je imao više lopte u nogama, ulazio u prilike dok je Čukarički pretio iz kontri. Igrao se 74. minut kada su "brđani" ponovo poveli. Dragoljub Srnić je idealno proigrao brata Slavoljuba koji je ubacio loptu u srce šesnaesterca gde je bio Stojiljković koji je idealnim udarcem glavom od stativu smestio u mrežu.

Mogli su domaći do novog gola u 80. minutu kada je Mirosavljević idealno uposlio Slavoljuba Srnića ali je Živković uspeo da interveniše. Kada su svi pomislili da će se svi bodovi ostati na Banovom brdu, Drinčić je izveo korner a najviši u skoku bio je Branko Ilić koji glavom šalje loptu u mrežu za 2:2. U poslednjim momentima susreta mogao je Partizan i do pobede ali je Bandalovski šutirao preko gola.

Bodom svakako su zadovoljniji u taboru Čukaričkog, s obzirom na to da je ovim remijem Partizan dozvolio Crvenoj zvezdi da se približi samo dva boda zaostatka.

ČUKARIČKI - PARTIZAN 2:2 (1:1)

STRELCI: 1:0 Bojić u 6, 1:1 Babović u 13, 2:1 Stojiljković u 74, 2:2 B. Ilić u 90. minutu.

STADION: Čukaričkog

SUDIJA: Milorad Mažić (Vrbas)

GLEDALACA: 3000

ŽUTI KARTONI: Regan, D. Srnić, Stojiljković (Čukarički), Živković, S. Ilić (Partizan).

ČUKARIČKI: Stevanović, Stojković, Ostojić, Rendulić, Brežančić, D. Srnić, Regan (od 90. Ugah), Bojić, S.Srnić (od 90. Janković), Stojiljković, Mandić (od 59. Mirosavljević).

PARTIZAN: Ž. Živković, Bandalovski, Balažic, B.Ilić, Volkov, Drinčić, Babović, A. Živković (od 76. Šaponjić), Ninković (od 61. Brašanac), Grbić (od 66. S. Ilić), Kojić.