20°C
17.05.2024.
117.1192
107.5969

JSL: Kruševljani sa bele tačke "gurnuli" Sremce u drugu ligu, Voša nanela Čuki prvi poraz ovog proleća!

16.05.2015. 19:10
Slavoljub Srnić
Slavoljub Srnić / Izvor: MN Press

U poslednjem kolu biće odlučen putnik u baraž.

Donji Srem je definitivno je u Drugoj ligi Srbije. U direktnom duelu za opstanak Napredak iz Kruševca slavio je u Pećincima rezultatom 2:1, golove za goste postigli su Slobodan Urošević u osmom i Darko Lemajić u 54, dok je Aleksandar Stanisavljević ublažio poraz svojoj ekipi sa bele tačke u 64. minutu. Defanzivac Sremljana Ivan Lakićević može biti okarakterisan za tragičara utakmice pošto je skrivio dva jedanaesterca.

Spartak je pomno pratio dešavanja u Pećincima, a „golubovi“ su pobedom nad Radom na Banjici, praktično obezbedili opstanak. Jedini gol delo je Nemanje Milića u 55. minutu susreta. Ipak, Subotičani i dalje zauzimaju poziciju koja vodi u baraž, pa će biti izuzetno zanimljivo u poslednjem kolu kada dočekuju ekipu Čukaričkog na svom terenu.

Voždovac je prelepim golom Marka Adamovića savladao Borac, dok je istim rezultatom Vojvodina nanela prvi poraz Čukaričkom ovog proleca. Strelac za Novosađane bio je Mijat Gaćinović u 44. minutu susreta.