117.1527
109.2537

JSL: "Bombom" Rakića Zvezda odnela bodove iz Novog Sada

23.08.2014. 20:30 22:42
Fudbaleri Crvene zvezde slave gol Rakića na meču protiv Vojvodine u trećem kolu JSL / Izvor: Tanjug

U derbiju trećeg kola aktuelni šampion do pobede stigao pogotkom Đorđa Rakića u 16. minutu, kada je sjajnim udarcem iz daljine matirao Milinković-Savića.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Vojvodine rezultatom 1:0 (1:0) u derbi meču trećeg kola Jelen Superlige.

Beogradski crveno-beli su na stadionu "Karađorđe" do trijumfa stigli izvanrednim pogotkom napadača Đorđa Rakića koji je na isteku četvrt časa igre pogodio mrežu Milinković-Savića snažnim udarcem sa oko 25 metara, mada je utisak da je golman domaćih mogao bolje da interveniše. Lepo veče za jedinog strelca pokvareno je povredom ramena zbog koje je morao da napusti igru već krajem prvog dela, pa je napad gostiju u nastavku bio znatno oslabljen.

Dve do ovog kola neporažene ekipe su odigrale solidan meč po izuzetno teškim uslovima za igru, usled kiše koja je od popodneva padala u celoj Srbiji. Ipak, čini se da je utakmica bila nešto bolja u prvom delu u kojem su obe ekipe želele da stignu do pogotka, što je gostima i pošlo za nogom.

U nastavku je aktuelni šampion prilično sigurno čuvao vođstvo, dok osvajač Kupa Srbije iz prošle sezone nije uspevao da napravi ozbiljniju pretnju golmanu Predragu Rajkoviću, kojeg je odlično služila i zadnja linija Zvezdinog tima, pa junak prošlog kola Lazar Veselinović i Mijat Gaćinović nisu uspeli da ponove dobre igre iz uvodne dve runde.

Ovaj meč bio je poslednji u kojem je za Crvenu zvezdu odigrao kapiten Nenad Milijaš koji je pre nekoliko dana postao novi fudbaler turske Manise. Koliko će igra crveno-belih biti oslabljena u nastavku šampionata možda će biti naznačeno već u narednom kolu kada Zvezda dočekuje Spartak iz Subotice, dok Vojvodinu očekuje još jedan težak meč, u reprizi dva poslednja izdanja Kupa Srbije, u gostima protiv Jagodine.

Strelci: Rakić 16.

Stadion: "Karađorđe", Novi Sad

Gledalaca: 7.000.

Sudija: Nenad Đokić

Žuti kartoni: Makarić, Alivodić (Vojvodina), Mijailović, Kovačević (C. zvezda)

VOJVODINA: Milinković-Savić, Nastić, Babić, Pekarić, Makarić (Stojanović 46), Alivodić, Ivanić, Poletanović, Puškarić, Veselinović, Gaćinović (Novaković 88). Trener: Zoran Marić.

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Mijailović, Pavićević, Lazić, Petković, Lazović, Savićević, Milijaš, Kovačević, Rakić (Jović 35), Pečnik (Gavrić 60). Trener: Nenad Lalatović.

Meč Vojvodina - Crvena zvezda mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na sajtu Srbija Danas.

TOK MEČA:

90+3. minut - KRAJ MEČA! Pobeda beogradskih crveno-belih na gostovanju u Novom Sadu - 0:1!

90. minut - Napada Vojvodina, ali Zvezda preti iz kontre. Jović je odlično povukao, dodao na stranu za Lazovića, koji je lepo ušao u sreinu, šutirao, ali pogodio u leđa Babića.

88. minut - Izmena u domaćem timu. Novaković menja Gaćinovića.

83. minut - Pokušaj novosadskih crveno-belih posle kornera, Babić je pao posle duela sa Mijailovićem, ali nije bilo prekršaja, pa je i Đokić samo odmahnuo rukom.

Domaćini se trude, žele izjednačenje, ali nemaju dovoljno dobre prilike za takav učinak.

73. minut - Poslednja izmena u gostujućem timu. Gogić menja Savićevića.

Duel Veselinovića i Savićevića na meču Vojvodina - Crvena zvezda u trećem kolu JSL / Izvor: Tanjug

66. minut - Veselinović se našao u izglednoj šansi, ali nije dovoljno brzo reagovao, pa je njegov šut izblokirao Mijailović.

62. minut - Još jedan dobar napad Crvene zvezde. Lazović je ubacio loptu za Savićevića, ovaj dobro šutira, ali se Milinković-Savić nekako snašao.

60. minut - Pečnik izlazi iz igre, menja ga Gavrić.

55. minut - Savićević je prošao po levoj strani i sa ivice šesnaesterca zavrnuo loptu na penal odakle Jović šutira snažno, ali pravo u Milinković-Savića, koji boksuje loptu u polje. Nova dobra šansa za beogradske crveno-bele.

Detalj sa meča Vojvodina - Crvena zvezda u trećem kolu JSL
Detalj sa meča Vojvodina - Crvena zvezda u trećem kolu JSL / Izvor: Tanjug

52. minut - Najbolja prilika za Vojvodinu! Poletanović je centrirao posle slobodnog udarca iz daljine, sa leve strane, pronašao je na petercu Stojanovića, kojeg je odbrana Zvezde potpuno zaboravila, ali on, iako neometan, glavom šutira pored gola.

50. minut - Odlična prilika za goste! Slobodan udarac za Crvenu zvezdu sa 17-18 metara od gola Vojvodine po sredini gola. Kapiten Nenad Milijaš uzeo je loptu, šutirao snažno, ali je lopta završila malo iznad prečke gola Milinković-Savića.

Domaći fudbaleri krenuli su odlučno na startu drugog dela, sa očiglednom željom da dođu do izjednačenja.

46. minut - Prva izmena i u ekipi Vojvodine. Trener Zoran Marić je na poluvremenu u svlačionici ostavio Makarića, a uveo Stojanovića.

45+3. minut - KRAJ PRVOG DELA!

Zvezda nešto bolja u završnim minutima prvog dela, ali fudbaleri beogradskog tima kao da su iščekivali odmor, pa nisu imali prevelike ambicije u završnici akcija.

38. minut - Alivodić pravi mnogo problema levoj strani Zvezdine odbrane. Još jednom je ušao u kazneni prostor, ali se spetljao baš u momentima kada je mogao da uputi oštar centaršut u sredinu.

35. minut - Đorđe Rakić očigledno je osećao posledice povrede iz 5. minuta, pa je ipak morao van igre. Ispraćen je aplauzima Zvezdinih navijača, a zamenio ga je Luka Jović.

33. minut - Nova prilika za Alivodića, koji šutira iskosa sa ivice šesnaesterca po zemlji, ali pravo u Rajkovića.

31. minut - Napadi Vojvodine počeli su sve češće da se nižu, Alivodić je ušao u šesnaetserac po desnoj strani, ali je odbrana Beograđana izbacila loptu u korner.

27. minut - Veselinović je još jednom prošao po levoj strani, uputio oštru loptu i umalo iznenadio Rajkovića koji je izbacio loptu u korner.

Bakljada na meču Vojvodina - Crvena zvezda u trećem kolu JSL
Bakljada na meču Vojvodina - Crvena zvezda u trećem kolu JSL / Izvor: Tanjug

25. minut - Prva sjajna šansa za domaći tim! Gaćinović se našao pred Rajkovićem na nekih 13 metara od gola, ali je Lazić sjajnim klizećim startom još jednom izbio loptu u korner i spasio gol svog tima.

19. minut - Veselinović u kontranapadu ulazi u polušansu, ali je previše petljao pred šesnaestercom Crvene zvezde, pa je Lazić otklanio opasnost i izbacio u korner.