16.05.2024.
117.1216
108.2155

PARTIZAN U FINALU: Ekspresno vođstvo, furiozna završnica, ali i golman spasilac (VIDEO)

20.04.2016. 18:24
Nemanja Mihajlović
Nemanja Mihajlović / Izvor: Foto: partizan.rs

U drugom polufinalu nacionalnog kupa igraju Borac i Javor.

Fudbaleri Partizana prvi su finalisti Kupa Srbije. Crno-beli su u revanšu polufinala, u Subotici pobedili Spartak (3:0) i sada čekaju ishod meča Borac - Javor. Golove za ekipu Ivana Tomića dali su Nemanja Mihajlović (već posle 83 sekunde igre), Dušan Vlahović i Ivan Bandalovski. Ipak, treba da se kaže da velike zasluge za prolaz dalje idu i Bojanu Šaranovu. Golman Partizana je u drugom poluvremenu nekoliko puta odlično intervenisao i tako spasio svoj tim. Šaranov je tada zaustavljao Ognjena Mudrinskog i Stefana Ilića.

Skoro ceolo drugo poluvreme meča (do isključenja Mudrinskog) na Gradskom stadionu pripala je u potpunosti domaćinu, ali su posle odlaska napadača "golubova" u svlačionicu "pala" dva gola Partizana. Posle meča i trener pobednika, Tomić je priznao da rezultat nije realan (pročitajte OVDE). Bez obzira na to, ovo je 21. finale Partizanu u nacionalnom kupu ujedno i borba za 13. trofej.

Partizan, među čijim starterima je bio i kritikovani Valeri Božinov (više pročitajte OVDE) je otvorio utakmicu na najbolji mogući način. U prvom napadu, posle duže akcije, po desnoj strani kombinovali su Alen Stevanović i Ivan Bandalovski, a lopta je došla do Nemanje Mihajlovića kome nije bilo teško da je sa nekoliko metara ubaci u mrežu (pogledajte OVDE). Nekoliko minuta kasnije, na suprotnoj strani Ognjen Mudrinski je bio u duelu sa Sedrikom Goguom, tražio je penal, ali je sudija Bojan Nikolić pokazao da se igra nastavi. Treba da se spomene i pokušaj Andreja Mrkele, iz 14. minuta, koji je bio neprecizan.

U 32. minutu Spartak je opasno pripretio. Nemanja Milić je iza sebe ostavio Miroslava Bogosavca, ali je takođe sebi dao predug for. To je iskoristio Bojan Šaranov i ušao u šut, tako da je najozbiljnija šansa domaćina propala. U 40. minutu, centrirao je Mrkela, ali je Bogosavac otklonio opasnost.

Na početku drugog poluvremena šansu su dobili Vladimir Torbica i Miladin Stevanović. Iskusni torbica je ušao umesto Mrkele, dok je Gogua ustupio mesto Stevanoviću. Podsetimo, Goguu je posle derbija kritikovao sportski direktor Ivica Iliev, a očigledno je da učinkom defanzivca, protiv Spartaka nije bio zadovoljan ni Tomić.

Tek u 59. minutu, viđena je prva situacija vredna pomena (u drugom poluvremenu). Alen Stevanović je šutirao sa 18 metara, ali se golman Spartaka Mirković odlično bacio i odbranio. Samo četiri minuta kasnije usledila je nova dvostruka izmena. Andrej Černišov je umesto Milića uveo Novakovića, a Tomić iz igre izveo Božinova (šta je odgovorio Tomiću pročitajte OVDE). Šansu je kao po običaju, ove sezone šansu je dobio mladi Dušan Vlahović.

U 66. minutu, Spartak je opet bio blizu izjednačenje, ali smušenu reakcija gostiju nije iskoristio Mudrinski. Sa pet metara je odbranio šut, a samo dva minuta kasnije zaustavio udarac Stefana Ilića. Igrač Spartaka se okrenuo i odlično šutirao. Takva je bila i reakcija Šaranova koji je u tim trenucima bio apsolutni junak tima Ivana Tomića.

U 75. minutu, Mihajlović je ušao u kazneni prostor, ali je šut sa sedam-osam metara izblokiran na vreme. Samo pet minuta kasnije, Mudrinski je zbog udaranja Marka Jovanovića dobio drugi žuti karton, i tako ostavio drugove na "cedilu". A, onda u 84. minutu Vlahović je iskoristio fenomenalan centaršut Mihajlovića, sa desne strane. Mladi napadač je loptu zakucao glavom u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Bandalovski, koji je bio i asistent kod gola Mihajlovića.