109.2537

DRAMA: Zvezda se ispromašivala, pa strepela od penala

24.09.2014. 18:56 14:38
Napadač Crvene zvezde Đorđe Despotović proslavlja gol protiv Borca
Napadač Crvene zvezde Đorđe Despotović proslavlja gol protiv Borca / Izvor: MN Press

Crveno-beli savladali Borac iz Čačka golom Despotovića.

Uspela je Crvena zvezda da se plasira u osminu finala Kupa Srbije posle velike borbe u duelu sa čačanskim Borcem. Crveno-beli su slavili golom Đorđa Despotovića u 50. minutu rezultatom 1:0 (0.0), imali nekoliko odličnih prilika koje su propustili, a onda su do poslednje sekunde strepeli da ne dođe do penal serije. Borac je imao dve šanse za remi, ali je domaćin na klaju opravdao epitet favorita.

Promešao je karte trener Beograđana Nenad Lalatović, ukazao priliku sedmorici igrača sa manjom minutažom u dosadašnjem delu sezone i nije pogrešio. Novajlije u startnih 11 su uneli svežu krv, Zvezda je delovala ubedljivije nego na mečevima sa Napretkom i Novim Pazarom, a ton igri su davali Nenad Gavrić i Daniel Avramovski.

I pored nekoliko dobrih šansi, domaćin je pronašao šifru za odaje Čačana tek u 50. minutu – strelac Đorđe Despotović. Nisu crveno-beli uspeli da uvećaju prednost i pored nekoliko povoljnih situacija, pa su na kraju strepeli za prolazak dalje.

Borac je imao dve sjajne šanse da izjednači, a rezervista Milojević dugo će pamtiti 83. minut, kada je promašio gol sa dva metra!

Isti rivali igraće u Čačku u sedmom kolu Jelen Superlige, ali je i dalje nepoznato da li će se naredna runda održati u nedelju ili dan kasnije.

Dešavanja sa stadiona Crvene zvezde mogli ste da pratite uživo na Srbiji Danas.

Crvena zvezda - Borac Čačak 1:0

STRELAC: Despotović u 50. minutu.

STADION:
Crvene zvezde.

SUDIJA: Robert Kiš Čepegi.

ŽUTI KARTONI: Pavićević, Despotović (Crvena zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Planić, Pavićević, Antić, Grujić, Avramovski (od 62. Ristić) , Gavrić, Lazović (od 73. Katai), Jović (od 69. Rakić), Despotović.

BORAC ČAČAK: Bajić, Obradović, Miletić, Drašković, Radunović, Mutavdžić, Božić, Nešović (od 63. Jevtović), Šunjevarić (od 58. Milojević), Mašović (od 73. Đerić), Đenić.

Vezista Crvene zvezde Marko Grujić
Vezista Crvene zvezde Marko Grujić / Izvor: MN Press

KRAJ

83. minut - Kakav promašaj Milojevića. Rezervista Borca sa dva metra šutirao je pored gola Kahrimana.

80. minut - Dobra solo akcija Rakića, nedostajala je samo realizacija. Udarac pored gola.

77. minut - Novi pokušaj iskusnog Mutavdžića, ali je njegov udarac blokiran. Čačani sve više ugrožavaju gol crveno-belih.

75. minut - Kiksirao je Pavićević, ali Mutavdžić nije uspeo da kazni grešku defanzivca domaćina. Gosti su tražili igranje rukom, u ovom trenutku, kapitena Zvezde.

66. minut - Despotović je mogao da reši pitanje pobednika, ali je šutirao pored gola posle centaršuta Petkovića.

63. minut - Mašović je dobro šutirao glavom, parada Kahrimana spasava Beograđane.

57. minut - Despotović ponovo pogađa mrežu, ali njen spoljni deo.

55. minut - Opet Gavrić sa distance i opet brani Bajić.

50. minut - GOOOOL, 1:0, Despotović! Polukontru crveno-belih završio je Gavrić, ali je golman Bajić ponovo bio bolji u direktnom duelu. Čuvar mreže Čačan je odbio loptu, pravo na nogu Đorđu Despotoviću, koji je bio precizan.

48. minut - Lazović je odlično izveo skraćeni korner, a Planić nije dobro reagovao u odličnoj poziciji za postizanje pogotka. U nastavku akcije opasna kontra gostiju, koju je zaustavio Antić.

44. minut - Prečka Zvezde! Nova šansa posle kornera. Despotović je asistirao glvom ka Petkoviću, a desni bek leđima okrenut golu, glavom je pogodio okvir gola Čačana.

42. minut - Žuti karton za Sava Pavićevića. Sudija Čepegi Kiš je procenio da je defanzivac crveno-belih simulirao jedanaesterac.

32. minut - Gavrić promašuje zicer! Avramovski je "spojio" sa golom novajliju iz Napretka, ali je Bajić "ušao" u šut fudbaleru Zvezde i odbio loptu u polje.

Navijači Crvene zvezde na meču sa Borcem iz Čačka
Navijači Crvene zvezde na meču sa Borcem iz Čačka / Izvor: Foto: MN Press/ilustracija

30. minut - Lukav pokušaj Gavrića sa ivice kaznenog prostora, ponovo pored gola. Udarcu bočnog veziste prethodili su lepi driblinzi Avramovskog.

20. minut - Rasplamsala se borba, Gavrić šutira oštro po zemlji sa 18 metara, lopta odlazi tik pored desne stative Bajića.

17. minut - Novi opasan napad gostiju. Đenić je je prihavtio centaršut sa desne strane i šutirao preko gola Kahrimana iz odlične pozicije.

16. minut - Odlična šansa za Borac, međutim, bio je ofsajd...

11. minut - Korner za Zvezdu, Grujić je glavom prosledio loptu ka drugoj stativi, a  Despotović je za korak zakasnio da ozbiljnije ugrozi gol Čačana.

7. minut - Prva prilika za Zvezdu. Lazović je mogao da šutira sa desetak metara, odlučio je da pošalje centaršut po zemlji i pogrešio