I. Lakić
Voždovac - Čukarički
Voždovac - Čukarički / Izvor: MN Press

"Brđani" su u dva meča bili bolji od Voždovca.

Ekipa Čukaričkog prvi je finalista Kupa Srbije pošto je u polufinalnom dvomeču savladala Voždovac ukupnim rezultatom 6:1. U prvom meču na Banovom brdu bilo je 2:0 u korist domaćina, a "brđani" su slavili i u revanšu na krovu tržnog centra 4:1.

Gosti su poveli več u 7. minutu kada je posle kornera koji je izveo iskusni Matić, najviši u skoku bio štoper Ostojić koji je glavom smestio loptu u mrežu. Prednost Čukaričkog nije dugo trajala pošto je već u 13. minutu posle prekršaja Piasentina sudija pokazao na belu tačku sa koje je bio precizan Zlatković. Ali kako se kasnije ispostavilo to je bilo sve od "zmajeva".

Fudbaleri Čukaričkog
Fudbaleri Čukaričkog / Izvor: MN Press

Igrao se 63. minut kada je Slavoljub Srnić je još jednom pokazao svoj kvalitet. Matić izveo slobodan udarac a u šesnaestercu domaćih se najbolje snašao Srnić koji je popularnom "štiklom" poslao loptu u mrežu za 2:1 (više o tome pročitajte OVDE). U 71. minutu "zmajevi" su ostali sa igračem manje pošto je zbog direktnog crvenog kartona put svlačionice morao Kitanovski. U 74. minutu u strelce se posle greške odbrane domaćina upisao i Stojiljković, a tačku na rezultat stavio je mladi Mandić pogotkom u 89. minutu.

"Brđani" će se u borbi za trofej sastati sa boljim iz duela Jagodine i Partizana koji je na programu od 19:00 časova. Crno-beli iz prvog meča imaju prednost 3:0. Finale kupa zakazano je za 20. maj.