22°C
21.05.2024.
117.1131
107.829

LIGA ŠAMPIONA: Suarez se vratio na Ostrvo u velikom stilu, Mesi promašio penal, Juve teško protiv "milionera" (VIDEO)

24.02.2015. 22:42
Vensan Kompani i Luis Suarez
Vensan Kompani i Luis Suarez / Izvor: Reuters

U sredu nas očekuju dueli Bajer Leverkuzen-Atletiko Madrid i Arsenal-Monako.

Fudbaleri Barselone napravili su ogroman korak ka plasmanu u četvrfinale Lige šampiona, pošto su na "Etihadu" savladali Mančester siti rezultatom 2:1 (2:0). Gol nade za ekipu Manuela Pelegrinija postigao je Kun Aguero u 69. minutu, ali je neozbiljnim faulom i zbog koga je dobio drugi žuti karton, Gael Kliši u 74. minutu zaradio isključenje, pa su "građani" sa igračem manje do kraja utakmice delovali veoma bezopasno.

Lionel Mesi
Lionel Mesi / Izvor: Reuters

Katalonci su demonstrirali silu u prvih 45 minuta, a posebno lep pogodak postigao je Luis Suarez u 30. minutu, kada je Lionel Mesi "izvozao" tri odbrambena domaćih, dodao Đordiju Albi, koji je je prelepo centrirao, a Urugvajac je imao relativno lak posao da je ćušne tamo gde treba. Na samom kraju meča, Lionel Mesi imao je priliku da donese dva gola plusa Kataloncima, ali je prvo Džo Hart zaustavio njegov udarac sa 11 metara, a zatim je omaleni Argentinac glavom poslao loptu tik pored desne stative.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov nije bio u protokolu za ovaj susret.

U drugom susretu, Juventus je u Torinu slavio protiv Borusije rezultatom 2:1 (2:1). "Stara dama" krenula je veoma furiozno i već posle 14 minuta uspela da zatrese mrežu Borusije. Doduše golu je kumovala očajna reakcija golmana Romana Vajdenfelera, koji je posle centaršuta Bonućija, samo kratko odbio loptu u petarac, da bi je Karlos Tevez sproveo u mrežu. Ipak, četiri minuta kasnije Marko Rojs je iskoristio grešku odbrane crno-belih i sa ivice šesnaesterca savladao Bufona.

Konačan rezultat postavio je Alvaro Morata dva minuta pre kraja prvog odmora, posle sjajne asistencije Pola Pogbe, koji je sa levog boka proturio loptu kroz čitavu odbranu "milionera", pa posao španskom napadaču nije mogao biti lakši. Do kraja susreta domaći su imali inicijativu, ali nisu uspeli da povećaju svoju prednost. Srpski fubaleri Neven Subotić i Miloš Jojić nisu bili su protokolu za ovaj meč.