LŠ (KVALIFIKACIJE): Brašanac najavio, Oumaru potvrdio - Partizan preskočio Dilu

21.07.2015. 16:22
Abubakar Oumaru
Abubakar Oumaru / Izvor: MN Press

Partizan u trećem kolu čeka boljeg iz dvomeča Steaua - Trenčin.

Fudbaleri Partizana su obezbedili plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Prvak Srbije je i u revanšu bio bolji od Dile Gori, a ovog puta rezultat je bio 2:0. Crno-beli su plasman u narednu rundu izborili bez primljenog gola (ukupno 3:0), a naredni rival će im biti Steaua ili Trenčin. Prolazu dalje ipak je bliža rumunska ekipa zbog prednosti od 2:0.

Strelci su bili Darko Brašanac i Abubakar Oumaru, a treba reći da su Gruzini u meču na svom terenu, pred oko 5.000 gledalaca igrali mnogo otvorenije. Podsetimo, u prvom meču u Humskoj Dila Gori je "parkirala autobus", što danas nije bio slučaj.

U uvodnim trenucima meča dobre prilike za Partizan propuštali su Valeriji Božinov i Andrija Živković, a u 25. minutu uzvratio je Laša Gvalia. Šutirao je sa 20-ak metara, ali je lopta prošla nekoliko metara od stative gola Živka Živkovića.

Nešto kasnije, u 37. minutu, posle odličnog prodora Nemanje Petrovića, lopta je došla do Darka Brašanca koji je sa desetak metara snažno šutirao (pogledajte OVDE). Oleksej Ševčenko nije mogao da zaustavi loptu koja je završila ispod prečke. U samoj završnici poluvremena, Gruzini su imali odličnu priliku, ali je Irakli Modebadze bio neprecizan. Tako je još jedna prilika za domaćina otišla u nepovrat.

Tokom prvog poluvremena zabeležen je i manji incident na tribinama (više pročitajte OVDE), a treba reći da su crno-bele bodrili navijači iz Srbije, njih 30-ak.

U nastavku meča, Marcvaledze je pokušao sa 25 metara, Živković se bacio, ali je lopta ipak otišla pored stative. U narednim minutima, ponovo je priprećeno golmanu Partizana, ali Modebadze i Gvalia nisu realizovali prilike. Ubrzo je Oumaru imao odličnu priliku, bio "jedan na jedan" sa golmanom koji je ipak sačuvao svoj gol. Međutim, ekspresno se iskupio, u 64. minutu. Andrija Živković je odlično proigrao Kamerunca koji je došao u ovom prelaznom roku. Iskusni napadač je loptu poslao iza leđa Ševčenka.

Da ne bude dosadno, pobrinuo se u 88. minutu Giorgi Eristavi koji je izveo slobodan udarac sa 20 metara. Lopta je pogodila prečku, pa je u tim trenucima Partizan imao sreće.

Dila Gori - Partizan 0:2 (0:1)

Strelci: Brašanac 37, Oumaru 64.

Stadion: "Tengiz Burjanadze"

Gledalaca: 5.000

Sudija: Danijel Stefanski (Poljska)

Žuti kartoni: Navalovski, Marcvaladze - Balažic, Brašanac

DILA GORI: Ševčenko, Kurcilava, Kavkadze, Bagaev, Navalovski, Gvalia, Papava (od 46. Kvirkvia), Džaria, Iluridze (od 46. Mašukov), Marcvaladze (od 82. Eristavi), Modebadze.

PARTIZAN: Ž. Živković, Vulićević, Balažic, Ćirković, Nemanja Petrović, Jevtović, Brašanac (od 79. Ilić), Babović. A. Živković, Božinov (od 68. Ninković), Oumaru (od 87. Šaponjić).